<<   POWRÓT 04-09-2019

Super cienki Casio Edifice EQB-1000

Nowoczesny wygląd, super cienka konstrukcja koperty i sportowe serce to cechy najnowszego modelu Edifice, zaprezentowanego na targach Baselworld 2019. Zegarek zaspokoi potrzeby zwolenników najnowszych technologii, ale i wielbicieli analogowej elegancji. Dlaczego?

Stworzenie koperty super slim zaowocowało smukłą sylwetką zegarka. EQB-1000 doskonale współgra więc z elegancką koszulą. Wyglądając spod jej mankietu daje do zrozumienia, że jego właściciel to prawdziwy znawca stylu. Kopertę zredukowano aż o 30 % względem poprzedniej linii! Mimo niewielkiej grubości (8,9mm) umieszczono w niej jednak podzespoły odpowiedzialne za takie technologie jak Tough Solar czy Bluetooth. Taka innowacja sprawia, że szukając zegarka idealnego, nareszcie nie trzeba iść na kompromis!


Zegarek Edifice cieńszy niż kiedykolwiek


 
Całkowicie nowa, specjalna koperta wymusiła na projektantach także redukcję mechanizmu. Marka stanęła na wysokości zadania i zerwała z ograniczeniami wynikającymi z niewielkiej ilości miejsca. W porównaniu do poprzedniego modelu o grubości 13.1 mm, Edifice EQB-1000 obsługuje między innymi technologię Bluetooth oraz Tough Solar w znacznie pomniejszonej, kopercie. 


Z
mniejszenie rozmiaru mechanizmu choćby o 0.01 mm, wymagało opracowania nowych metod projektowania i składania części mniejszych niż kiedykolwiek przedtem. W porównaniu do swojego poprzednika, całkowita grubość mechanizmu Casio Edifice EQB-1000, spadła aż o 30%, co oznacza zejście z 4.93 do 3.52 mm.


EQB-1000 czyli technologia w mniejszym rozmiarze


Super cienki Edifice EQB-100oferuje cały szereg praktycznych rozwiązań, które przy pomocy technologii Bluetooth oraz aplikacji Edifice Connected obsłużymy w nad wyraz prosty sposób. 


Nowy model zapewnia automatyczną kalibrację czasu. Dzięki niemu możemy poznać również dokładną godzinę aż w 300 różnych lokalizacjach na całym świecie. Jednoczesne wskazywanie czasu domowego i czasu jednego z wybranych miast czyli tzw. Dual Time, możliwe jest dzięki niewielkiej tarczy widocznej na godzinie 9. Czas wyświetlany dla danej lokalizacji możemy szybko i wygodnie zmienić, poprzez naciśnięcie przycisku. Dzięki odpowiedniej funkcji znajdziemy nasz telefon.

Łączność zegarka ze smartfonem pozwala również na zapisywanie danych, w tym osiągów sportowych.


Rozwiązanie to docenił Adam Kornacki - dziennikarz motoryzacyjny i ambasador marki Edifice. EQB-1000 pozostaje z nim na torze, gdzie w wyścigowym uniformie testuje najnowsze auta. Nie przestaje mu jednak towarzyszyć również wtedy, gdy wkłada elegancki garnitur. W obu sytuacjach nowy Edifice sprawdza się doskonale.


W trakcie nieustających podróży po Polsce, a w szczególności po świecie, funkcja śledzenia dwóch stref czasowych jest niezwykle przydatna. W tak zabieganym jak mój trybie życia, wielokrotnie doceniłem również inną opcję, którą umożliwia synchronizacja z telefonem – mianowicie 'zagubiony telefon'. W pośpiechu, podczas przemieszczania się z jednego do kolejnego miejsca, hotelu, miasta, bardzo często niemal zapadają się pod ziemię dwie rzeczy - moje kluczyki do samochodu i smartfon. Dlatego wystarczy, że użyję jednego przycisku w EQB-1000, aby zawieruszony telefon wydał z siebie dźwięk i został błyskawicznie zlokalizowany. Niestety ze znalezieniem kluczyków nie jest już tak łatwo! - mówi Adam Kornacki.Adam Kornacki podczas testów motoryzacyjnych przetestował również parametry odpowiedzialne za odporność zegarka na uszkodzenia. Należą do nich wodoszczelność 100 metrów i szafirowe szkiełko o maksymalnej przejrzystości.


EQB-1000 czyli sportowe serce i Lap Indicator

W połączeniu z dedykowaną aplikacją, super cienki Edifice umożliwia pomiar czasu okrążeń z niesamowitą dokładnością. Specjalna wskazówka na tarczy tego modelu odpowiedzialna jest za podawanie różnic pomiędzy poszczególnymi okrążeniami, w zakresie od -5 do +1 sekundy. 


Funkcja Lap Indicator ta pozwala użytkownikowi na bieżąco analizować warunki na torze, zmieniające się z każdym kółkiem. Zegarek zapamiętuje nawet do 200 wyników! Fanom motoryzacji spodoba się szczególnie funkcja pomiaru ostatniego okrążenia.
 Zielona technologia - Tough Solar

Na tarczy EQB-1000 umieszczono system paneli słonecznych, które zasilają jego mechanizm. Czerpiąc energię zarówno ze słońca jak i sztucznego oświetlenia, zegarek jest zawsze gotowy do pracy. Nie ma tutaj ryzyka wyczerpania się baterii w najmniej odpowiednim momencie. Dzięki temu ekologicznemu rozwiązaniu nosząc zegarek na nadgarstku przyczyniamy się do ochrony środowiska.