tel. 753 753 300
Tarcza z meteorytu i szwajcarska precyzja - Ball Engineer III Marvelight Chronometer

Tarcza z meteorytu i szwajcarska precyzja - Ball Engineer III Marvelight Chronometer

2025-01-28
Szwajcarska marka Ball zaprezentowała dwa nowe warianty modelu Engineer III Marvelight Chronometer, który Klienci z całego świata doceniają za uniwersalny charakter, doskonałą jakość wykonania i komfort noszenia. Najnowsze modele otrzymały niepowtarzalne i bardzo luksusowe tarcze z meteorytu. Zapraszamy do ich bliższego poznania
Ball Logo

Ball - dokładność w niekorzystnych warunkach

Zegarki Ball powstały w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Ich twórcą był Webb C. Ball, który w mieście Cleveland, w stanie Ohio, prowadził swój zakład zegarmistrzowski. Słynął z tego, że jego wyroby były dokładne, co sprawiło, że po katastrofie kolejowej w okolicach miasta Kipton, został zatrudniony jako Inspektor do spraw czasu, aby pomóc zbadać powody kolizji pociągów. Śledztwo wykazało, że lokomotywy zderzyły się, ponieważ zegarek jednego z konduktorów zatrzymał się, przez co składy jadące po tym samym torze nie minęły się bezpiecznie na rozwidleniu. Z czasem Ball otrzymał zamówienie na dostawy i obsługę zegarków kieszonkowych dla pracowników linii kolejowej, co miało zapobiec przyszłym wypadkom. Ze swojego zadania wywiązał się koncertowo. Przygotował wytyczne dotyczące tego jak mają wyglądać i być skonstruowane zegarki wydawane pracownikom kolei, a także ścisłe procedury dotyczące tego kiedy i w jaki sposób czasomierze mają być serwisowane i regulowane.

Zegarki opuszczające warsztat Balla działały z dokładnością +/- 30 sekund w skali tygodnia, czyli były jedynie niewiele mniej precyzyjne niż produkowane współcześnie zegarki, posiadające Certyfikaty Chronometru COSC.

Dziś, Ball to firma działająca w całości na terenie Szwajcarii. W jej siedzibie w sercu zegarkowego zagłębia kraju w miejscowości La Chaux-de-Fonds zegarmistrzowie tworzą jedne z najbardziej pomysłowych zegarków, które zdolne są nie tylko dokładnie odmierzać czas, ale również znosić skrajnie niekorzystne warunki, takie jak ekstremalne wstrząsy, wysokie ciśnienie wody czy mocne pole magnetyczne.

Ball jest autorem wielu rozwiązań mających na celu podniesienie dokładności, trwałości i odporności zegarków na warunki zewnętrzne. Duża część tych rozwiązań objęta jest ochroną patentową. Marka współpracuje z jednostkami Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki - między innymi z DEVGRU, czyli siłami specjalnymi znanymi jako “Seal Team Six” i Navy Experimental Diving Unit (w skrócie NEDU) czyli nurkową jednostką eksperymentalną, będącą częścią Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Ball precyzyjne mechanizmy

Ball Engineer III Marvelight Chronometer - klasycznie atrakcyjny

Marka Ball stworzyła kolekcję Ball Engineer III, by dostarczyć swoim Klientom nowoczesne modele utrzymane w duchu sportowej elegancji. Model Engineer III Marvelight Chronometer spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony Klientów z całego świata, ponieważ łączy w sobie zawsze czytelną i podświetlaną trytem tarczę, uniwersalną sportowo-elegancką stylistykę, wysoką jakość wykonania i światowej klasy zegarmistrzostwo.
Ball Engineer III Marvelight Chronometer koperta ze stali

Ball Engineer III Marvelight Chronometer to ponadczasowy model posiadający zarówno cechy zegarka eleganckiego, jak i uniwersalno-sportowego. Jego okrągła koperta o średnicy 40 milimetrów i grubości 12,45 milimetra bez problemu mieści się pod mankietem koszuli, nawet tym zapinanym na spinki. Obudowę przygotowano z najwyższej jakości stali 904L, która jest hipoalergiczna i odporna na korozję (jeszcze bardziej, niż popularnie używana stal o oznaczeniu 316L). Wysokość lug to lug to 46,6 milimetra. Docenią ją w szczególności Klienci o drobnych nadgarstkach, którzy szukają codzienno-eleganckiego modelu, jednak nie chcą zegarka o średnicy 36-38 milimetrów.

