Historia marki Nautica sięga 1983 roku, kiedy to założyciel  David Chu wprowadził na rynek odzież. Z czasem marka rozszerzyła swoją ofertę o zegarki, które stały się bardzo popularne zwłaszcza wśród męskich odbiorców. Wygląd zegarków Nautica jest mocno inspirowany sportami wodnymi, a w szczególności żeglarstwem. To dlatego  swego czasu najpopularniejsze były zegarki z przeważającym motywem żeglarskim. Dziś projektanci marki również wzorują się na marynistycznym stylu, ale projektowane zegarki są bardziej minimalistyczne i uniwersalne. 

Większość tych modeli to chronografy, dzięki czemu, są bardzo  funkcjonalne. Są one konstruowane tak, aby odbiorca z łatwością z niego korzystał. Tarcze zegarków, są czytelne i przejrzyste, tak aby z  łatwością można było odczytywać z nich godzinę. Posiadają one zakręcane dekielki oraz koronki, dzięki czemu, są podwójnie wodoszczelne. W  większości zegarków zostały zastosowane obrotowe  pierścienie, tak aby z łatwością mierzyć określone odstępy czasu. Jak  widać wszystkie te funkcje zostały stworzone po to, aby ułatwić  użytkownikom korzystanie z nich podczas wykonywania różnego rodzaju  sportów. Jednak dzięki swojej uniwersalności, będą się również sprawdzać podczas codziennych zajęć. 

Ich kolorystyka obraca się głównie  wokół koloru czarnego, białego, klasycznego srebra oraz granatu.  Niektóre z tych wyjątkowych czasomierzy posiadają na tarczach flagi  marynarskie, które nawiązują właśnie do dawnych, kultowych modeli. Te oryginalne zegarki zostały stworzone w dwóch wariantach, na pasku oraz bransolecie, dzięki  czemu każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Dla fanów klasyki i minimalizmu marka Nautica stworzyła zegarki na brązowym  pasku, z prostą tarczą pozbawioną chronografu i innych funkcji. W tych modelach możemy zauważyć jedynie indeksy słupkowe lub arabskie  oznaczenia godzinowe. Jak widać Nautica myśli o każdej grupie swoich odbiorców i ma wiele do zaoferowania. 

Zegarki męskie Nautica,  są niewątpliwie bardzo wyróżniające się i funkcjonalne. Są to idealne  czasomierze dla aktywnych osób, które poszukują kompana do swoich  sportowych poczynań. Jest to również ciekawa propozycja zegarka na wakacje,  kiedy chcemy wyglądać gustownie i nie martwić się o bezpieczeństwo  naszego czasomierza. Jeśli szukasz zegarka, który łączy w sobie  funkcjonalność z oryginalnym designem to w ofercie marki Nautica znajdziesz coś dla siebie!