Zegarki Vostok Europe

Zegarki Vostok Europe

Zegarki Vostok Europe są konstruowane z myślą o najbardziej ekstremalnych celach. Niezależnie od tego, czy używane są na rękach kierowców rajdowych, pilotów samolotowych czy też na okrętach podwodnych, muszą być przygotowane na wszystko. Właśnie dzięki temu mogą mierzyć się zarówno z trudami dnia codziennego, jak i z bardzo intensywnymi warunkami korzystania w terenie. Wszystkie modele powstają w fabryce na Litwie, a każdy egzemplarz jest ręcznie składany i znakowany indywidualnym numerem wybijanym na deklu. Vostok Europe to ekskluzywne, limitowane zegarki uświetniające wyjątkowe wydarzenia. Nazwy kolekcji nawiązują między innymi do przełomowych osiągnięć technologicznych jak powstanie najszybszej łodzi podwodnej świata – seria Anchar, czy bezzałogowego łazika przeznaczonego do badań księżyca – linia Lunokhod.

czytaj więcej
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Początki marki Vostok Europe

Zegarki Vostok Europe to stosunkowo młoda marka, gdyż po raz pierwszy na rynku pojawiła się w roku 2003. Wtedy to doszło do podpisania kontraktu pomiędzy firmami Vilnius Koliz i Chystopol Watch. Takie przedsięwzięcie zaowocowało zaprezentowaniem pierwszej serii zegarków tej marki już w 2004 roku na targach Baselworld. Wtedy także został zaprezentowany jeden z najlepszych modeli K3-Submarine. Marka rozwija się stosunkowo szybko, a pierwsze współprace oraz partnerstwa nawiązywane są jeszcze w tym samym roku. W 2006 powstaje już zupełnie nowa siedziba firmy, za której projekt odpowiedzialni byli designerzy Vostok Europe.

Limitowany zegarek Vostok Europe

Vostok Europe czyli zegarek ekstremalny

Co ciekawe, zaledwie rok po otwarciu nowej siedziby firmy, zegarki tej marki można kupić już w 30 krajach na całym świecie. Jest to ogromny sukces, który sprawił, że dalszy rozwój następował coraz szybciej. Kolejne lata przynosiły kolejne sukcesy. Jednym z nim było stworzenie serii zegarków Anchar, które charakteryzowały się wodoszczelnością na poziomie 300m. Sprawdziły się one również podczas rajdu Dakar w roku 2012, kiedy to litewski kierowca Gintautas Igaris z powodzeniem testował nowe zegarki Vostok Europe.

Niesamowite sukcesy na rynku sprawiają, że firma tworzy motto „VE Are The Champions!”, które wiedzie prym w MMA One Fighting Championship w Singapurze. Co ciekawe, VE wkrótce po tym wydarzeniu rozpoczyna produkcję specjalnych serii zegarków dla armii NATO. Swoje limitowane i niezwykle oryginalne serie otrzymują piloci myśliwców F-16, śmigłowców Apache czy łodzi podwodnych. Już w 2013 roku zegarek Lunokhod zostaje wypuszczony poza granice stratosfery, na dwukrotność wysokości Mount Everest, gdzie doskonale wytrzymuje temperaturę -44 °C oraz pozostałe, równie ekstremalne warunki.

Vostok Europe zegarkiem mistrzów

Rok 2014 przyniósł kolejne, spektakularne osiągnięcia dla marki Vostok Europe, bowiem wyprodukowali oni pierwszy w historii zegarek z automatycznym mechanizmem chronometru NE88 z SII. Jego konstrukcja była inspirowana wzorem największego na świecie samolotu AN-225 Mriya. Aktualnie zegarki tej marki powstają w wileńskiej fabryce. Wyróżniają się unikatowym wzornictwem i doskonałą funkcjonalnością. W wielu modelach zastosowano podświetlenie trytowe indeksów, które zapewnia doskonałą czytelność w ciemności. Sportowe serie zegarków niejednokrotnie sygnowane są nazwiskami słynnych mistrzów sportu jak pilot akrobacyjny Jurgis Kairys, rajdowy kierowca Bedendiktas Vanagas czy utytułowany litewski strongman Žydrūnas Savickas. 

Międzynarodowy sukces litewskich zegarków Vostok Europe

Jak widać, marka zbudowała sobie ogromny prestiż, dzięki czemu zasłynęła na całym świecie, ale tak spektakularne sukcesy nie powstały same z siebie. Z pewnością były one spowodowane pełną kontrolą procesu produkcyjnego, od samego projektu aż po montaż i pakowanie oraz bardzo rygorystycznymi inspekcjami, składającymi się aż z 32 podpunktów. Takie zasady sprawiły, że marka Vostok Europe tworzy niezwykle wytrzymałe oraz gotowe na wszystko zegarki, nawet dla najbardziej wymagających klientów.


Więcej artykułów o marce Vostok Europe: