Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Vostok Europe Special Editions

34wyniki

Zegarek Vostok VK64-571J431 Europe SSN 571 Benediktas Vanagas Black Limited Edition Chronograph limitowany zegarek inspirowany wyścigową Toyotą

Edycje specjalne zegarków to jeden z bardzo istotnych dla branży elementów rynku. Każda marka ma w końcu w swojej ofercie modele, które pragnie wyróżnić i to często z bardzo ważnych powodów. Specjalne modele zegarków mogą być zarówno przypomnieniem istotnego dla historii marki modelu, sposobem na odwołanie się do tradycji, złożeniem hołdu lub sposobem na upamiętnienie ważnego wydarzenia. Na tym tle szczególnie ciekawie prezentują się edycje specjalne zegarków Vostok Europe, wznoszące wyjątkowość edycji specjalnych na całkowicie nowy poziom. 

FILTRY0

Vostok Europe Special Editions – zegarki wyłącznie limitowane

Wielu producentów decydując się na opracowanie edycji specjalnej, obejmuje stworzony zegarek limitacją, aby podnieść jego prestiż i rzadkość, a co za tym idzie nadać mu kolekcjonerskiego charakteru. Jednym ze znaków rozpoznawczych marki Vostok Europe jest jednak, zaraz obok oryginalnej stylistyki, fakt obejmowania limitacją wszystkich produkowanych przez markę modeli. Jak by tego było mało, litewska marka bardzo dba o właściwe fundamenty każdej przygotowanej przez siebie kolekcji. Zegarki Vostok Europe w każdej kolekcji odwołują się w końcu do ważnych osiągnięć technologicznych, jak choćby opracowanie rakiet kosmicznych czy stworzenie pierwszej łodzi atomowej. Można by zatem powiedzieć, że każdy Vostok Europe spełnia wymogi edycji specjalnej, ale producent ten wie doskonale jak wyłamać się ze wszelkich schematów. Wśród zegarków Vostok Europe Special Editions można bowiem znaleźć modele powstałe przy współpracy z ambasadorami marki, a także prawdziwy fenomen, czyli zegarki Vostok Europe stworzone przez jej miłośników. 

Zegarek Vostok Europe SSN 571, który znalazł swoją inspirację w pierwszym na świecie wdrożonym do służby okręcie podwodnym o napędzie atomowym, nuclear powered submarine SSN 571

Zegarki Vostok Europe VEareONE - wyjątkowe wśród wyjątkowych

Zegarek Vostok YM8J-510H434  Europe VEareONE edycja specjalna, męski zegarek limitowany na pomarańczowym pasku

Najlepszym dowodem na niezwykłość kolekcji Vostok Europe Special Editions, są przede wszystkim jej flagowe modele, czyli zegarki Vostok Europe VEareONE. Ta seria to autorska inicjatywa litewskiej marki zapoczątkowana w 2020 roku, która odwraca całkowicie podejście do projektowania zegarków. Sekret specjalnej edycji zegarków Vostok Europe VEareONE tkwi w oddaniu tworzenia zegarka w ręce fanów marki, którzy decydują praktycznie o wszystkich parametrach. 


Skąd wzięły się zegarki VEareONE

Pomysł na stworzenie zegarka VEareONE narodził się w okresie pandemii, kiedy to ze względów sanitarnych odwołano najważniejsze wydarzenia w branży zegarmistrzowskiej, jak choćby impreza Baselworld 2020. Nie mogąc zaprezentować swoich czasomierzy na żywo, wiele marek zdecydowało się na przejście do Internetu, tworząc wirtualne stoiska oraz prezentacje. Marka Vostok Europe nie poprzestała jednak na zwykłej prezentacji przygotowanych wcześniej modeli, wychodząc z absolutnie nowatorską inicjatywą. Korzystając ze swoich mediów społecznościowych, a także olbrzymiego zwiększenia ruchu w internecie, właściciele marki Vostok Europe zwrócili się do swoich fanów z niezwykłą inicjatywą. Tą inicjatywą był właśnie pierwszy zegarek VEareONE, którego wygląd oraz specyfikacja, miały być następstwem wyboru samych miłośników marki.

Zegarek Vostok Europe VEareONE edycja specjalna, zestaw z wymiennym paskiem

Jak wygląda proces projektowania zegarków Vostok Europe VEareONE Special Edition 

Projektowanie zegarków VEareONE Special Edition przez fanów marki poprzez głosowanie w mediach społecznościowych, cztery etapy

Zegarki VEareONE Special Edition projektowane są przez fanów marki za sprawą głosowania w mediach społecznościowych. Proces ten podzielony jest na kilka etapów, dzięki czemu ostateczny kształt projektu VEareONE nabiera barw z każdym kolejnym krokiem. Na każdym etapie głosujący wybierają spośród 5 różnych możliwości, decydując między innymi o kształcie koperty, materiale wykonania, mechanizmie i oczywiście kolorze tarczy oraz detali. Bardzo ciekawym następstwem jest tutaj podwójna edycja zegarka VEareONE 2021. Podczas głosowania okazało się, że 2 z 5 kolorów uzyskały znaczną przewagę nad pozostałymi, idąc jednocześnie łeb w łeb. Na skutek tego po wielu dniach marka zdecydowała się na dość odważny krok, tworząc dwa zegarki VEareONE zamiast jednego.