Powierzchnie koperty łączą zgrabny, pełen świetnie wyglądających proporcji projekt z mistrzowsko wykonanymi polerowaniami i matowieniami. Zegarek prezentuje się niezwykle szykownie, przez co nietrudno pomylić go z modelami od firm, których cenniki zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych.

We wnętrzu modeli Engineer III Marvelight Chronometer pracują mechanizmy automatyczne, które przed instalacją w kopertach przeszły długi i wymagający proces certyfikacji w Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, czyli niezależnym, szwajcarskim instytucie zajmującym się przeprowadzaniem testów chronometrycznych.

Mechanizm otoczony jest przez opatentowany, antywstrząsowy i antymagnetyczny pierścień Amortiser. Chroni on kaliber przed skutkami upadków i uderzeń. To rozwiązanie, stworzone od początku do końca przez inżynierów zatrudnionych przez Ball, pozwoliło marce stworzyć model Engineer Hydrocarbon Spacemaster Orbital II, który przeszedł do historii jako najbardziej wytrzymały zegarek automatyczny z chronografem. Oba nowe modele, czyli referencje Ball NM9026C-S46C-MSL i Ball NM9026C-S46C-MSLR, są zdolne bez uszczerbku przetrwać wstrząs o sile aż 5 000 G!

Ball Engineer III Marvelight Chronometer mechanizm
Szkło szafirowe w zegarku Ball

We wnętrzu koperty wykorzystana została również wkładka z mu-metalu czyli stopu niklu, żelaza, miedzi i molibdenu. Jej zadaniem jest ochrona mechanizmu przed negatywnym wpływem pól magnetycznych. Dzięki niej, mechanizm jest chroniony przed polami o natężeniu do 1 000 Gaussów lub 80 000 amperów na metr. To prawie dwukrotnie więcej, niż wymagane jest w normie ISO dotyczącej zegarków “antymagnetycznych”.

Od zewnątrz kopertę wieńczy grube i wypukłe szkło szafirowe, na które naniesiona została powłoka antyrefleksyjna, ułatwiająca odczytywanie wskazań zegarka w słoneczny dzień. Przy godzinie trzeciej, na szkle zamontowana została lupka powiększająca wskazanie datownika dnia miesiąca.

Od spodu z kolei kopertę zamyka pełny, stalowy dekiel. Jest on zakręcany, co znacząco poprawia wodoszczelność. W jego środkowej części wygrawerowana została lokomotywa, na boku której pojawił się “szyld” z wypisanym nazwiskiem twórcy marki.

Ponieważ obudowa ma zakręcaną koronkę i dekiel, a także jest doskonale uszczelniona, to zegarek jest wodoszczelny do 100 metrów / 330 stóp, co pozwala używać go nawet w czasie pływania i snorkelingu.

Wszystkie zegarki Engineer III Marvelight są łatwe do rozpoznania, dzięki tarczom z charakterystycznymi indeksami w formie “sztabek”. W rzeczywistości są to mikrorurki, których wnętrze wypełnia tryt - “lekko” radioaktywny izotop wodoru, a jednocześnie jedna z najdroższych substancji świata, niemal nie występująca w naturze.

Trwała bransoleta w modelu Engineer III Marvelight

Bransoleta przygotowana do modeli z rodziny Engineer III złożona jest z matowych elementów w kształcie litery “H” połączonych ze sobą za pomocą polerowanych, wypukłych prostokątów. To konstrukcja klasyczna, trwała i wygodna. Pozwala używać zegarka nawet w czasie uprawiania sportów, bez obaw o to, że rozepnie się od wstrząsów jakie będą towarzyszyły treningom.

Bransoleta wykonana została z tej samej, odpornej na korozję i antyalergicznej stali 904L, co koperta.

