Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Iron Annie

Marka Iron Annie powstała z okazji jubileuszu jednego z najbardziej uznanych producentów w niemieckiej branży zegarmistrzowskiej. Rodzinna firma POINTtec w przeciągu 30 lat zdążyła zyskać uznanie wśród kolekcjonerów oraz miłośników awiacji, oferując doskonale wykonane czasomierze związane z lotnictwem. Nowe zegarki Iron Annie zastąpiły dotychczasowe zegarki Junkers współdzieląc ich charakterystyczną stylistykę. Niezmienny pozostał jednak punkt odwołania, jakim jest samolot Junkers Ju-52, zwany przez pilotów "Tante Ju" lub właśnie "Iron Annie". Przydomek "Żelaznej Anny" zdaje się najlepiej oddawać niezawodność tego samolotu, którą odziedziczyły po nim niemieckie zegarki Iron Annie.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 38 z 38 produktów

Historia niezwykłej jakości zegarków Iron Annie

Można śmiało stwierdzić, że historia lotnictwa i zegarmistrzostwo, są nierozerwalnie ze sobą związane. Od pierwszych prób wzbijania się w powietrze, zauważono potrzebę wyposażenia pilotów w odpowiednie czasomierze. Podyktowana praktycznymi potrzebami stylistyka zegarków lotniczych jest popularna po dziś dzień, a zegarki Iron Annie korzystają w pełni z jej uroków. Odwołanie się do samolotu Junkers Ju 52 doskonale podkreśla też niemiecką solidność, z jaką produkowane są czasomierze firmy POINTtec Electronic GmbH, co wynika z jego niezwykłej historii. Metalowy samolot zaprojektowany został w 1929 jako jednosilnikowy transportowiec, ale już w roku 1931 przeprojektowano go do wersji z trzema silnikami.
Historia niezwykłej jakości zegarków Iron Annie


Historia niezwykłej niemieckiej jakości zegarków Iron Annie
Szybko okazało się, że Junkers nadaje się do szkolenia pilotów bombowców, a w trakcie wojny wielokrotnie wykorzystywany był do rzeczywistej walki. Połączenie niesamowitej solidności, prostoty i niezawodności sprawiło, że Junkers Ju 52 był właściwie samolotem do wszystkiego. Niemieccy inżynierowie projektowali jego wersje służące między innymi jako holownik szybowców, transporter spadochroniarzy, samolot kurierski, sanitarny, konferencyjny, a nawet niszczyciel min magnetycznych. ZegarkiIronAnnie mają za zadanie przelać tą wszechstronność i niezawodność wprost na nasz nadgarstek, aby każdy miłośnik czasomierzy mógł poznać czym jest prawdziwa, niemiecka solidność.


Iron Annie – zegarki Made in Germany

Jednym z najlepszych świadectw sukcesu konstrukcji Ju 52 jest bez wątpienia fakt wykorzystywania ich w okresie powojennym na terenie 32 krajów. Firma POINTtec wykorzystując swoje doświadczenie w produkowaniu czasomierzy zadbała więc, aby zegarki Iron Annie oddawały tą niezwykłą jakość w każdym detalu. Do ich produkcji wykorzystywane są jedynie sprawdzone podzespoły, a kontrola jakości i ostateczna obróbka wykonywane są bezpośrednio w fabryce w Niemczech.
Iron Annie – zegarki Made in GermanyLotnicza stylistyka dla każdego

Wbrew pozorom zegarki lotnicze nie są zarezerwowane wyłącznie dla pilotów. Choć flagowa kolekcja Iron Anni jest wzorcowym przykładem czasomierza stworzonego właśnie dla nich, nie brakuje też serii idealnie pasujących do garnituru i przystosowanych do codziennego noszenia.
Lotnicza stylistyka dla każdegoNiemiecka jakość wykonania

Niemiecka jakość wykonania
Niezwykła staranność z jaką wykonywane są zegarki Iron Annie widoczna jest przede wszystkim na ich tarczach. Aby chronić ich piękno wykorzystywane są szkła szafirowe bądź mineralne K1 o podwyższonej odporności.Sprawdzone mechanizmy

Czasomierz nie może być kompletny bez pracującego serca, jakim jest mechanizm. Zegarki Iron Annie korzystają wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań, które udowodniły swoją żywotność i niezawodność. W zależności od modelu znaleźć możemy precyzyjne szwajcarskie mechanizmy Ronda i ETA lub japońskie werki Miyota.
Sprawdzone mechanizmy w zegarkach Iron AnnieKolekcje zegarków Iron Annie

Hugo Junkers tworząc swoje samoloty, troszczył się zarówno o ich jakość, jak i wszechstronność. Choć Iron Annie to oczywiście zegarki typu pilot, nie oznacza to, że trudno znaleźć wśród nich egzemplarz na każdą okazję. W ofercie marki znajdziemy bowiem różne kolekcje zegarków, które różni mechanizm, cena i oczywiście wykończenie.


