Seria zegarków N1 Rocket od firmy Vostok Europe charakteryzuje się zdecydowanie sportowym charakterem, który dodatkowo umacnia zegarek w codziennych wyzwaniach. Zastosowano tutaj szereg funkcji poprawiających wydajność każdego egzemplarza, a wraz z innowacyjnym designem wprowadzono także nowoczesną technologię podświetlenia Super Luminova. N1 Rocket to ciesząca się największą popularnością seria wśród wszystkich kolekcji stworzonych przez markę Vostok Europe. Inspiracją do jej stworzenia było tradycyjnie wielkie osiągnięcie technologiczne. Tym razem zegarki nawiązują do największej rakiety kosmicznej. Ich zdecydowanie męski charakter to połączenie odważnego wzornictwa i dużych rozmiarów. Masywne koperty wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Większość modeli posiada obrotowy pierścień, który spełnia funkcję minutnika. Zegarki wyposażone są również w chronograf. Największym atutem jest ich wysoka wodoszczelność utrzymana na poziomie 200 metrów. Daje to możliwość swobodnego pływania i nurkowania z zegarkiem.

Zegarek Vostok Europe N1 Rocket

Każdy zegarek z tej kolekcji jest tak naprawdę produktem limitowanym, ponieważ wyprodukowano je w ilości zaledwie 3000 egzemplarzy. Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz limitowana produkcja to zdecydowanie nie wszystko. Marka Vostok Europe w zegarkach N1 Rocket zaproponowała także wodoodporność na poziomie 200m, antyrefleksyjną powłokę umożliwiającą lepsze kąty widzenia, a także niezwykle wytrzymałą obudowę ze stali nierdzewnej o średnicy 46 mm. Są to elementy, które znajdują się w dosłownie każdym egzemplarzu z tej serii.

Nieco inaczej jest już w kwestiach stricte technicznych, gdzie producent oferuje swoim klientom możliwość wyboru egzemplarza z automatycznym lub kwarcowym mechanizmem z chronografem. Podobnie jest w przypadku doboru paska – możliwości jest wiele, ponieważ produkty z tej serii były oferowane zarówno z eleganckim paskiem skórzanym, nieco bardziej usportowionym paskiem silikonowym oraz na bransoletce, która z pewnością spełni najwyższe normy wytrzymałości.

Zegarek Vostok Europe N1 Rocket

Marka od zawsze słynęła z nawiązywania do wielkich osiągnięć technologicznych oraz naukowych, z których zdecydowanie czerpała inspirację do tworzenia czegoś więcej, niż to, co do tej pory było dostępne. Tak też jest w kolekcji N1 Rocket, bowiem nazwa tej serii pochodzi od tytułu największej rakiety kosmicznej w dziejach ludzkości, której zadaniem było wznoszenie sowieckich kosmonautów na powierzchnię Księżyca, Marsa oraz Wenus, a także regularne umiejscowienie stacji kosmicznych o olbrzymich rozmiarach na orbicie. Niestety, ale brak funduszów na dalszą realizację programu N-1 spowodował, że realizowane testy musiały zostać przerwane.