Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Michel Herbelin

Znalezienie się w gronie zegarmistrzowskich elit wymaga zdecydowanie więcej niż oryginalnej stylistyki i wysokiej jakości wykonania. Dla zegarków jako przedmiotów uważanych za posiadające własną duszę, niemniej istotna jest także historia, upływająca pod znakiem pasji i zaangażowania w rozwój chorologii. To właśnie pragnienie połączenia tych cech stoi za powstaniem wywodzącej się z Francji rodzinnej manufaktury, odpowiedzialnej za zegarki Michel Herbelin.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 30 z 30 produktów

Niezwykła historia rodziny i zegarków Michel Herbelin

Jednym z najbardziej interesujących aspektów marki Michel Herbelin, jest bez wątpienia fakt, że nieustannie znajduje się ona w rękach potomków jej założyciela - Michela Herbelina. Wszystko zaczęło się we francuskim Charquemont, malowniczej wsi położonej na granicy francusko-szwajcarskiej u podnóży gór Jura. To właśnie tam dorastał młody Michelin Herbelin, który przez rodziców był przygotowany do przejęcia rodzinnego biznesu. Okazało się jednak, że wbrew ich życzeniom, od zawsze pasjonowała go inżynieria precyzyjna, czemu z pewnością sprzyjała bliskość granicy ze Szwajcarią. 


Zamiłowanie do tej szczególnej dziedziny techniki poprowadziło Michelina do szkoły zegarmistrzów, która nie tylko rozwinęła jego zamiłowanie do tematu, ale zapewniła przy tym pracę w lokalnej fabryce zegarków. Niestety po kilku latach pracy doszedł on do wniosku, że wytwarzane w niej czasomierze nie spełniają jego wyobrażeń na temat tworzenia precyzyjnych urządzeń, co rozbudziło w nim chęć odtworzenia francuskiej szkoły projektowania zegarków. Właśnie dlatego Michel Herbelin zdecydował się na bardzo odważny, aczkolwiek ryzykowny krok. W wieku 26 lat na strychu swojego domu rodzinnego postanowił on otworzyć własne studio i rozpocząć przygodę, która trwa do dnia dzisiejszego.

 

Pierwszy zegarek Michel Herbelin

Nie będąc jeszcze znanym zegarmistrzem, Herbelin nie od razu sygnował swoje dzieła własnym nazwiskiem. Mimo to nazwa jego pierwszego czasomierza nie została pozostawiona przypadkowi. Zegarek IMPEC ujrzał światło dzienne w roku 1947 i nazwany został skrótowcem od słowa “impeccable”, co w tłumaczeniu oznacza po prostu “bez zarzutu”. Bez wątpienia biła z niego chęć twórcy do zakomunikowania światu jego ambicji oraz marzeń, o produkcji eleganckich zegarków o nieskazitelnej dokładności. Nawiązując współpracę zarówno z francuskimi, jak i szwajcarskimi dostawcami, Michel Herbelin rósł w siłę, a czasomierze IMPEC zyskiwały na popularności. Po 18 latach od stworzenia pierwszego modelu stał się on na tyle rozpoznawalny, że podjął decyzję o kolejnym, przełomowym kroku. W roku 1965 nazwa marki IMPEC została zmieniona na imię i nazwisko założyciela i tak właśnie na rynku pojawiły się zegarki Michel Herbelin