Motylkowe zapięcie bransolety ułatwia szybkie, wygodne i pewne zakładanie i zdejmowanie zegarka z nadgarstka. Jego wierzch ozdobiony został logo marki Ball.

Ball Engineer III Marvelight Chronometer bransoleta ze stali
Ball Engineer III Marvelight Chronometer tarcza z meteorytu gibeon

Tarcza z meteorytu w nowym Ball Engineer III Marvelight Chronometer

Dwie premierowe referencje otrzymały tarczę z meteorytu “Gibeon”. Nazwa, co może być odrobinę mylące, nie odnosi się do jednego obiektu, który rozbił się na powierzchni planety, a całego deszczu meteorytów. Ważące około 26000 kilogramów fragmenty meteorytów spadły na Ziemię w czasach prehistorycznych (od 3 300 000 do 3500 lat przed naszą erą). Meteoryt uderzył w ziemię na terenie dzisiejszej Republiki Namibii i odkryty został przez lud Nama, zamieszkujący tamtejsze rejony. Był to drugi co do wielkości rozrzutu deszcz meteorytów - fragmenty znajdowano na obszarze o szerokości 120 i długości około 390 kilometrów. Szacuje się, że do dziś zebrano około 150 fragmentów, a estymacja obejmuje jedynie zarejestrowane znaleziska.

Fragmenty meteorytu zostały zebrane przez Brytyjczyka J.E. Alexandra w 1836 roku, który przesłał je do badań w londyńskim laboratorium prowadzonym przez Johna Herschela. Po wnikliwych badaniach, naukowiec orzekł, że próbki są pochodzenia pozaziemskiego.

Tym, co z punktu widzenia zegarmistrzów marki Ball jest najważniejsze w meteorycie Gibeon, jest fakt, że jest to meteoryt żelazowo-niklowy, dzięki czemu w jego wnętrzu powstały figury Widmanstättena. Są to krystaliczne wzory, które powstały w czasie powolnego chłodzenia się metalu w przestrzeni kosmicznej. Charakterystyczną i bardzo pożądaną “siatkę” tworzą pasma kamacytu i taenitu. Każdy kawałek meteorytu, czy to zdobiący kolekcję czy pocięty i użyty do produkcji tarczy zegarka lub biżuterii, ma swój niepowtarzalny układ kryształowych linii.

Dlatego każdy egzemplarz zegarka Ball jest inny od wszystkich pozostałych, jakie firma kiedykolwiek wyprodukuje, używając metalu pochodzącego z kosmosu.

Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSL tarcza z meteorytu gibeon
Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSL ze srebrną tarczą

Premierowe wersje Engineer III Marvelight Chronometer mają elegancką, srebrną tarczę. Cała jej powierzchnia przygotowana jest z meteorytu, dzięki czemu jej unikalne wzory są doskonale widoczne.

Poniżej indeksu godziny dwunastej, czarną czcionką, zapisana została nazwa firmy, informacja o roku jej założenia oraz fakcie, że jej zegarki spełniają “oficjalne standardy kolejowe”, nawiązujące do bogatej historii marki. U dołu tarczy pojawiła się informacja o tym, że zegarek jest oficjalnie certyfikowanym chronometrem, jest wodoszczelny do 100 metrów / 330 stóp, a także odporny na działanie indukcji magnetycznej o sile do 1000 Gausów.

Dalej, w kierunku zewnętrznym, pojawiają się świecące “sztabki” oraz okienko datownika przy godzinie trzeciej. Chociaż datownik zajmuje większość miejsca na indeks, przez co nie zmieściła się duża “sztabka”, producent zadbał o to, by pojawił się w tym miejscu mniejszy znacznik godziny. Na szafirowym szkle, ponad okienkiem, pojawiła się lupa. To popularnie nazywane “cyklopem” szkło powiększające ułatwia sprawdzanie numeru aktualnego dnia miesiąca.

