Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300
Specjalna edycja Vostok Europe Mazury dedykowana polskim fanom marki oraz miłośnikom mazurskich jezior!

Specjalna edycja Vostok Europe Mazury dedykowana polskim fanom marki oraz miłośnikom mazurskich jezior!

2023-02-24
Produkowane na Litwie zegarki Vostok Europe cieszą się w Polsce popularnością i sympatią klientów. W związku z tym, wileńska manufaktura przygotowała na nadchodzący sezon żeglarski dwa specjalne zegarki Vostok Europe N! Rocket, poświęcone Mazurom, a dokładniej jeziorom Śniardwy i Mamry. Oba zegarki mają interesujące detale stylistyczne i są limitowane do 200 sztuk każdy.

Vostok Europe Mazury - edycja limitowana

Pojezierze Mazurskie to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych dla Polaków preferujących spędzanie urlopu w kraju oraz dla tych, którzy kochają żeglować i najchętniej “na żaglach” spędzaliby każdą wolną chwilę.

Pojezierze Mazurskie powstało w wyniku zlodowaceń, a w szczególności Zlodowacenia Północnopolskiego, czego efektem są liczne zbiorniki wodne oraz urozmaicony krajobraz. Jeziora stanowią siedem procent powierzchni pojezierza, a wśród nich znajdują się dwa największe w kraju - Śniardwy i Mamry. Te jeziora są tak duże, że podczas żeglugi po nich można nie widzieć żadnego brzegu! Rok w rok nad te jeziora przyjeżdżają wczasowicze i żeglujący, by odpocząć od całorocznych wysiłków w pracy i spędzić czas na łonie natury. Wokół jezior mazurskich funkcjonuje dobra baza turystyczna. Coś dla siebie znajdą zarówno żeglarze, jak i miłośnicy luksusów oraz osoby preferujące wakacje na kempingach.

Vostok Europe Mazury edycja limitowana
Już teraz miłośnicy spędzania czasu nad wodą mogą kupić specjalne modele Vostok Europe Polska, które dzięki doskonałym parametrom będą mogły towarzyszyć im podczas urlopu i uprawiania sportów wodnych
Vostok Europe Śniardwy - pocztówka znad największego jeziora

Vostok Europe Śniardwy - pocztówka znad największego jeziora

Biały Vostok Europe Śniardwy został zainspirowany największym jeziorem w kraju. Śniardwy to jezioro polodowcowe, które leży w obszarze nazywanym Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Maksymalna długość Śniardw to 22,1, a szerokość to 13,4 kilometra. Ich powierzchnia liczy 116 kilometrów kwadratowych. To niewiele mniej niż wynosi powierzchnia Gdyni, w której mieszka niemal ćwierć miliona ludzi! Przez jezioro wiedzie około 25 kilometrowy szlak wodny Mikołajki - Pisz. Po Śniardwach żeglują raczej doświadczeni wodniacy, którzy nie boją się płycizn i kamieni narzutowych, mogących uszkodzić łódź. Jezioro w całości leży w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Specjalny Vostok Europe Śniardwy wyróżnia się białym paskiem oraz nietuzinkową tarczą.

Vostok Europe Śniardwy Edycja Limitowana 2023

Biała tarcza zegarka Rocket N1 Śniardwy powstała z wielu warstw naturalnej masy perłowej, co sprawia, że w świetle pięknie mieni się wieloma żywymi kolorami. Pole małego sekundnika, przy godzinie trzeciej, zostało wyróżnione chromowanym wykończeniem. W tym polu wycięte zostało okienko datownika. Po perłowo białej powierzchni tarczy płynie żaglówka, obok której znalazły się współrzędne GPS jeziora. Zegarek wyróżnia się również z zewnątrz. Jego obrotowy w jednym kierunku pierścień do nurkowania, wykończony został kolorami białym i żółtym, a w punkcie “0” też czerwonym. Jego czytelna skala może przydać się podczas nurkowania.

