Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300

Zegarki z pulsometrem

Zegarki z pulsometrem

Dziś prawie każdy smartwatch oferuje pomiar pulsu, dzięki czemu miliony osób na całym świecie może monitorować pracę swojego serca, by lepiej zadbać o zdrowie. Jednak zegarki z pulsometrem istnieją znacznie dłużej, niż najstarsze nawet modele określane jako smartwatche. Warto lepiej poznać zarówno te nowoczesne, jak i klasyczne warianty.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 593 produktów
Zegarki sportowe i smartwatche z pulsometrem

Zegarek z pulsometrem - znany od lat

Zegarki naręczne z pulsometrem stały się popularne w okresie między Wojnami Światowymi - mężczyźni którzy służyli w armiach podczas konfliktu rozpoczętego w 1914 przywykli do zegarków naręcznych, ponieważ takie były im wydawane jako część ekwipunku. Po wojnie, gdy wrócili oni do normalnego życia, wykorzystywali takie zegarki.

Pierwsze zegarki ze skalą pulsometru służyły lekarzom, ponieważ umożliwiały zmierzenia pacjentowi ciśnienia. Wyróżniały się one tym, że z ich tarczy można było wygodnie odczytywać sekundy z powiększonej podziałki, dzięki czemu łatwiej było obliczyć tętno.

Współcześnie nadal produkowane są zegarki, które na tarczach mają dodatkową podziałkę. Znaleźć je można między innymi w ofercie marek Epos, Lip i Zeppelin.

Nowoczesne, elektroniczne zegarki z pulsometrem, można znaleźć w ofercie niemalże każdego producenta smartwatchy.

Co to jest pulsometr w zegarku analogowym?

W zegarkach analogowych, zarówno mechanicznych jak i kwarcowych, pulsometr jest odpowiednią podziałką, która łączy się ze wskazówką sekundową. Odliczając odpowiednią ilość uderzeń pulsu (najczęściej 15 lub 30 uderzeń) i sprawdzając wskazanie sekundnika w chwili gdy wyczujemy ostanie z odliczanych uderzeń, jesteśmy w stanie odczytać ze skali wartość pulsu.

Zależnie od tego czy zegarek posiada stoper czy nie, używanie pulsometru różni się tylko w jednym, aspekcie. Zależnie od rodzaju mechanizmu - w modelu z chronografem możemy samemu uruchomić pomiar, zaś w zegarku z trzema wskazówkami musimy zacząć go w chwili gdy sekundnik dotrze na początek skali.

Oczywiście taki pomiar tętna jest obarczony dużym marginesem błędu i dziś, gdy dostępne są lepsze rozwiązania nie ma zastosowania w medycynie.

Zegarek analogowy Iron Annie z pulsometrem
Smartwatch damski z pulsometrem

Co to jest pulsometr w smartwatchu?

Smartwatche z pulsometrem są kompleksowym rozwiązaniem, stworzonym w taki sposób, by każdy mógł obserwować swoje tętno. Do jego obsługi nie potrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza, ponad tę dotyczącą tego jak prawidłowo umieścić zegarek na nadgarstku.

Optyczny czujnik tętna wyposażony jest w mocne diody LED, które oświetlają naczynia krwionośne i pozwalają mierzyć ilość światła “wracającego” do czujnika. Im mniej światła zostaje odbite przez naczynia i szybko płynącą nimi krew, tym tętno jest wyższe (i odwrotnie). Interpretacją wyników zajmuje się oprogramowanie dołączone do zegarka. Nowoczesny zegarek sportowy z pulsometrem potrafi mierzyć tętno bardzo dokładnie, o ile jest pewnie zapięty nad kością nadgarstka. Jego pomiary mogą być podstawą do modyfikacji intensywności ćwiczeń, mających wpływ na ogólną kondycję organizmu.

Jakie korzyści daje pulsometr zegarek?

Smartwatch z funkcją pulsometru to przydatne narzędzie, które pozwala obserwować zmiany tętna w ciągu dnia i w czasie treningów. Znając wartości tętna podczas ćwiczeń, można tak zaplanować treningi, by były one bardziej wydajne i lepiej wpływały na poprawę kondycji. Ćwiczenie ze zbyt małą intensywnością, przy niskim tętnie, pozwala jedynie zachować kondycję, a nie wpływa na jej poprawę. Z kolei zbyt obciążające treningi - ze zbyt wysokim tętnem - prowadzą do przetrenowania, odwodnienia i zachwiania równowagi elektrolitowej.