Najbardziej na zewnątrz, przy samej krawędzi płytki z meteorytu, zaznaczono skalę minutowo-sekundową. Na niej, przy indeksie godziny szóstej, pojawił się napis “T Swiss Made”, wskazujący na dwie bardzo istotne rzeczy. Po pierwsze zegarek jest wyrobem szwajcarskim, spełniającym wszystkie kryteria opracowane przez szwajcarski rząd w celu zapewnienia markom produkującym zegarki narzędzia do skutecznej walki z konkurencyjnymi przedsiębiorstwami z całego świata. Pojedyncza litera “T” jest z kolei informacją o tym, że zegarek wykorzystuje tryt, dzięki któremu jest czytelny w każdych warunkach, nawet w całkowitych ciemnościach, bez potrzeby dostarczenia do niego jakiejkolwiek “dodatkowej” energii.

Ponad tarczą poruszają się trzy wskazówki. Godzinowa i minutowa mają fason dauphine. Strzałki są długie, ostre i zachwycają wspaniałym wykonaniem. Obie świecą po zmroku, co pozwala wygodnie odczytywać czas.

Strzałka sekundowa ma kształt syringe (z ang.: strzykawka) - jest bardzo długa, a w jednej trzeciej długości od grotu ma prostokąt z białą, świecącą rurką, wyglądający jak zbiornik strzykawki. Przeciwwaga wskazówki sekundnika to logo złożone z dwóch liter “R” odnoszących się do kolei żelaznej i długiej historii firmy Ball.

Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSL powiększony datownik
Zegarek Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSL

Dwa nowe warianty modelu Ball Engineer III Marvelight Chronometer

Katalog marki został rozbudowany o dwie referencje, które między sobą różnią się tak naprawdę jedynie jednym elementem.

Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSL to propozycja bardziej klasyczna. Na tarczy pojawiło się jedenaście dużych “sztabek” i jeden mniejszy indeks. Wszystkie wyglądają tak samo - mają matowo białe wnętrze i srebrne, polerowane ramki. Po zmroku indeks godziny dwunastej emituje żółte światło, a pozostałe znaczniki świecą na zielono. Również wskazówki emitują zielone światło.

Ball NM9026C-S46C-MSl to propozycja uniwersalna, a jednocześnie elegancka. Może sprawdzić się każdego dnia - jako uzupełnienie stroju casualowego, jak i tego bardziej oficjalnego, komponowanego z myślą o wykorzystaniu w pracy.

Drugi z zaprezentowanych wariantów to Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSLR, który zaskakuje połączeniem klasycznej elegancji z różnokolorowym wykończeniem tarczy. Indeksy godzinowe tej referencji nie mają srebrnych, a kolorowe obramowania. Kolory ułożono “parami” - indeksy po dwóch stronach tarczy (np. godziny dwunastej i szóstej, drugiej i ósmej) mają ten sam kolor. Tarczę zdobią więc znaczniki o zielonej, białej, żółtej, niebieskiej, pomarańczowej i różowej ramce. Jednak to nie koniec zaskakujących rozwiązań - po zmroku zegarek świeci sześcioma różnymi kolorami, odpowiadającymi barwom ramek indeksów godzinowych. Wskazówki świecą na kolor żółty.

Zegarek Ball NM9026C-S46C-MSLR przypadnie do gustu Klientom lubiącym przedmioty, które w ciekawy sposób zmieniają klasyczne formy i przełamują utarte schematy. Kupując taki zegarek zyskuje się nie tylko precyzję i trwałość znaną z innych modeli Ball, ale również unikalny przedmiot i jedyne w swoim rodzaju akcesorium.

Zegarek Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSLR
Zegarek Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSLR podświetlenie

Ball Engineer III Marvelight - zawsze czytelny

Ball jest jednym z zaledwie garstki producentów zegarków, którzy we wszystkich oferowanych wyrobach wykorzystują zawsze widoczne, świecące przez co najmniej dziesięć lat, szklane pojemniki we wnętrzu których zamknięty jest tryt w formie gazowej. Znaleźć je można nawet w modelach klasyfikowanych jako zegarki do garnituru. Te eleganckie modele mają przynajmniej dwa szklane zbiorniki na wskazówkach, a najbardziej zaawansowane modele dla nurków mają kilkadziesiąt takich pojemników, zainstalowanych na wskazówkach, tarczy i w bezelu.

Tryt to izotop wodoru, będący jedną z najdroższych i najrzadszych substancji na świecie. Jego promieniowanie zasila różnokolorową substancję luminescencyjną, którą pokryte są wewnętrzne powierzchnie szklanych naczynek.

