Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Herbelin Inspiration

4wyniki

Zegarki Michel Herbelin Inspiration

Historia marki Michel Herbelin rozpoczęła się w Charquemont, kolebce francuskiego zegarmistrzostwa. Choć założyciel marki mógł spokojnie zajmować się rodzinnym biznesem, zapałał on miłością do precyzyjnej inżynierii, a w jego głowie narodziło się marzenie o odbudowaniu renomy francuskich zegarmistrzów. Współcześnie stworzona przez niego manufaktura jest rozpoznawana i ceniona przez kolekcjonerów z całego świata, za połączenie klasycznych inspiracji z unikalnym, francuskim poczuciem stylistyki. W kolekcji Michel Herbelin Inspiration marka odwołuje się do samych początków swojego powstania i czasów, w których dorastał sam Michel Herbelin. 

FILTRY0

Michel Herbelin Inspiration - zegarki przywołujące wspomnienia 

Zegarki Michel Herbelin Inspiration to najlepszy przykład wyglądu czasomierzy w czasach, kiedy zegarki naręczne zaczęły przewyższać swoją popularnością modele kieszonkowe. Określanie ich jednak mianem czasomierzy w stylu retro, byłoby trochę nie na miejscu, ze względu na wartość, jaką ich stylistyka wprowadziła do branży zegarmistrzowskiej. Zegarki Michel Herbelin Inspiration to wręcz wzorcowe zegarki klasyczne, o absolutnie ponadczasowej stylistyce, doskonale prezentujące kunszt pierwszych zegarmistrzów. Do ich najbardziej charakterystycznych elementów, odróżniających je od współczesnych modeli, należy zaliczyć przede wszystkim: 
1. Sferyczne szkiełko 


Tradycyjne szkiełko sferyczne w zegarkach Michel Herbelin Inspiration to jeden z elementów, który natychmiast przyciąga do siebie wzrok. Rozwiązanie to w bardzo ciekawy sposób uzupełnia okrągłą kopertę, nadając czasomierzowi obłości i gładkiego wyglądu. Zegarki ze sferycznym szkiełkiem prezentują się nad wyraz elegancko, a producent zadbał o ich bezkompromisową jakość. W przeciwieństwie do konkurencyjnych propozycji, szkiełka sferyczne w zegarkach Michel Herbelin Inspiration, wykonane są ze szkła szafirowego, które najlepiej radzi sobie z potencjalnymi zarysowaniami.  

Zegarek Michel Herbelin 1647/AP15BR INSPIRATION zegarek męski z automatycznym mechanizmem


Zegarek Michel Herbelin 1647/P16BR INSPIRATION AUTOMATIC

2. Smukła koperta 


Bardzo ważnym aspektem vintage-owej stylistyki jest bez wątpienia smukłość i prostota, jaką charakteryzowały się ówczesne czasomierze. Zegarki Michel Herbelin Inspiration posiadają bardzo smukłe, idealnie okrągłe koperty, z wyraźnie acz elegancko wychodzącymi uszami. Co więcej, przypadkowi nie pozostawiono także ich rozmiaru. W zależności od modelu, zegarki Michel Herbelin Inspiration posiadają średnicę od 38 mm do 40 mm, co czyni z nich stylowy, ale nie nazbyt krzykliwy dodatek.  


Dla kogo przeznaczone są zegarki Michel Herbelin Inspiration? 

Wbrew pozorom kolekcja Michel Herbelin Inspiration, nie jest skierowana wyłącznie do osób ceniących tradycyjne rozwiązania. Dzięki swojej niezwykłej prostocie i klasycznej stylistyce, są to doskonałe zegarki do garnituru, za czym przemawiają zresztą solidne argumenty. Średnica nieprzekraczająca 40 mm to gwarancja, że czasomierz będzie eleganckim, ale nie wyróżniającym się dodatkiem, godnym mężczyzny z klasą. Do tego ich niewielka grubość sprawia, że zegarki Michel Herbelin Inspiration bez problemu chowają się pod mankiet, co jest niezwykle ważną cechą dla osób spędzających sporo czasu w dobrze skrojonej koszuli. 

Zegarek Michel Herbelin 18247/15GO INSPIRATION

Zegarki Michel Herbelin Inspiration – francuska stylistyka, szwajcarska precyzja 

szwajcarska precyzja zegarków Michel Herbelin

Niewątpliwą chlubą marki Michel Herbelin jest jej francuskie pochodzenie oraz fakt, że jej czasomierze nadal produkowane są we francuskim Charquemont - miejscowości leżącej na samej granicy ze Szwajcarią. Chcąc zagwarantować swoim klientom nie tylko doskonały wygląd, ale także nieskazitelną precyzję, marka chętnie korzysta z napędów szwajcarskiego pochodzenia, których renomy nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Zegarki Michel Herbelin Inspiration prezentują w tej dziedzinie naprawdę sporą różnorodność, oferując aż 3 rodzaje napędów. 


Mechaniczne zegarki Michel Herbelin Inspiration 

Pierwsze zegarki naręczne jakie powstały w historii, korzystały wyłącznie z napędów mechanicznych, wymagających ręcznego nakręcania. Rozwiązanie to obecnie straciło na popularności ze względów użytkowych, ale w gronie zegarmistrzowskich pasjonatów, zegarek mechaniczny uznawany jest za obowiązkową pozycję w każdej kolekcji. Zegarki Michel Herbelin Inspiration z ręcznym naciągiem oparte są o mechanizm Sellita SW 261-1 M, łożyskowanym na 24 kamieniach i z 42 godzinna rezerwą chodu. Modele w kolekcji Inspiration wykorzystujące ten mechanizm posiadają dodatkowo komplikację datownika oraz małej tarczy sekundnika.  

Zegarek Michel Herbelin 1647/P16BR INSPIRATION AUTOMATIC

Zegarki Michel Herbelin Inspiration z automatycznym mechanizmem 

Zegarek Michel Herbelin 1647/AP27 INSPIRATION AUTOMATIC

W serii odnoszącej się do zegarmistrzowskich tradycji, obok napędów mechanicznych, nie mogło zabraknąć zegarków z automatycznym naciągiem. W istocie ten rodzaj napędu działa na tej samej zasadzie, ale dzięki zastosowaniu wachnika, nie ma potrzeby jego ręcznego nakręcania. Automatyczne zegarki Michel Herbelin Inspiration wykorzystują mechanizm Sellita SW 200-1 z rezerwą pracy do 38 godzin, który samoczynnie nakręca się podczas noszenia. W modelach z automatycznym mechanizmem producent zastosował klasyczną wskazówkę sekundnika oraz niewielki datownik umieszczony na godzinie 6. 


Klasyczne zegarki z kwarcowym mechanizmem Michel Herbelin 

Mechanizmy kwarcowe to aktualnie najpopularniejsze rozwiązanie dostępne na rynku. Tego typu napędy są nie tylko precyzyjne, ale przy tym banalne w obsłudze, sprowadzającej się do wymiany baterii co okres mniej więcej 2 lat. W zegarkach Michel Herbelin Inspiration stosowane są dwie jego odmiany - Ronda 6004 z komplikacją małej tarczy sekundnika i dwukratkowym datownikiem oraz Ronda 706 w komplikacji z rozbudowanym kalendarzem i wskaźnikiem faz księżyca.  

Zegarek Michel Herbelin 18247/11GO INSPIRATION zegarek męski z automatycznym mechanizmem