Stały wgląd w aktualne tętno docenią nie tylko sportowcy. Osoby mierzące się z chorobami wieńcowymi, które muszą bardziej dbać o serce, będą mogli aktywować w zegarku funkcję ostrzeżeń o zbyt niskim/wysokim tętnie.

Smartwatch męski Garmin z pulsometrem

Który zegarek z pulsometrem wybrać?

Wybierając zegarek z pulsometrem warto kierować się zasadą, że droższe modele wyposażone są w najnowocześniejsze i jeszcze dokładniejsze czujniki, a co za tym idzie prezentowane przez nie wyniki są bardziej miarodajne.

Dodatkowo warto wybrać taki model, który będzie pewnie trzymał się nadgarstka - nie będzie zbyt duży, co mogłoby uniemożliwiać założenie go kilka centymetrów powyżej nadgarstka. W ten sposób będzie się mieć pewność, że zegarek nie będzie przesuwał się po nadgarstku co zaburzy odczyty.

Zegarek damski Garmin Vivoactive 5 z pulsometrem 010-02862-11

Zegarek męski z pulsometrem - Garmin

Amerykańska marka Garminto lider w produkcji urządzeń typu wearables, które wyposażone są w bardzo dokładny pulsometr i doskonałej jakości GPS. Optyczne czujniki tętna Garmin Elevate są wymieniane w gronie najlepszych dostępnych na rynku. W bogatej ofercie marki znaleźć można zegarki o uniwersalnej stylistyce, modele przystosowane specjalnie dla biegaczy oraz typowe zegarki outdoorowe, z pojemną baterią i wzmocnioną konstrukcją.

Również panie znajdą dla siebie zegarek sportowy z pulsometrem, który dopasowany jest rozmiarem do damskich nadgarstków i posiada dodatkowe funkcje dla kobiet.

G-Shock - japoński zegarek z pulsometrem

Japońskie G-Shock od Casio, to jedne z najtrwalszych zegarków na świecie. Każdy model jest zdolny przetrwać upadek z 10 metrów, a jego wodoszczelność określono na do 200 metrów. Gdyby nie Casio i próby udoskonalenia zegarków elektronicznych, być może nigdy nie powstałyby zegarki z pulsometrem.

W ofercie G-Shock dostępne są modele, które wykorzystują technologię fińskiej marki Polar - jednego ze specjalistów pomiaru parametrów zdrowia w sportach. Dzięki temu kultowe modele japońskiego producenta, jak na przykład “Kostka”, oferują dziś możliwość pomiaru tętna i monitorowania kondycji.

Zegarek G-SHOCK Casio G-SQUAD Heart Rate Monitor Bluetooth z pulsometrem
smartwatch damski Polar Ignite 3 Greige Sand z pulsometrem

Polar - fińskie zegarki z pulsometrem

Marka Polarjest producentem docenianych i lubianych zegarków sportowych z pulsometrem. W ofercie tej marki znajdą coś dla siebie zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, kobiety i mężczyźni. Łatwo dobrać odpowiedni dla własnych potrzeb zegarek Polar, ponieważ producent dzieli je w czytelny sposób, na modele skupione na fitness i wellness, bieganiu, outdoorze i kolarstwie. Każdy z zegarków Polar oferowany jest w kilku kolorach i wariantach wykończenia.

Uzupełnieniem doskonałych czujników tętna jest zaawansowana aplikacja Polar Flow, pomagająca oceniać postępy w treningach.

Garett - polskie zegarki z pulsometrem

Smartwatche polskiej firmy Garett to oferta dla tych, którzy szukają doskonałej funkcjonalności oferowanej w atrakcyjnych cenach. Szeroka oferta skierowana jest do wszystkich - są w niej modele damskie, męskie, dziecięce oraz modele dla aktywnych. W wielu modelach pulsometr został połączony z pulsoksymetrem - mierzącym poziom natlenienia krwi - co daje właścicielowi zegarka jeszcze dokładniejszy wgląd w aktualną kondycję organizmu. Duży wybór modeli i wariantów kolorystycznych ułatwia znalezienie zegarka najlepiej pasującego do indywidualnego stylu.
Zegarek Garett Smartwatch Garett V10 smartwatch męski z pulsometrem
Smartwatch Enter damsko męski z pulsometrem

Zegarek z pulsometrem od Enter

Enterto marka polska marka specjalizująca się w przygotowaniu doskonale wyposażonych zegarków z pulsometrem, pozbawionych zbędnych i podnoszących cenę funkcji. Modele tego producenta posiadają pulsometr, pulsoksymetr, krokomierz i umożliwiają wykonywanie połączeń głosowych bez potrzeby sięgania po telefon.

