Świąteczne promocje 2022 do -70%

Zegarki z kalkulatorem

Początkowo zegarki służyły jedynie jako narzędzie wskazywania czasu. Z biegiem lat rozwój metod projektowania mechanizmów, pozwolił jednak na wprowadzanie co raz to nowych komplikacji. Współcześnie czasomierze posiadają całą gamę różnorodnych funkcji, szczególnie jeśli chodzi o nowoczesne smartwatche. Jednymi z ciekawszych propozycji na rynku są z pewnością zegarki z kalkulatorem, które zebraliśmy w tej nietuzinkowej kategorii.

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJFILTRY0

Cyfrowy zegarek z kalkulatorem

Pierwsze kalkulatory nie miały znanej nam dzisiaj formy i przypominały raczej skomplikowane mechaniczne urządzenia. Aby uwolnić ich potencjał potrzebne było wprowadzenie zaawansowanych technik cyfrowych, które pozwoliły w prosty sposób wykonywać nawet bardziej wymagające obliczenia. Właśnie dlatego zegarki z kalkulatorem to cyfrowe czasomierze, które po raz pierwszy pojawiły się w latach 70 i 80 XX wieku. Pierwsze najprostsze modele masowo produkować zaczęła marka Casio wprowadzając na rynek model Casio CA-53W-1ER.

Zegarek z kalkulatorem szybko zdobył niezwykłą popularność przebijając się do popkultury za sprawą filmu Back to the future. Można powiedzieć, że czasomierz Casio odegrał w nim główną rolę, towarzysząc postaci szalonego naukowca przez całą długość filmu. Dziś jego sukcesory można swobodnie nabyć w kolekcji Casio Vintage Oldschool, gdzie zegarki z kalkulatorem pojawiają się także w odświeżonych i współczesnych stylizacjach. Funkcję kalkulatora bez problemu odnajdziemy też w najnowocześniejszych propozycjach. Smartwatche dzięki łączności z Internetem i zastosowaniu procesorów pozwalają na korzystanie z kalkulatora w formie prostej aplikacji.




Smartwatch – nowoczesny zegarek z kalkulatorem i nie tylko!

Chyba najbardziej rozpowszechnione obecnie zegarki z kalkulatorem to po prostu smartwatche. Rozwój technologii nie ominął w końcu branży zegarmistrzowskiej, a smartwatch to jej śpiew przyszłości. Kiedy na rynku pojawił się pierwszy zegarek z kalkulatorem, smartwatche zaczęły pojawiać się na nadgarstkach bohaterów komiksów oraz serii Star Trek. Po roku 2000 fikcja filmowa stała się faktem, dzięki wprowadzeniu zegarków łączących się ze smartfonami poprzez Bluetooth. Współcześnie zegarek z kalkulatorem to oczywiście tylko jeden z licznych elementów jaki oferują smartwatche. Dostęp do Google Play pozwala ściągnąć i zainstalować cały szereg zaawansowanych aplikacji jeszcze bardziej rozszerzając ich funkcjonalność. Decydując się na smartwatch, możemy mieć więc nie tylko zegarek z kalkulatorem, ale również z innymi dodatkami jak mapa, uber, endomondo itd.



Stylowy zegarek z kalkulatorem – zegarki Casio Oldschool

Na rynku dostępne są też zegarki z kalkulatorem, które wykorzystują swoją funkcję jako stylistyczny atut. Kolekcja Casio Oldschool to reedycje kultowego zegarka z filmu Powrót do przeszłości. Można śmiało stwierdzić, że wyglądają one w zasadzie jak miniaturowe kalkulatory. Dzięki tej nietypowej budowie, czasomierze z kolekcji Casio Oldschool w bardzo łatwy sposób przyciągają wzrok i skupiają na sobie całą uwagę. Inspirowane vintage-owym stylem zegarki z kalkulatorem są projektowane i produkowane z użyciem jak najbardziej nowoczesnych materiałów. Najnowsza i odświeżona odsłona zegarka Casio z kalkulatorem inspirowana jest młodzieżowym życiem w wielkich miastach. Casio Oldschool Manish Color to pięć modeli w pięciu bardzo intensywnych kolorach.


Podobne strony