Zegarki Michel Herbelin dla następnego pokolenia

Przelewanie swojej pasji na fizyczną formę było profesją Michela przez ponad 40 lat, a jego zaangażowanie nie zostało niezauważone także w rodzinnym gronie. Jako dobry i oddany swojej pracy ojciec, w naturalny sposób zaraził on pasją do zegarmistrzostwa obu swoich synów. Jean-Claude i Pierre-Michel dołączyli więc do swojego ojca we francuskiej manufakturze, a z czasem to oni w całości przejęli pieczę nad zegarkami Michel Herbelin. Paradoksalnie miało to miejsce w czasach kwarcowej rewolucji, zdającej się wówczas przynosić kres tradycyjnego zegarmistrzostwa. Młoda krew w rodzinnym biznesie dostrzegła jednak w tej sytuacji swoją szansę, zalecając projektantom przyjrzenie się nowej technologii oraz wyzwolenie swojej kreatywności. W ten sposób zegarki Michel Herbelin wkroczyły w nową erę i zaczęły przecierać szlaki innowacyjności. Świetnym przykładem jest opracowany wówczas zegarek Michel Herbelin Newport Carbon, który wykorzystywał połączenie stali oraz włókna węglowego dla zapewnienia niezwykłej wytrzymałości. 


Zegarki Michel Herbelin współcześnie

Po ponad 70 latach fascynującej historii, zegarki Michel Herbelin zdobyły uznanie użytkowników na całym świecie oraz dominującą pozycję na rynku francuskim w przedziale do 1000 euro. Dziś marka może pochwalić się aż 10 milionami sprzedanych egzemplarzy, a także własną manufakturą zatrudniającą 80 pracowników w Charquemont. Zegarki Michel Herbelin sprzedawane są w tysiącach sklepów z zegarkami na terenie aż 50 państw. Od 2020 roku pieczę nad firmą przejęły wnuki założyciela, czyli Maxime i Mathieu Herbelin nadal rozwijając jedną z ostatnich niezależnych marek pochodzenia francuskiego. 


Jak powstają zegarki Michel Herbelin

Ponad 70 lat obecności w branży zegarkowej nie może być dziełem przypadku, szczególnie, że zegarki Michel Herbelin nadal są tworzone zgodnie z wartościami twórcy marki. Wszystkie czasomierze z francuskiej manufaktury są ręcznie składane w siedzibie marki, w której odbywa się także proces projektowania i kontrola jakości. Jej nadrzędnym celem jest kreacja zegarków odmierzających czas, lecz odpornych na jego działanie, obdarzonych przy tym właściwą dawką francuskiego poczucia stylistyki. Aby to osiągnąć projekt każdego zegarka składa się z 10 kroków, które mają doprowadzić go do całkowitej perfekcji: 


Krok 1 – Inspiracja

Za każdym stworzonym dziełem kryją się inspiracja oraz jego wyobrażenie w głowie autora, kluczowe zarówno w świecie mody i architektury, jak i w świecie zegarmistrzostwa. Właśnie dlatego zegarki Michel Herbelin powstają początkowo na luźnej kartce papieru, na której projektant zapisuje co chce wyrazić nowym modelem i co inspiruje go do stworzenia nowego modelu.  


Krok 2 – Kreacja 

Kiedy projektant stworzy już zarys zegarka z rozległym opisem skojarzeń jakie ma on wywoływać, przechodzi się do następnego etapu, w którym niezbędna staje się burza mózgów. To właśnie na tym etapie cały sztab inżynierów i projektantów szuka kreatywnego sposobu na wyrażenie wizji głównego projektanta, przeobrażając go w pierwszy, poglądowy rysunek. 


Krok 3 – Design 

Kiedy znana jest już przykładowa bryła oraz symbolika stojąca za zegarkiem Michel Herbelin, pomysł przedstawiany jest kolejnemu projektantowi. Jego zadaniem jest dogłębne przestudiowanie wizji stojącej za nowym modelem i dopasowanie do wykonanego przez poprzedników zarysu takich aspektów, jak wysokość, średnica czy kolorystyka nowego zegarka.  


Krok 4 – Rysunek Techniczny

Na tym etapie projekt zegarka Michel Herbelin trafia wreszcie w ręce wykwalifikowanego zegarmistrza i to nie byle jakiej specjalizacji. Inżynier odpowiedzialny za konstrukcję mechanizmów otrzymuje wszystkie wytyczne projektantów i dostosowuje je do technicznych wymagań. Celem jest jak najwierniejsze odtworzenie początkowej wizji, zakończone sporządzeniem fachowego rysunku technicznego. 


Krok 5 – Prototyp 

Gotowy rysunek techniczny przekazywany jest do zegarmistrza rzemieślnika, którego celem jest stworzenie prototypu. Niezwykle ważne na tym etapie jest dobór wyłącznie najbardziej doświadczonych pracowników, którzy tworząc samodzielnie rzeczywisty zegarek, będą w stanie wychwycić wszelkie trudności, jakie mogą pojawić się w trakcie produkcji. Prototyp zegarka Michel Herbelin jest oczywiście wielokrotnie modyfikowany tak, aby odpowiadał on początkowym założeniom projektantów. 


Krok 6 – Dopasowywanie i inspekcja 

Po opracowaniu całego procesu produkcyjnego przychodzi czas na jego realizację. Zanim zegarki Michel Herbelin zostaną złożone w całość i uruchomione, niezbędne jest jednak sprawdzenie spasowania poszczególnych elementów. Proces ten ma niebagatelne znaczenie dla długowieczności czasomierza oraz zabezpieczenia mechanizmu.  


Krok 7 - Składanie i rozruch

Po sprawdzeniu wszystkich elementów przychodzi oczywiście czas na złożenie czasomierza. Zegarki Michel Herbelin są ręcznie składane przez własnych rzemieślników marki, którzy zamieniają pojedyncze elementy w jedną spójną całość. To właśnie na tym etapie następuje magiczny moment uruchomienia mechanizmu, co staje się symbolicznym momentem jego narodzin. 


Krok 8 – Sprawdzenie wodoszczelności

Kiedy Michel Herbelin projektował swój pierwszy czasomierz, mało kto oczekiwał od zegarka jakiejkolwiek wodoszczelności. Dziś jednak ochrona przed wodą jest absolutnym standardem, dlatego francuska manufaktura dogłębnie sprawdza każdy egzemplarz, pod kątem deklarowanej wodoszczelności. 


Krok 9 – Mocowanie paska

Choć koperta stanowi oczywiście najważniejszy element każdego zegarka, to żaden z nich nie obejdzie się bez czegoś co przytwierdzi ją do naszego nadgarstka. Kiedy zegarek Michel Herbelin otrzyma pasek lub bransoletę odpowiadające projektowi czasomierza, staje się autonomicznym i gotowym do sprzedaży produktem. 


Krok 10 – Testy operacyjne 

Pomimo tego, że na każdym etapie produkcji zegarkom Michel Herbelin towarzyszą najlepsi zegarmistrzowie, ostatnim etapem pozostaje funkcjonalny test każdego czasomierza. Wykwalifikowani eksperci sprawdzają więc ostatecznie jakość oraz działanie wszystkich elementów, aby zagwarantować, że zegarek Michel Herbelin trafi na nasz nadgarstek w nieskazitelnej formie. 


Autoryzowany punkt sprzedaży zegarków Michel Herbelin

Jako wieloletni lider sprzedaży zegarków w Polsce, wiemy doskonale jak istotna dla naszych klientów jest jakość zakupionego produktu. Właśnie dlatego wszystkie zegarki dostępne w naszej ofercie pochodzą wyłącznie z legalnych i oficjalnych źródeł, co gwarantuje autentyczność naszej oferty. Nawiązując współpracę z marką Michel Herbelin, staliśmy się jednym z głównych przedstawicieli tej wyjątkowej marki. Dzięki temu wybierając zegarki Michel Herbelin w sklepie internetowym zegarek.net, masz gwarancję, że wybrany model jest w 100% oryginalny i autentyczny. Do każdego zamówionego egzemplarza dołączamy także dowód zakupu, który w przypadku pojawienia się wad niewynikających z działań użytkownika, pozwala na reklamowanie produktu w dowolnym, oficjalnym serwisie marki Michel Herbelin.