Oryginalność jest kluczową cechą zegarków marki Vostok Europe, w tym również serii Almaz. Każdy z modeli doczekał się zaledwie 3000 wyprodukowanych egzemplarzy. Patrząc na skalę światową, jest to liczba minimalna, a świadczy to właśnie o unikalności produktów tej marki. Podświetlenie zegarków z serii Almaz zapewnia innowacyjna technologia Super Luminova, która oparta jest na glinianie strontu. Zaletą tego rozwiązania jest dziesięciokrotnie wyższa jasność, niż ta w standardowych układach opartych na radzie, a także brak toksyczności czy też oddziaływania radioaktywnego.

Zegarej Vostok Europe Almaz

Koperta zegarków z serii Almaz wyróżnia się przede wszystkim materiałami, z których została wykonana. Tytan, brąz oraz najwyższej jakości stal sprawiają, że każdy z zegarków jest niezwykle trwały oraz wytrzymały, nawet w ekstremalnych sytuacjach. Tarczę pokrywa utwardzone szkiełko mineralne K1 o grubości aż 3,5 mm, na którym znajduje się powłoka antyrefleksyjna. Pozwala ona na odczyt wskazań zegarka pod różnymi kątami widzenia. Dodatkowy pierścień jest odpowiedzialny za dociśnięcie dekielka do korpusu, co gwarantuje wysoką wodoodporność na poziomie 200m. W kolekcji Almaz dostępne są zegarki z mechanizmem automatycznym NH35A oraz kwarcowym 6S11 z chronografem. Każdy zestaw oprócz zegarka składa się zarówno z paska skórzanego, jak i silikonowego oraz wodoodpornego, firmowego pudła, które pozwala na przechowywanie cennych przedmiotów, chroniąc je przed szkodliwym działaniem wody.

Zegarek Vostok Europe Almaz

Marka Vostok Europe od zawsze słynęła z nawiązywania do wielkich osiągnięć technologicznych oraz naukowych, z których nieustannie czerpała inspirację do tworzenia czegoś więcej, niż to, co do tej pory było wykorzystywane. Nazwa serii pochodzi od tytułu ściśle tajnego, radzieckiego programu kosmicznego, który został rozpoczęty w latach 60. XX wieku. W ramach tego programu na misję zostały wysłane trzy załogi ze statkami kosmicznymi. Jedna z tych stacji uległa zniszczeniu, ale dwie pozostałe wypełniły powierzone zadania z pełnym sukcesem. Aż do dzisiaj uważa się, że korzyści wynikające z załogowych stacji kosmicznych są znacznie wyższe, niż w przypadku zwiadowczych satelitów automatycznych.