Wiosenna wyprzedaż ZEGAREK.NET

Zegarki Vostok Europe

Litewskie zegarki Vostok Europe

Vostok Europe z roku na rok zyskuje coraz większą popularność za sprawą zegarków do zadań specjalnych. Składane ręcznie modele w ciągu kilku lat zasłynęły ze swojej niezwykłej wytrzymałości, a ich szeroka funkcjonalność została potwierdzona podczas licznych wypraw. Jeżeli więc szukasz zegarków, z którymi chciałbyś nurkować lub lecieć w kosmos - Vostok Europe będzie dla Ciebie.

czytaj więcej
SORTUJFILTRY0

Zegarki Vostok Europe


Początki litewskiej marki Vostok Europe

Zegarki prestiżowej marki Vostok Europe
Marka Vostok Europe powstała w 2003 roku na mocy porozumienia przedsiębiorstw Vilnius Koliz i Chystopol Watch Factory Vostok.  Firma od samego początku istnienia dba o najwyższą jakość wykonania zegarków i ich nowoczesne wzornictwo. Pierwsza kolekcja sygnowana logiem Vostok Europe zaprezentowana została w kwietniu 2004 roku podczas targów Baselworld. Składało się na nią 5 wyjątkowych modeli, wśród których znajdował się uchodzący do dziś za bestseller - zegarek Vostok Europe K3 Submarine. Nazwy modeli poświęcone były najważniejszym osiągnięciom radzieckiej nauki. Latem tego samego roku Vostok Europe rozpoczęło postępującą do dziś ekspansję na rynek światowy. To wtedy pierwsze paczki zegarków trafiły do Polski, Grecji, Niemiec oraz USA.  W 2007 roku zegarki Vostok Europe znaleźć można było już 30 krajach Europy.


Limitowany zegarek Vostok Europe


Vostok Europe, czyli zegarek ekstremalny

Kolejną przełomową datą dla marki Vostok Europe był rok 2009, kiedy firma nawiązała współpracę ze szwajcarskim przedsiębiorstwem mb-microtec. Wtedy powstał zegarek Ekranoplan, który wyposażono w innowacyjne oświetlenie za pomocą pałeczek trytu. Technologia została oparta o izotop wodoru, zapewniający imponującą intensywność oświetlenia aż do 25 lat. To samo rozwiązanie  postanowiono zaimplementować w 2010 roku do zegarków przeznaczonych dla nurków. Zaprezentowana wówczas seria VE Anchar poza umieszczonymi na powierzchni tarczy pałeczkami trytu, pozwalała na odczyt aktualnych danych na dużych  głębokościach. Zegarki wchodzące w skład tej kolekcji wyróżniała także wodoszczelność  w klasie aż 30 ATM.
Vostok Europe czyli zegarek ekstremalny


Tworzone przez Vostok Europe zegarki ekstremalne sprawiły, że oficjalne motto marki od 2011 roku brzmi "For Going to Extremes", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Dążenie do ekstremum". Marka potwierdziła to hasło, prezentując w  2014 roku - z okazji 10-lecia istnienia firmy, pierwszy na świecie czasomierz z automatycznym mechanizmem chronometru NE88 z SII. Jego konstrukcja została zainspirowana największym na świecie samolotem AN-225 Mriya. Egzemplarze zaopatrzono m.in. przez podwodne jednostki rozbiórkowe, załogi okrętów podwodnych, czy piloci myśliwców F-16. Odważny charakter modelu podkreślają regularnie tworzone specjalne edycje zegarków dla armii NATO. Sportowy charakter zegarków Vostok Europe

Sportowy charakter zegarków Vostok Europe
Marka Vostok Europe od samego początku istnienia podkreśla sportowy charakter swoich produktów. Już 2 lata po powstaniu, czyli w roku 2005, zegarki  służyły jako narzędzie do oficjalnych pomiarów dokonywanych podczas wyścigu Murmańsk-Władywostok. W 2012 roku kultowy czasomierz z kolekcji Anchar zostaje testowany przez litewskiego zawodnika Gintautasa Igarisa podczas Rajdu Dakar.  Sprawdzianowi poddany jest także model Rocket Tritium, który uczestniczy w wyprawie do wnętrza Jaskini Krubera - drugiej najgłębszej jaskini na świecie. Litewsko-ukraińska ekspedycja na głębokość ponad 2 km trwała prawie 2 tygodnie. W tym samym roku marka zmienia swoje motto na" VE are the champions", co oznacza: "VE (skrót od Vostok Europe) jest zwycięzcą". Niezniszczalność zegarków potwierdza 12 kwietnia 2013 roku  model Lunokhod, który zostaje wypuszczony za granicę stratosfery, na wysokość 16680 metrów, czyli dwa razy wyżej niż szczyt Mount Everest. Model bez najmniejszego problemu przetrwał temperaturę -44 ° C, próżnię 88 mB i poziom promieniowania 1200 mkR / h.

