Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Michel Herbelin Newport

Zegarki Michel Herbelin Newport

Nieodłącznym elementem każdego wielkiego przedsięwzięcia jest źródło inspiracji, skłaniające do podejmowania najodważniejszych wyzwań. Francuski zegarmistrz Michel Herbelin wiedział o tym doskonale, kiedy z sukcesem podjął się stworzenia własnej i niezależnej manufaktury. W umyśle młodego wizjonera inspiracja zawsze stanowiła kluczowy czynnik, dlatego poszukiwał jej wszędzie tam, gdzie działy się rzeczy wyjątkowe. Przechadzając się pewnego dnia po Lazurowym Wybrzeżu, nie mógł oderwać wzroku od majestatycznych statków napływających do portu i postanowił przekuć swój zachwyt w formę czasomierza. W ten sposób powstały wyjątkowe zegarki Michel Herbelin Newport, które dziś stanowią flagową kolekcję francuskiej marki. 

czytaj więcej

Zegarki Michel Herbelin Newport – sztuka francuskiego zegarmistrzostwa

Michel Herbelin to jedna z tych marek, które czerpią siłę ze swojego pochodzenia. Jej francuskie pochodzenie przekłada się bowiem bezpośrednio na to, jak wyglądają zegarki Michel Herbelin, brylując oryginalnością wśród szwajcarskiej i japońskiej konkurencji. Najlepszym tego przykładem jest właśnie kolekcja zegarków Michel Herbelin Newport, charakteryzująca się niezwykle wyszukanym wzornictwem.

Zegarki Michel Herbelin Newport – sztuka francuskiego zegarmistrzostwa


zegarki Michel Herbelin Newport

 Już poglądowe spojrzenie na całość tej serii pozwala zauważyć dość nietypowy kształt koperty. Idealnie okrągły kształt oraz pogrubiony, wyrazisty bezel, mają przypominać illuminator, czyli okno stosowane w statkach do zapewnienia wglądu poniżej poziomu wody. Ciekawym urozmaiceniem jest także rezygnacja z typowych, podwójnych uszu koperty, na rzecz masywniejszego, pojedynczego ucha, do którego przyczepiany jest pasek bądź bransoleta. Dzięki tym rozwiązaniom zegarki Michel Herbelin Newport prezentują się modnie, a jednocześnie ponadczasowo, co z pewnością przyciągnie osoby poszukujące nietypowych, acz eleganckich stylizacji. Najwyższa jakość zegarków Michel Herbelin Newport

Zakładając swoją markę w 1947 roku, Michel Herbelin postanowił sprawić, że zegarki sygnowane jego nazwiskiem będą symbolem zegarmistrzowskiej jakości. Aby to osiągnąć opracował on złożony z 10 kroków plan, który musi zostać zrealizowany, zanim zegarek Michel Herbelin Newport trafi do oferty sprzedażowej. Wszystko zaczyna się oczywiście od inspiracji projektanta, który na bieżąco konsultuje wszystko z grupą stylistów i zegarmistrzów. W następnej fazie projekt zegarków Michel Herbelin Newport trafia w ręce zegarmistrzów specjalizujących się kolejno w projekcie technicznym, mechanizmach oraz rzemiośle. 

Najwyższa jakość zegarków Michel Herbelin Newport


zegarki Michel Herbelin Newport

Co ciekawe, elementy z których ma powstać czasomierz, są kontrolowane jeszcze zanim zostaną złożone w całość. Po takim zabiegu i tak sprawdzana jest wodoszczelność oraz działanie wszystkich funkcji, podkreślając jak wielką wagę przykłada się do jakości czasomierzy. Niezwykle istotny jest także fakt, że zegarki Michel Herbelin Newport są na wszystkich etapach składane ręcznie, co jeszcze bardziej podkreśla ich zegarmistrzowską wartość. Wszystko odbywa się w manufakturze firmy w Charquemont, gdzie na stałe zatrudnionych jest ponad 80 wykwalifikowanych zegarmistrzów i projektantów.