Zegarki klasyczne o ponadczasowym wzornictwie cieszą się ogromną popularnością wśród osób poszukujących eleganckich i dobrze prezentujących się dodatków. Jednak wymagania jakie mamy wobec własnego czasomierza zwiększają się, a oryginalne zegarki są jednymi z najbardziej pożądanych. Poszukujemy połączeń niebanalnych, które w subtelny sposób wyróżnią nas spośród innych, a unikatowym zdobieniem podkreślą indywidualizm. Właśnie dlatego zegarki z fazami księżyca, coraz chętniej wprowadzane przez prestiżowe marki, stały się obiektem pożądania zarówno pań, jak i panów. Tworzone na bazie minimalistycznej, prostej i spójnej kolorystycznie tarczy, zostały wzbogacone o dodatkowe zegary. Największą uwagę przykuwa nie sama ich obecność, ale niespotykana dotychczas grafika wbudowana w jeden z dodatkowych okręgów. Prezentowany w niej granatowo - złocisty firmament stanowi bajkowe, wręcz magiczne zdobienie, któremu nie sposób się oprzeć. W większości zegarków został on postawiony w kontraście do białej tarczy, co jeszcze lepiej pozwoliło go wyeksponować.

Warto zaznaczyć, że w możliwość odczytywania faz księżyca wyposażone są zarówno zegarki męskie, jak i zegarki damskie. Wśród modeli analogowych przybierają one niezwykle wyrazistą formę gwarantującą niezapomniane wrażenia estetyczne. Same gwiazdy oraz sklepienie niebieskie zdają się być niewielkim obrazem, który mamy okazję nosić na ręce. Na dodatkową funkcję stawiają modowi pionierzy tacy jak: Orient czy Adriatica, a obecność niespotykanych w innych modelach tarcz podkreśla prestiż kolekcji. Fazy księżyca mają okazję rozpoznać także miłośnicy zegarków cyfrowych, bowiem Casio wprowadziło je do prezentowanej oferty dla mężczyzn.  Choć zegarki z fazami księżyca wyróżniają przede wszystkim walory estetyczne, nie można zapominać, że rozwiązanie ma wysoką wartość praktyczną. Znajomość aktualnej fazy, w jakiej znajduje się Księżyc usprawnia planowanie siewu roślin, połowu ryb, a nawet pozwoli przewidzieć jakość dzisiejszego snu. Nie jest bowiem tajemnicą, że w czasie pełni możemy wysypiać się znacznie gorzej niż zazwyczaj. Stanowi też pewnego rodzaju ciekawostkę, z której możemy skorzystać w dowolnej chwili podczas rozmowy w towarzystwie.

Zegarki wyposażone w odczyt faz księżyca są wyrazem zegarmistrzowskiego kunsztu. Nie tylko wyglądają jak maleńkie dzieła sztuki, ale też wymagają ogromnej precyzji przy wykonaniu. Każdy z widocznych elementów musi nie tylko pięknie się prezentować, ale przede wszystkim poprawnie pracować. Unikatowe modele z księżycowym motywem są więc doskonałym wyborem dla osób oczekujących od klasycznych modeli czegoś więcej niż minimalizmu. To czasomierze posiadające niepowtarzalny urok, które przy spojrzeniu na aktualną godzinę pozwolą przenieść się na chwilę wprost do gwiazd.