Takie rozwiązanie sprawia, że zegarek jest zawsze czytelny w ciemnościach, ponieważ świecąca w ciemności substancja nie wymaga “ładowania” przez światło. Szklane naczynia, najczęściej w postaci rurek lub sztabek są cięte i zamykane z pomocą precyzyjnych laserów. Ball korzysta z systemu produkowanego w Szwajcarii, przez supernowoczesne i bezpieczne dla środowiska naturalnego laboratoria.

Opatentowana technologia produkcji rurek zawierających tryt H3 sprawia, że są one całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia - ilości gazu są tak niewielkie, że emitowane przez nie promieniowanie nie jest w stanie przedostać się przez szkło i metal wykorzystane do produkcji zegarka.

Tryt

Mechanizm z certyfikatem chronometru

We wnętrzu nowych, “kosmicznych” odsłon Engineer III Marvelight, pracują mechanizmy z automatycznym naciągiem. Kaliber Ball RR1103-C swoją dokładność zawdzięcza wysokiej, 4 Hercowej częstotliwości pracy i precyzyjnej regulacji w wielu pozycjach. Trwałość została osiągnięto, dzięki wykorzystaniu aż 26 kamieni łożyskujących. Pełna rezerwa chodu pozwala odłożyć zegarek na około 38 godzin. Energia do pracy mechanizmu zbierana jest zawsze, gdy zegarek jest noszony. Dodatkowo, mechanizm posiada funkcję stop-sekundy, pozwalającą nastawić wskazania dokładnie ze wzorcem czasu, takim jak strona internetowa z informacją o aktualnym czasie określonym przez zegar atomowy. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość “dokręcania” za pomocą koronki, co przydaje się w sytuacji, gdy nosi się na zmianę kilka różnych zegarków.
Ball certyfikat COSC

Zawsze dokładny dzięki Certyfikatowi Chronometru COSC

Za chronometr uznawany jest bardzo precyzyjny zegarek, którego dokładność chodu potwierdza oficjalny certyfikat. Jest on wydawany na podstawie wielodniowych testów, przeprowadzonych w zmiennych warunkach - różnych pozycjach mechanizmu i temperaturach otoczenia. Za przeprowadzanie tej całej serii prób odpowiedzialne jest Contrôle Officiel Suisse des Chronometres (w skrócie COSC), czyli ustanowiona w 1973 roku organizacja non-profit, której celem jest badanie precyzji mechanizmów zegarkowych.

Mechaniczne kalibry testowane są przez 15 dni. Producenci zegarków wysyłają wyłącznie mechanizmy, bez kopert, z prostymi “fabrycznymi” tarczami, których zadaniem jest umożliwić precyzyjne odczytywanie wskazań. Bez tego niemożliwe byłoby określenie dokładności z jaką pracuje konkretny mechanizm.

Kaliber może otrzymać certyfikat, jeśli w ciągu serii badań, spełni wszystkie siedem rygorystycznych kryteriów. Wśród nich jest zachowanie parametrów w różnych temperaturach (mechanizmy powstają w dużej mierze z metali, które nie są całkowicie obojętne na zmiany temperatury otoczenia) i pozycjach (inne siły wpływają na kaliber leżący płasko wskazówkami do góry, a inne na ten leżący na boku koronką do góry, co może zaburzać jego dokładność).

Dla Klientów, którzy zdecydują się na zakup droższego, jednak certyfikowanego przez COSC zegarka, najłatwiejszą do dostrzeżenia zaletą będzie niesamowita wręcz precyzja czasomierza. Każdy certyfikowany mechanizm pracuje ze średnią (teoretyczną) dobową dokładnością zamykającą się w przedziale -4/+6 sekund. W praktyce zatrudniani przez producentów zegarmistrzowie dokładają wszelkich starań, aby regulować mechanizmy w taki sposób, by były bardziej precyzyjne. Dzięki temu marki zegarkowe unikają kosztów wynikających z powtarzania procesu certyfikacji, a Klienci otrzymują wyroby “chodzące” niemal bezbłędnie, co znacząco ułatwia bycie punktualnym.