Zegarki Vostok Europe Special Editions we współpracy z ambasadorami marki

Nieodłącznym elementem branży zegarkowej jest współpraca z ambasadorami, reprezentującymi ambicje i dążenia producentów. Nie inaczej jest w przypadku marki Vostok Europe, która ze względu na swoją solidność i ekstremalne parametry, podejmuje się współpracy ze sportowcami ekstremalnych dyscyplin. Udana współpraca zawsze po czasie kończy się stworzeniem specjalnej edycji zegarka, przygotowanego zgodnie z wymogami ambasadora.  

Współpraca Vostok Europe ze sportowacami ekstremalnych dyscyplin

Edycja specjalna zegarka Vostok Europe BIG-Z Zydrunas Savickas

  Zegarek Vostok NE57-225C418 Europe Rocket N-1 Automatic BIG Z Žydrūnas Savickas Specials Edition na żółtym pasku z możliwością wymiany na inny

Litwińska marka kojarzona z siłą i solidnością, nie mogła nawiązać współpracy z lepszym ambasadorem niż Zydrunas Savickas. Litewski strongman jest prawdziwą legendą swojej dyscypliny i jednym z 3 najbardziej utytułowanych zawodników w historii. Wielu z nas pamięta go zapewne jeszcze z czasów Mariusza Pudzianowskiego, gdy to właśnie Savickas stanowił dla niego jedyne zagrożenie. Chcąc złożyć hołd osiągnięciom Savickasa, zdecydowano się na opracowanie edycji specjalnej zegarka, sygnowanej właśnie jego imieniem. Zegarek Vostok Europe Rocket N-1 BIG Z wykorzystuje znakomite połączenie koloru żółtego i czarnego, na sprawdzonej konstrukcji zegarków z kolekcji Rocket N-1. W centralnej części tarczy nie zabrakło oczywiście nazwiska ambasadora, które podkreśla unikatowy charakter tego modelu. 


Edycja specjalna zegarka Vostok Europe Benediktas Vanagas

Dobrym przykładem zegarka Vostok Europe Limited Editions jest również model stworzony we współpracy z Benediktasem Vanagasem. Litewski kierowca wyścigowy współpracuje z marką Vostok Europe już od dłuższego czasu, ciesząc się jej wsparciem podczas rajdów Dakar, uznawanych za najtrudniejsze wyścigowe wyzwanie. Walka z upałami czy piaskami pustyni są w trakcie tego wydarzenia standardem, a właśnie do takich warunków projektowane są zegarki Vostok Europe. Beneditkas Vanagas stworzył z marką aż dwa zegarki Vostok Europe Special Editions, oba wzorujące się na kolorystyce jego samochodu. W ten sposób opracowano męski zegarek Vostok Europe SSN 571 Benediktas Vanagas oraz damski zegarek Vostok Europe Undine Chrono Benediktas Vanagas. 

Zegarek Vostok VK64-515C395 Europe Undine Chrono Benediktas Vanagas damska wersja, edycja limitowana

Dlaczego warto postawić na zegarki Vostok Europe Special Editions

Zegarek Vostok PX84-620H659 zestaw XL Europe VEareONE Polska męski na czarnym pasku

Marka Vostok Europe słynie z produkowania nietuzinkowych zegarków, obdarowanych swoją własną stylistyką i znacząco wyróżniających się na tle konkurencji. Dość spore średnice kopert nie pozwalają na pominięcie ich wzrokiem na nadgarstku, co jeszcze bardziej potęguje ich solidny i muskularny design. Jednym z fundamentów litewskiej manufaktury, jest także obejmowanie limitacją każdego modelu, aby nadać mu unikatowy charakter. Na tym polu zegarki Vostok Europe Special Editions wyróżniają się podwójnie, poprzez jeszcze bardziej ograniczoną limitację, a co za tym idzie kolekcjonerski charakter. Co niezwykle istotne, zegarki Vostok Europe Special Editions zapewniają nie tylko ciekawy wygląd, ale również doskonałe parametry. Wysoka wodoszczelność to w tego typu modelach absolutny standard, a solidny wygląd zewnętrzny, rzeczywiście przekłada się na odporność zegarków.