<<   POWRÓT 13-06-2018

Zegarki z kalkulatorem

Jednym z trendów panujących wśród miłośników zegarków jest nurt retro. Wiele firm wraca do reedycji kultowych niegdyś modeli, oferując je w nieco nowocześniejszej, odświeżonej wersji. Na podobną politykę postawiła japońska firma Casio, wypuszczając trzy modele zegarków cyfrowych z kalkulatorem. Ich pierwowzorem jest kultowy już model CA-53W-1ER, który mogliśmy podziwiać na nadgarstku bohatera filmu „Powrót do przyszłości”. 

Zegarek Back to the future to model poszukiwany zarówno przez fanów filmu jak i entuzjastów Casio retro. Zegarki z kalkulatorem z łatwością znajdziemy w ofercie marki Casio. Do wyboru mamy między innymi kultowy model w niezmienionej wersji czyli Casio CA-53W-1ER, wersję ze srebrną kopertą Casio CA-56-1ER oraz 3 nowsze modele, które łączą stylistykę retro z nutką nowoczesności. Te ostatnie to zegarki na bransolecie w różnych wariantach kolorystycznych:


Mimo zróżnicowanej kolorystyki zegarki oferują identyczną funkcjonalność. Wyposażono je przede wszystkim w takie funkcje jak:

  • Stoper z obliczaniem międzyczasów
  • Automatyczny kalendarz
  • Alarm

Najciekawszą opcją, która przekłada się również na niepowtarzalny wygląd zegarka jest oczywiście kalkulator, który pozwala na wykonywanie podstawowych obliczeń matematycznych. Z poziomu kalkulatora steruje się również pozostałymi funkcjami.

Złoty zegarek Casio z kalkulatorem.


Zegarek z kalkulatorem to świetny dodatek do codziennego stroju – modny, oryginalny i praktyczny. Przyda się w pracy, szkole, na studiach i wszędzie tam gdzie mamy konieczność wykonania szybkich obliczeń albo po prostu chcemy zabłyszczeć stylem. Kwarcowy mechanizm zapewnia bardzo dokładne wskazanie czasu i nie wymaga regulacji. Bateria zapewni natomiast dwuletnie działanie zegarka.

Ze względu na młodzieżową stylistykę, zegarki Casio z kalkulatorem  sprawdzą się jako dodatek do luźniejszego stroju – tak męskiego, jak i damskiego. To ponadczasowe modele projektowane tak, by ich stylistyka zawsze była w modzie. Dużym plusem jest stalowa bransoleta z pewnym zapięciem G-link, które zapobiega rozpięciu bransolety i zgubieniu zegarka. W ofercie Casio znajdziemy wiele innych, interesujących modeli z wyświetlaczem cyfrowym. Opcja z kalkulatorem jest jednak rzadko spotykana i mocno wyróżnia użytkownika.

Zegarek Casio z kalkulatorem w srebrnym kolorze.


Zegarki Back to the future to doskonały pomysł na prezent. Wersja na gumowym pasku sprawdzi się jako zegarek komunijny, a modele na bransolecie mogą być naprawdę trafionym upominkiem urodzinowym. Co ciekawe, metalowy dekielek jest idealnym miejscem na umieszczenie grawerowanej dedykacji – zarówno tekstowej, jak i graficznej. Warto wykazać się kreatywnością i zamówić grawerowanie. Może być to nawet logo z plakatu filmu Back to the future.