Jaką serię zegarków Vostok Europe wybrać?


Szeroki wybór zegarków Vostok Europie sprawia, że każdy znajdzie tutaj model dla siebie. Pasjonatom wymagających ekspedycji dedykowana jest kolekcja Vostok Europe Expedition. Wytrzymałe modele sprawdzą się podczas najbardziej wymagających surwiwalowych wypraw, niebezpiecznych wspinaczek, czy wojskowych misji. Ciekawe rozwiązania prezentują modele Vostok Europe Expedition North-Pole 1, nawiązujące do pierwszej polarnej stacji badawczej na świecie. Charakterystyczne skórzane paski w połączeniu z masywnymi kopertami, posłużą nam w codziennych, jak również sportowych warunkach.Jaką serie zegarków Vostok Europe wybrać.
Specjalnie dla nurków stworzono czasomierze z Vostok Europe Anchar. Ich wodoszczelność na poziomie 30 ATM oraz trytowe podświetlenie przydadzą się we wszystkich podwodnych eskapadach. Zegarki Vostok Europe Limousine  to z kolei modele wzorowane na kultowym samochodzie Gaz 14, który produkowany był wyłącznie dla wysokich urzędników w Związku Radzieckim. Tutaj też nienaganna elegancja łączy się z praktyczną funkcjonalnością.Silne charaktery - poznaj ambasadorów marki Vostok Europe

Niezawodność zegarków Vostok Europe w świetny sposób podkreślają oficjalni ambasadorowie marki. Jednym z nich  jest dr Giorgos Sakkas - profesor nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Plymouth Marjon w Wielkiej Brytanii. Swoją karierę sportową rozpoczął on od pływania wyczynowego, co pozwoliło mu na dostanie się do reprezentacji narodowej w stylu klasycznym. Dwukrotnie był kapitanem reprezentacji Grecji na Mistrzostwach Świata.  Od 2005 roku pozostaje czynnym uczestnikiem wszystkich zawodów dotyczących dyscyplin basenowych, odpowiadając jako trener za międzynarodowe sukcesy wielu zawodników.
Ambarsadorowie litewskiej marki Vostok Europe.


Kolejną z osób reprezentujących zegarki Wostok Europe w świecie sportu, jest litewski zawodowy strongman Žydrūnas Savickas, znany również pod pseudonimem Big-Z. W 2010, 2012 oraz 2014 ogłoszono go najsilniejszym człowiekiem w Europie. Litewskie zegarki można zobaczyć również w przestworzach, dzięki osobie Jurgisa Kairysa. Ten światowej klasy pilot akrobacyjny to nie tylko wielokrotny zdobywca rekordów świata, ale również autor wielu manewrów akrobacyjnych. Mężczyźnie udało się przelecieć odwróconym pod siedmiometrowym mostem w Kownie oraz wszystkimi mostami w Wilnie. Do ambasadorów zegarków Vostok Europe należy również kierowca rajdowy Benediktas Vanagas, którego pilotem jest pochodzący z Olsztyna Sebastian Rozwadowski.

Zydrunas Savickas
Benediktas VanagasDla kogo zegarki Vostok Europe?

Vostok Europe zegarki dedykowane są wszystkim tym, którzy wymagają od zegarków spełnienia najwyższych standardów technicznych. Modele wyróżnia charakterystyczna stylistyka, niepozwalająca przejść obok nich obojętnie. Całość dopełniają najwyższej jakości mechanizmy kwarcowe lub mechaniczne z automatycznym naciągiem. Przedsięwzięcia, w których udział brały zegarki Vostok Europe, są żywym dowodem na to, że sprawdzą się one dosłownie we wszystkich, nawet najbardziej ekstremalnych dyscyplinach sportu.
Dla kogo zegarki Vostok EuropeZegarki VE w wodoszczelnej skrzynce Dry-Box

Większość modeli marki Vostok Europe zapakowana została w dedykowaną skrzynkę Dry-Box, której klasę wodoszczelności określono na 5 ATM. Pozostaje ona odporna na upadki z dużych wysokości. W przypadku poszczególnych modeli, poza samym zegarkiem, w opakowaniu znajdziemy także dodatkowe zamienne paski oraz narzędzie do ich szybkiej wymiany.

Skrzynka Dry-Box zegarka Vostok Europe
Wnętrze skrzynki zegarka Vostok EuropeAutoryzowany sklep marki Vostok Europe – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

Sklep ZEGAREK.NET to autoryzowany sprzedawca zegarków marki Vostok Europe. Każdy zegarek pochodzi od oficjalnego dystrybutora, a w zestawie z nim znajduje się instrukcja oraz gwarancja realizowana w oficjalnych punktach serwisowych.