Na specjalnym deklu znalazł się grawerunek przedstawiający jezioro Śniardwy. Część napisów na deklu jest w języku polskim - nazwa edycji, informacja o edycji limitowanej oraz nazwa jeziora. Poza tymi wiadomościami, ze spodniej strony zegarka można dowiedzieć się o materiałach wykorzystanych do produkcji zegarka oraz tym, który egzemplarz z wyprodukowanych dwustu sztuk ma się w rękach.

Vostok Europe Śniardwy Edycja Limitowana 2023
Vostok Europe Mamry

Vostok Europe Mamry - biwak na wyspie

Drugie co do wielkości jezioro w Polsce, czyli Mamry, ma 20 kilometrów długości i maksymalnie 12 szerokości. Jest głębsze od Śniardw, chociaż niepozbawione wypłyceń, przez co chętnie odwiedzane przez żeglarzy. Jezioro ma wiele zatok, czasem traktowanych jako osobne jeziora oraz liczne wyspy. Część z ponad trzydziestu wysp tworzy rezerwat ornitologiczny, co oznacza, że nie można do nich podpływać. Jezioro Mamry stanowi początek popularnego szlaku żeglarskiego Giżycko - Węgorzewo. Żeglarze startują na południowym brzegu jeziora i kierują się stale w kierunku północnym. Długość tej trasy to 25-20 kilometrów, zależnie od tego czy załoga ma życzenie zboczyć z kursu w celu podziwiania okolicznych atrakcji.

Vostok Europe Mamry Edycja Limitowana 2023

Zainspirowany Mamrami niebieski Vostok Europe odrobinę mniej rzuca się w oczy, niż jego biały brat. Dla wielu klientów może być to jego ogromny atut. Nie znaczy to jednak, że jest pozbawiony charakteru!

Niebieska tarcza została ozdobiona wizerunkiem windsurfera oraz nazwą jeziora i odpowiadającymi mu koordynatami. Subtarczka sekundnika jest w tym wariancie czarna, a wkomponowany w nią datownik ma białe cyfry na czarnym tle, dzięki czemu jest czytelny, jednak nie rzuca się w oczy. Naniesiona na wskazówki i indeksy biała substancja świecąca Super-LumiNova ma niebieski kolor emisji. Aplikacja na wskazówce godzinowej została podzielona na dwie części, co pomaga łatwo odróżnić od siebie wskazówki, co sprawia, że zegarek jest czytelny po zmroku. Bezel modelu Mamry łączy kolor turkusowy z niebieskim. Czerwony przycisk uruchamiający stoper doskonale komponuje się z odcieniami niebieskiego, wykorzystanymi na tarczy, pierścieniu i pasku.

Vostok Europe Mamry Edycja Limitowana 2023

Niebieski zintegrowany z kopertą pasek silikonowy pokazuje dbałość producenta o najdrobniejsze nawet detale. Zakręcany dekiel został opisany tym samym zestawem informacji co w modelu z białą tarczą, a na jego medalionie widoczny jest kształt jeziora Mamry.

Pudełko Vostok Europe Mazury z limitowaną edycją obwoluty z białymi napisami i czerwonymi akcentami, przygotowane dla 400 sztuk zegarków.

Vostok Europe Mazury - specjalna seria zegarków w Polsce

Przygotowanych zostanie łącznie 400 egzemplarzy obu wariantów zegarków Vostok Europe Mazury. Każdy z nich zostanie spakowany do doskonale rozpoznawalnego, ekologicznego pudełka Vostok Europe, które dodatkowo zostało ozdobione okolicznościową obwolutą serii “Mazury - Limitowana Edycja”. Biała obwoluta z czerwonymi napisami nie pozostawia wątpliwości dla jakiego kraju została przygotowana ta wyjątkowa seria.