Certyfikat COSC kojarzony jest z zegarkami z kategorii premium, przygotowywanymi przez producentów z segmentu klasyfikowanego jako super-luksusowy. Fakt, że Ball oferuje swoim Klientom wiele modeli opatrzonych certyfikatami COSC, to naturalne rozwinięcie wielu dekad rozwoju i nieustannego dążenia do zapewnienia użytkownikom idealnie dokładnych czasomierzy.

Zegarek Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSLR na bransolecie
Swiss Made Ball

Ball - zegarki Swiss Made

Ball, chociaż jest marką, której historia rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, jest producentem respektującym wszystkie zasady dotyczące tego, jak musi przebiegać produkcja zegarka, by można było nazwać go “zegarkiem szwajcarskim”.

Oznacza to, że każdy zegarek Ball jest skompletowany i skontrolowany na terenie Szwajcarii. Mechanizmy wykorzystane przez markę są oczywiście szwajcarskie.

Reguły określające zasady stosowania napisu Swiss Made na tarczy zegarków szwajcarskich zostały ustanowione po to, by dać Klientom z całego świata proste narzędzie, które pozwoli im łatwo, nawet bez specjalistycznej wiedzy, odróżnić wysokiej klasy zegarek, od taniego, często “jednorazowego” wyrobu pochodzącego z gigantycznych, azjatyckich fabryk.

Rozszerzona gwarancja na zegarki Ball

Oba przedstawione modele - Ball NM9026C-S46C-MSL i Ball NM9026C-S46C-MSLR - objęte są rozszerzoną gwarancją premium. Ball udziela na swoje wyroby czteroletniej opieki gwarancyjnej, którą można dodatkowo przedłużyć o kolejny rok, rejestrując zakup na oficjalnej stronie internetowej producenta. Przedłużenie gwarancji jest darmowe, jednak możliwe jest tylko w przypadku czasomierzy zakupionych u oficjalnych partnerów marki Ball, takich jak ZEGAREK.NET.
Gwarancja Ball
Męski zegarek Ball Engineer III Marvelight Chronometer NM9026C-S46C-MSL

Komu spodobają się nowe zegarki Ball?

Premierowe wyroby szwajcarskiej marki dedykowane są tym, którzy pragną posiadać w swojej kolekcji zegarek inny niż wszystkie, a także cenne, jednak w sposób bardziej subtelny niż dzięki wykorzystaniu złota lub kamieni szlachetnych.

Fakt, że do produkcji tarcz wykorzystano fragmenty prawdziwego meteorytu sprawia, że nowy Ball Marvelight wyraźnie różni się od wyrobów oferowanych przez konkurencyjnych producentów. Jednocześnie każdy egzemplarz jest inny od pozostałych, które opuszczą fabrykę w La Chaux-de-Fonds. Meteoryty zawierające odpowiednio dużo metali, by dało się z nich stworzyć elementy zegarka lub najbardziej luksusową biżuterię, są niezwykle rzadkie. Ich ceny niejednokrotnie przekraczają 1000 USD za gram, co czyni je aż jedenastokrotnie droższymi niż złoto!

