Ludzie konkurują ze sobą na wielu polach, dokładnie tak samo jak producenci zegarków. Rezultatem ich zmagań jest przeniesienie coraz to nowych rozwiązań wprost do czasomierzy, aby dać nam dostęp do technologii z poziomu naszego nadgarstka.Zegarki sportowe są niezwykle popularne, ale sport to przecież nie tylko bieganie czy jazda rowerem o czym wiedzą doskonale liczni podróżnicy oraz zdobywcy. Na całym świecie jest nadal wiele miejsc, gdzie potęga natury potrafi uniemożliwić dojście do celu. W takich warunkach potrzeba czegoś więcej, dlatego rosnącą popularnością cieszą się sportowe zegarki na wyprawę. Tak zwane zegarki outdoorowe łączą wygodę oraz funkcjonalność standardowego, sportowego czasomierza z zaawansowanymi rozwiązaniami, które mają wspomóc śmiałków w starciu z przyrodą. Takie wymagania sprawiają, że tylko najlepsi są w stanie dostarczyć specjalistyczne zegarki sportowe, a do tego grona z pewnością zaliczamy zegarki z barometrem.

Jeżeli wybrany przez Ciebie czasomierz posiada wbudowany barometr to z pewnością jest to zaawansowany zegarek na wyprawę. Szczególnie na dużych wysokościach, barometr staje się narzędziem ratującym życie oraz umożliwiającym planowanie drogi w trudnych warunkach. Pomiar ciśnienia wskazuje na znacznie więcej niż potencjalne samopoczucie i ewentualna konieczność zrezygnowania lub zwiększenia ilości wypitej kawy. Dzięki ciśnieniu atmosferycznemu, jesteśmy w stanie przewidzieć potencjalną zmianę warunków pogodowych w lokalnym mikro klimacie, co jest niezwykle istotne szczególnie w trakcie wypraw wysokogórskich. Niezależnie od marki, funkcja barometru działa w podobny sposób. Zegarek z barometrem, w zależności od modelu, mierzy ciśnienie bezwzględne w sposób w sposób ciągły lub po aktywacji funkcji w naszym czasomierzu, czasem za pomocą jednego przycisku oznaczonego skrótem "BAR" lub "BARO". Poza aktualną wartością ciśnienia, nasz zegarek na wyprawę wygeneruje wykres, który wskazuje zmiany ciśnienia na przestrzeni godzin. Wzrastająca linia wykresu sygnalizuje duże prawdopodobieństwo poprawy pogody, z kolei opadająca oznacza jej potencjalne pogorszenie.

Ponadto specjalistyczny zegarek z barometrem, korelując ciśnienie bezwzględne z wysokością, potrafi wskazać wartość ciśnienia na poziomie morza. Pomimo tak wymagającej technologii, zdecydowanie mamy w czym wybierać. Zegarki z barometrem to między innymi zaawansowane zegarki sportowe Suunto. Fińska marka trudni się w produkcji cyfrowych czasomierzy, wyposażonych w zaawansowane oprogramowanie. Dzięki temu modele Suunto są wspaniałym narzędziem treningowym oraz doskonałym wsparciem podczas dalekich wypraw. Doskonałe wsparcie równoważy doskonały wygląd, szczególnie jeśli spojrzymy na szwajcarskie zegarki Tissot. Jedna z najbardziej rozpoznawanych marek, od lat dostarcza zaawansowanych rozwiązań, opakowując je w doskonały, szwajcarski design. Wśród specjalistycznych modeli nie mogło oczywiście zabraknąć modeli marki Casio. Wielofunkcyjne zegarki Casio G-SHOCK Mudmaster przystosowane są do górskich wyzwań, a na szczególną uwagę zasługują tu profesjonalne zegarki na wyprawę w kolekcji Casio ProTrek.  Dlatego jeśli cały czas zastanawiasz się jaki zegarek na wyprawę wybrać to koniecznie zapoznaj się z całą ofertą dostępną w naszym sklepie!