Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Super cienki Casio Edifice EQB-1000

04-09-2019

Nowoczesny wygląd, super cienka konstrukcja koperty i sportowe serce to cechy najnowszego modelu Edifice, zaprezentowanego na targach Baselworld 2019. Zegarek zaspokoi potrzeby zwolenników najnowszych technologii, ale i wielbicieli analogowej elegancji. Dlaczego?

Stworzenie koperty super slim zaowocowało smukłą sylwetką zegarka. EQB-1000 doskonale współgra więc z elegancką koszulą. Wyglądając spod jej mankietu daje do zrozumienia, że jego właściciel to prawdziwy znawca stylu. Kopertę zredukowano aż o 30 % względem poprzedniej linii! Mimo niewielkiej grubości (8,9mm) umieszczono w niej jednak podzespoły odpowiedzialne za takie technologie jak Tough Solar czy Bluetooth. Taka innowacja sprawia, że szukając zegarka idealnego, nareszcie nie trzeba iść na kompromis!

Meski zegarek Edifice slim z funkcją łączenia z telefonem.


Zegarek Edifice cieńszy niż kiedykolwiek


Aby uzyskać smuklejszą kopertę w zegarku Edifice mechanizm został zwężony o 30%. 
Całkowicie nowa, specjalna koperta wymusiła na projektantach także redukcję mechanizmu. Marka stanęła na wysokości zadania i zerwała z ograniczeniami wynikającymi z niewielkiej ilości miejsca. W porównaniu do poprzedniego modelu o grubości 13.1 mm, Edifice EQB-1000 obsługuje między innymi technologię Bluetooth oraz Tough Solar w znacznie pomniejszonej, kopercie. 


Z
mniejszenie rozmiaru mechanizmu choćby o 0.01 mm, wymagało opracowania nowych metod projektowania i składania części mniejszych niż kiedykolwiek przedtem. W porównaniu do swojego poprzednika, całkowita grubość mechanizmu Casio Edifice EQB-1000, spadła aż o 30%, co oznacza zejście z 4.93 do 3.52 mm.


EQB-1000 czyli technologia w mniejszym rozmiarze


Super cienki Edifice EQB-100oferuje cały szereg praktycznych rozwiązań, które przy pomocy technologii Bluetooth oraz aplikacji Edifice Connected obsłużymy w nad wyraz prosty sposób. 


Nowy model zapewnia automatyczną kalibrację czasu. Dzięki niemu możemy poznać również dokładną godzinę aż w 300 różnych lokalizacjach na całym świecie. Jednoczesne wskazywanie czasu domowego i czasu jednego z wybranych miast czyli tzw. Dual Time, możliwe jest dzięki niewielkiej tarczy widocznej na godzinie 9. Czas wyświetlany dla danej lokalizacji możemy szybko i wygodnie zmienić, poprzez naciśnięcie przycisku. Dzięki odpowiedniej funkcji znajdziemy nasz telefon.

Łączność zegarka ze smartfonem pozwala również na zapisywanie danych, w tym osiągów sportowych.
Nowy model Edifice zapewnia automatyczną kalibrację czasu


Rozwiązanie to docenił Adam Kornacki - dziennikarz motoryzacyjny i ambasador marki Edifice. EQB-1000 pozostaje z nim na torze, gdzie w wyścigowym uniformie testuje najnowsze auta. Nie przestaje mu jednak towarzyszyć również wtedy, gdy wkłada elegancki garnitur. W obu sytuacjach nowy Edifice sprawdza się doskonale.

Adam Kornacki jako ambasador oraz wielki fan marki Edifice.


W trakcie nieustających podróży po Polsce, a w szczególności po świecie, funkcja śledzenia dwóch stref czasowych jest niezwykle przydatna. W tak zabieganym jak mój trybie życia, wielokrotnie doceniłem również inną opcję, którą umożliwia synchronizacja z telefonem – mianowicie 'zagubiony telefon'. W pośpiechu, podczas przemieszczania się z jednego do kolejnego miejsca, hotelu, miasta, bardzo często niemal zapadają się pod ziemię dwie rzeczy - moje kluczyki do samochodu i smartfon. Dlatego wystarczy, że użyję jednego przycisku w EQB-1000, aby zawieruszony telefon wydał z siebie dźwięk i został błyskawicznie zlokalizowany. Niestety ze znalezieniem kluczyków nie jest już tak łatwo! - mówi Adam Kornacki.Adam Kornacki podczas testów motoryzacyjnych przetestował również parametry odpowiedzialne za odporność zegarka na uszkodzenia. Należą do nich wodoszczelność 100 metrów i szafirowe szkiełko o maksymalnej przejrzystości.


EQB-1000 czyli sportowe serce i Lap Indicator

W połączeniu z dedykowaną aplikacją, super cienki Edifice umożliwia pomiar czasu okrążeń z niesamowitą dokładnością. Specjalna wskazówka na tarczy tego modelu odpowiedzialna jest za podawanie różnic pomiędzy poszczególnymi okrążeniami, w zakresie od -5 do +1 sekundy. 


Funkcja Lap Indicator ta pozwala użytkownikowi na bieżąco analizować warunki na torze, zmieniające się z każdym kółkiem. Zegarek zapamiętuje nawet do 200 wyników! Fanom motoryzacji spodoba się szczególnie funkcja pomiaru ostatniego okrążenia.
Nowy model Edifice zadwoli zarówno wielbicieli nowych technologii, jak i tradycyjnego wzornictwa. 


Zaawansowana technologia w zegarku Edifice pozwala pobierać energię z promieni słonecznych.


Zielona technologia - Tough Solar

Na tarczy EQB-1000 umieszczono system paneli słonecznych, które zasilają jego mechanizm. Czerpiąc energię zarówno ze słońca jak i sztucznego oświetlenia, zegarek jest zawsze gotowy do pracy. Nie ma tutaj ryzyka wyczerpania się baterii w najmniej odpowiednim momencie. Dzięki temu ekologicznemu rozwiązaniu nosząc zegarek na nadgarstku przyczyniamy się do ochrony środowiska.


W zegarku Edifice znajduję się szafirowe szkło, które posiada 9/10 punktów w skali Mohsa, nie podda się zarysowaniom.