Wygodna aplikacja i konfigurowalne menu zegarka sprawiają, że obsługa smartwatcha z pulsometrem od Enter jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Zegarki Enter są kompatybilne z urządzeniami z systemami Android i iOS.

Wodoszczelne zegarki z pulsometrem Hagen

Hagento producent który od wielu lat produkuje trwałe zegarki z podwyższoną wodoszczelnością. Smartwatche z pulsometrem od Hagen korzystają z doświadczenia marki w produkcji trwałych kopert.

Niektóre zegarki Hagen poza pulsometrem, krokomierzem i pomiarem spalonych kalorii, mają wbudowany GPS pozwalający dokładniej śledzić nasze wysiłki podczas treningów na świeżym powietrzu.

Hagen przygotował smartwatche w różnych stylistykach - codziennej i sportowej, które dostępne są w wielu kolorach. W ofercie są także zestawy, składające się z zegarka, bransolety i paska.

Zegarek Hagen Smartwatch HC15 z pulsometrem
Smartwatch Techmade Steps Mesh Silver z pulsometrem

Zegarki Techmade - włoski styl i pomiar tętna

Włoski producent Techmadeoferuje nie tylko funkcjonalne zegarki wyposażone w pulsometr, ale dba też o to, by każdy jego wyrób wyróżniała wspaniała stylistyka. Okrągłe, prostokątne, na paskach gumowych lub drobnych bransoletach typu mesh, smartwatche Techmade dostępne są w wielu kolorach.

Dodatkowo zegarek z pulsometrem damski od tego producenta pozwala na niemal dowolną konfigurację tarczy, by była ona wygodna, prezentowała potrzebne informacje i wyglądała fantastycznie przy każdej stylizacji.

Timex z pulsometrem

W ofercie amerykańskiego producenta Timex, dostępne są zegarki wyposażone w pulsometr, jednak działający inaczej niż w większości współczesnych smartwatchy. Zamiast optycznego czujnika tętna na spodzie zegarka, modele od Timex mają specjalnie przygotowany metalowy pierścień, który dotknięty palcem wskazującym, może odczytać aktualny puls, To wygodne i bezawaryjne rozwiązanie pozwoliło producentowi na przygotowanie ciekawych stylistycznie modeli, które dodatkowo wyposażono w precyzyjny krokomierz.

Jak większość modeli od Timex, tak i zegarki z pulsometrem posiadają podświetlenie tarczy Indiglo.

Zegarek Timex UFC Spark z pulsometrem
Michael Kors smartwatch damski z pulsometrem

Michael Kors - więcej niż pulsometr

Michael Kors z serii Access to stylowe zegarki dla pewnych siebie i świadomych mody kobiet. Wyróżniają je piękne, biżuteryjne wykończenia i atrakcyjna kolorystyka tarcz. Zegarki Michael Kors powstają przy wsparciu firm Fossil i Google, co gwarantuje ich doskonałą jakość i najlepsze funkcje. Precyzyjny pulsometr w połączeniu z aplikacją Google Fit oferuje wszystkie najważniejsze informacje o stanie organizmu i pomaga paniom być zawsze w swojej najlepszej formie. Dla ich wygody Zegarki Michael Kors Access mają wbudowany moduł NFC umożliwiający płatności zbliżeniowe.

Szwajcarski zegarek z pulsometrem - Epos

Eposto niezależny, szwajcarski producent, którego wyroby zaskakują pięknym wykończeniem, klasycznym charakterem i innowacyjnymi pomysłami. Przykładem takich zegarków są modele Verso i Verso II, wyposażone w mechanizmy z ręcznym naciągiem, w których sekundnik znajduje się po spodniej stronie.

W Epos Verso i Verso II sekundnik, widoczny przez przeszklenie w deklu, łączy się ze skalą pulsometru. Gdy wyczujemy puls na nadgarstku lub tętnicy szyjnej, a wskazówka dotrze do początku skali, należy odliczyć 20 uderzeń tętna. Pozwoli to odczytać wartość tętną.

Zegarek Epos 3435 Verso 2 Limited Edition z pulsometrem