Kolejna grupa Klientów, którą może zainteresować nowość od Ball Watch Company, to nabywcy dążący do posiadania jednego, luksusowego zegarka, który będzie tak uniwersalny, że pozwoli im posiadać tylko jeden czasomierz. Zegarki Ball Engineer III Marvelight łączą cechy zegarka sportowego (wysoka wodoszczelność, odporność na wstrząsy i pola magnetyczne), uniwersalnego (odrobinę większy rozmiar obudowy, wygodna i trwała bransoleta, datownik z “lupką”) i eleganckiego (brak dodatkowych komplikacji, piękna tarcza z meteorytu, bardzo wysoka jakość wykonania). Kupując tak doskonale zaprojektowany i wykonany model można z łatwością zrezygnować z innych zegarków mechanicznych, ewentualnie zaopatrzyć się w smartwatch do mierzenia swoich wysiłków w czasie treningów.
Ball Engineer III Marvelight Chronometer wodoszczelny do 100 metrów
Ball zadbał również o to, by nowy model z serii Engineer III był atrakcyjny również dla miłośników najlepszego zegarmistrzostwa. Marka korzysta w swoich produktach zarówno z mechanizmów manufakturowych, jak i produkowanych przez szwajcarskich dostawców - firmy ETA i Sellita. W modelu Marvelight Chronometer stosowane są mechanizmy produkowane zewnętrznie, jednak poddawane czasochłonnemu procesowi precyzyjnej regulacji w warsztatach Ball. Efekty regulacji w różnych pozycjach, a co za tym idzie niesamowita wręcz dokładność zegarków Ball potwierdzona jest Certyfikatem Chronometru COSC. Wybierając certyfikowany zegarek można mieć pewność, że kupuje się zegarek niezwykle dokładny.
Ponieważ zegarki Ball projektowane są w taki sposób, by znosić trudy ekstremalnych warunków, zarówno tych jakie można napotkać w życiu zawodowym, jak i w czasie uprawiania sportów, producent przeprowadza ścisłą kontrolę ich jakości. To z kolei sprawia, że firma oferuje nabywcom rozszerzoną gwarancję. Ponadto tym, którzy w ciągu kwartału od zakupu zegarka, zarejestrują jego zakup na stronie internetowej, marka dodaje rok gwarancji ekstra. Tak długa opieka gwarancyjna pozwala właścicielowi zegarka Ball Engineer III Marvelight z tarczą z meteorytu, spać spokojnie i nie martwić się o precyzyjne działanie zakupionego egzemplarza.

Zegarki Ball w ZEGAREK.NET

Sklep internetowy ZEGAREK.NET jest oficjalnym partnerem szwajcarskiej marki Ball. W praktyce jest to dla Państwa gwarancja, że każdy kupiony w naszym sklepie egzemplarz jest oryginalnym wyrobem Swiss Made, który objęty jest czteroletnią, międzynarodową gwarancją producenta. Wybrany model dostarczony zostanie do Państwa w fabrycznym pudełku wraz z kompletem dokumentów - w tym z kartą potwierdzającą pomyślne ukończenie testów chronometrycznych COSC.

Decydując się na zakup zegarka Ball w naszej firmie, macie Państwo możliwość skorzystania z dodatkowego roku gwarancji.

Odkryj pełną ofertę zegarków Ball:

24h Ø 40 mm
Ball Marine GMT Limited Edition DG3030B-S1CJ-BK
24h Ø 42 mm
Ball Skindiver Heritage Limited Edition DM3208B-P4-BKBall Skindiver Heritage Limited Edition DM3208B-P4-BK - hover
24h Ø 43 mm
Ball Legend NM9328C-S14A-BKGRBall Legend NM9328C-S14A-BKGR - hover
24h Ø 40 mm
Ball Eternity NM2080D-LL1J-SL
preorder Ø 43 mm
Ball Engineer M Pioneer II (43mm) NM2128C-S3CJ-BKRBall Engineer M Pioneer II (43mm) NM2128C-S3CJ-BKR - hover
preorder Ø 43 mm
Ball Roadmaster M Perseverer (43mm) NM9352C-S1C-BKBall Roadmaster M Perseverer (43mm) NM9352C-S1C-BK - hover
preorder Ø 43 mm
Ball Roadmaster M Perseverer (43mm) NM9352C-S1C-IBEBall Roadmaster M Perseverer (43mm) NM9352C-S1C-IBE - hover
preorder Ø 40 mm
Ball Engineer III Pioneer II (40mm) NM9036C-S2CJ-BKBall Engineer III Pioneer II (40mm) NM9036C-S2CJ-BK - hover
preorder Ø 42 mm
Ball Engineer Master II Ballistic Diver DM2280A-S6-BK
preorder Ø 41 mm
Ball Engineer II Moon Phase Chronometer 41 mm NM2282C-S1C-IBEBall Engineer II Moon Phase Chronometer 41 mm NM2282C-S1C-IBE - hover
preorder Ø 43 mm
Ball Engineer III Pioneer II (43mm) NM9028C-S41CJ-BKRBall Engineer III Pioneer II (43mm) NM9028C-S41CJ-BKR - hover
Pokaż więcej

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.