Zegarki Iron Annie Classic

Kolekcja Classic zdaje się samą nazwą dawać do zrozumienia, co możemy w niej spotkać. W tej serii dominuje oczywiście prostota i mocowanie zegarków przy użyciu skórzanego paska. Ich wspólnym elementem są eleganckie wskazówki Syringe, przypominające swoim kształtem strzykawkę.
Zegarki Iron Annie Classic


Zegarek na 30 lecie - Iron Annie Anniversary

Zegarek na 30 lecie - Iron Annie Anniversary
Choć zegarki Iron Annie pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno, niemiecka firma odpowiedzialna za ich produkcję obchodzi właśnie 30 urodziny. Jubileuszowe modele napędzane są przez automatyczny mechanizm i charakteryzują się arabskimi indeksami oraz wskaźnikiem rezerwy chodu.


Zegarki Iron Annie Wellbech

Modele Iron Annie Wellbech uznawane są za flagowe dla marki, reprezentując przykładne, lotnicze wzornictwo. Do wyboru mamy różne rodzaje komplikacji, paska oraz indeksów. Elementem wspólnym jest tutaj fakturowana tarcza, nadająca ciekawego wyglądu.
Zegarki Iron Annie Wellbech


Zegarki Iron Annie Flight Control

Zegarki Iron Annie Flight Control
Seria Flight Control to typowe zegarki lotnicze w stylu retro. Kolekcja obfituje w bardzo różne warianty wykończenia, co świadczy o pomysłowości marki. Wśród zegarków Iron Annie Flight Control znaleźć można między innymi datowniki z pełną nazwą dnia.


Zegarki Iron Annie Amazonas

Kolekcja Amazonas inspirowana jest przelotami, jakie Junkers Ju-52 wykonywał nad doliną Amazonki. Zawarte w tej kolekcji zegarki męskie Iron Annie, podobne są do modeli serii Classic, wyposażonych w różnorodne komplikacje oraz arabskie indeksy.
Zegarki Iron Annie Amazonas


Zegarki Iron Annie G38 Dessau

Zegarki Iron Annie G38 Dessau
W tej serii marka wskazuje, że zegarek Iron Annie nie musi odwoływać się wyłącznie do Junkersa Ju-52. ZegarkiG38Dessau to hołd dla największego samolotu swoich czasów, Junkersa G38. Zegarki w tej serii to przede wszystkim połączenie casualowego paska i nowoczesnego designu tarczy.Zegarki Iron Annie D-Aqui

Zegarki męskie Iron Annie w tej serii skupione są przede wszystkim na czytelności. Wyraźne wskazówki oraz arabskie indeksy są w nich absolutnym priorytetem. Kolekcja ta odwołuje się do samolotu Ju-52 z oznaczeniem D-Aqui, który po dziś dzień lata w niemieckich liniach lotniczych.
Zegarki Iron Annie D-Aqui


Zegarki Iron Annie Bauhaus

Zegarki Iron Annie Bauhaus
Dość nietypowa kolekcja marki Iron Annie zawiera w sobie szereg modeli zegarków, inspirowanych szkołą Bauhausu. Jej przejawy widoczne są w nieskomplikowanej, ale funkcjonalnej konstrukcji, która cechuje się ponadczasowością.Autoryzowany sklep marki Iron Annie – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

W sklepie internetowym ZEGAREK.NET kierujemy się przede wszystkim dobrem naszych Klientów, dlatego troszczymy się o jakość naszych produktów. Zegarki marki Iron Annie dostępne na naszej stronie są w 100% nowe, oryginalne i pochodzą wyłącznie z oficjalnej, polskiej dystrybucji. Decydując się na ich zakup poprzez naszą stronę, wspierasz legalne źródła i wspierasz walkę z nieuczciwymi handlarzami, oferującymi towary podrobione, niepełnowartościowe i pozbawione gwarancji.