Zegarki Ball są ikoną niesamowitej dokładności pomiaru czasu. Niezawodność, z której słyną, ma korzenie w katastrofie kolejowej na terenie Stanów Zjednoczonych, której przyczyną był brak synchronizacji zegarków maszynistów. Rok 1891 był początkiem rewolucji w podejściu do roli, jaką odgrywają czasomierze. Odkąd zdano sobie sprawę z tego, że świadomość upływających minut, a niejednokrotnie nawet sekund ma znaczenie nie tylko dla codziennej wygody, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa, standard wykonania stale się podnosił.

Obecnie zegarki Ball stanowią niezwykle oryginalną propozycję. Łącząc w sobie przemysłowy charakter zegarków kolejowych i aktualne trendy zegarmistrzowskiego designu, odpowiadają na potrzeby wymagających, pewnych siebie mężczyzn. I choć w ofercie dostępnych jest wiele kolekcji i jeszcze więcej starannie dopracowanych wzorów, każdy z nich odznacza się oryginalnym, budzącym podziw designem. W stylowych tarczach nie mogło zabraknąć dodatkowych podziałek, nawiązań do ponadczasowej klasyki oraz detali będących ukłonem w stronę kolei, z której wywodzą się zegarki Ball. Nienaganne wzornictwo to jednak dopiero początek zalet modeli cenionej marki.
Za poważaniem, jakim cieszy się marka stoi ogromna funkcjonalność. By każdy z modeli służył zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku, zastosowano innowacyjne pałeczki z trytem. Oznaczone nimi godziny świecą bez naświetlania, a ich jasność określana jest jako nawet do 100 razy większa niż w tradycyjnych farbach luminescencyjnych wymagających naświetlania. Co więcej, zegarki Ball są propozycją odpowiednią dla globtroterów. Funkcje GMT pozwalające na równoczesny pomiar czasu w dwóch strefach na zegarku analogowym są absolutnym hitem wśród osób żyjących w kilku miejscach jednocześnie. Miłośnicy intrygujących udogodnień także nie zostaną pozostawieni sami sobie, bowiem zegarki Bell wyposażono w termometr, który umożliwia wiarygodny pomiar w każdych warunkach. Marka zadbała o to, by każdy z modeli mógł pełnić swoją funkcję w niecodziennych warunkach. Zegarki zostały wyposażone w wieloetapowy system antywstrząsowy chroniący mechanizm.

Zegarki swiss made nie bez przyczyny uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych dodatków dla kobiet i mężczyzn. Szacunek i uznanie, jakim darzone są zegarki Ball w znacznym stopniu wynika z licznych innowacji potwierdzonych patentami, które firma wniosła do świata pomiaru czasu. Nieustanna praca inżynierów marki sprawiła, że mówienie o nich jako zegarkach, które sprawdzą się w każdych warunkach, nie jest stwierdzeniem na wyrost. I choć nie sposób omówić wszystkie osiągnięcia technologiczne, warto zwrócić uwagę na kilka najbardziej spektakularnych.

Ball to zegarki antymagnetyczne. Specyficzna budowa oraz opatentowany przez markę stop metalu pozwala na użytkowanie czasomierza w warunkach wystawienia na pole magnetyczne, które tym razem nie będzie miało wpływu na dokonywane pomiary. Co więcej, niezawodność gwarantowana jest także w warunkach wysokiego ciśnienia. System dekompresji, w którym uwzględniono zawór helowy, pozwala bez obaw schodzić na duże głębokości, co czyni niektóre z modeli idealnymi zegarkami na nurków. Nienaganne funkcjonowanie w granicznych warunkach jest najlepszym dowodem na najwyższą jakość wykonania i komponentów, z których wykonywane są czasomierze.

Zegarki Ball nieustannie dążą do doskonałości, która na co dzień towarzyszy osobom biorącym w swoje ręce nie tylko własne życie, ale i losy innych. Są ekskluzywną propozycją, która spoczywając na nadgarstku podkreśla nieugięty charakter każdego posiadacza. Jako że są to jedne z najbardziej cenionych zegarków swiss made, rekomendowane są jako prezenty na specjalne okazje.