Vostok Europe N1 Rocket - specyfikacja zegarka

Podstawą do stworzenia zegarków Vostok Europe Mazury, był lubiany przez Klientów model ze stoperem, należący do rodziny N1 Rocket. Do jego najważniejszych cech należą:

 • edycja limitowana;
 • Made in Lithuania - wyprodukowany na Litwie;
 • koperta z antyalergicznej stali szlachetnej 316L;
 • obrotowy w jednym kierunku bezel ze skalą nurkową;
 • zakręcana koronka i dekiel;
 • osłona koronki chroniąca ją przed uszkodzeniem;
 • wytrzymałe, wzmocnione chemicznie szkło mineralne K1;
 • gruby silikonowy pasek pewnie mocujący zegarek na nadgarstku;
 • japoński mechanizm kwarcowy Miyota 6S21 ze stoperem i datownikiem;
 • stoper pozwalający odmierzyć maksymalnie 60 minut;
 • żywotność baterii do czterech lat;
 • wskazówki i indeksy czytelne w nocy, dzięki zastosowaniu substancji Super-LumiNova;
 • średnica 46 milimetrów; grubość 17 milimetrów;
 • wodoszczelność do 200 metrów / 660 stóp.

Vostok Europe N1 Rocket - specyfikacja zegarka
Wszystkie parametry składają się na wyjątkowo trwałą całość, która z powodzeniem może być wykorzystywana do uprawiania sportów w wodzie i na lądzie. Dowiódł tego Karolis Mieliauskas - litewski podróżnik, znany z ekstremalnych wypraw na motocyklach, któremu model Vostok Europe Rocket N1 towarzyszył podczas wyprawy dookoła świata. Więcej o wyczynach tego raidera można przeczytać w artykule “Wielka podróż z zegarkiem Vostok Europe na nadgarstku”.
Vostok Europe Mazury unikalne zegarki dla polskich klientów

Vostok Europe Mazury - unikalne zegarki dla polskich Klientów

Specjalna seria zegarków dostępna będzie wyłącznie na rynku polskim, a jej sprzedażą zajmą się wyselekcjonowane sklepy. Poświęcony polskim jeziorom zegarek może okazać się doskonałym prezentem dla miłośnika żeglarstwa lub osoby związanej z jednym z dwóch największych w kraju jezior. Ciekawa, wakacyjna kolorystyka tych modeli będzie doskonale łączyła się z letnimi ubraniami. Z kolei podwyższona odporność na wstrząsy i doskonałe uszczelnienie zegarka sprawiają, że można go z powodzeniem i bez obaw używać podczas uprawiania sportów wodnych. Sprawdzi się nawet podczas rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich, ponieważ pozostanie czytelny zarówno w dzień jak i w nocy.

Vostok Europe Mazury Śniardwy i Mamry - rzadkie czasomierze

Ścisła seria limitowana sprawi, że zegarki Vostok Europe Mazury będą rzadko spotykanymi zegarkami. Ten fakt będzie niezwykle istotny dla kolekcjonerów, którzy polują na takie “białe kruki”, by uświetnić swoją kolekcję. Dlatego nie warto zwlekać z decyzją o zamówieniu swojego egzemplarza, bo może okazać się, że jest za późno! Pierwsze egzemplarze już znalazły swoich nabywców.

W tym roku, litewska marka obchodzi swoje 20 urodziny. W związku z tym jest duże prawdopodobieństwo, że wszystkie modele zaprezentowane w 2023 roku będą na rynkach wtórnych poszukiwane przez kolekcjonerów.

Vostok Europe Mazury Śniardwy i Mamry rzadkie czasomierze

Zegarek.net - autoryzowany sprzedawca

Sklep internetowy Zegarek.net jest autoryzowanym sprzedawcą litewskich zegarków Vostok Europe. Decydując się na zakupy w naszym sklepie macie Państwo pewność, że dostarczony produkt będzie oryginalny, objęty dwuletnią gwarancją i bezpiecznie zapakowany.

Autor artykułu

Jakub Wronowicz- autor artykułu
Jakub WronowiczPasjonat zegarków męskich z głębokim zrozumieniem psychologii marketingu. Kiedy nie analizuje najnowszych trendów w zegarmistrzostwie, oddaje się rytmom tańca. Posiadacz kilku wyjątkowych modeli, wie dokładnie, jaki zegarek spełni Twoje oczekiwania.