Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Luksusowe zegarki Epos inspirowane pięknem nocnego nieba

02-12-2021

“Artistry in watchmaking” to dewiza szwajcarskiej marki Epos, której czasomierze od lat cenione są za zegarmistrzowski kunszt. Co prawda nie należą one do najtańszych propozycji na rynku, ale jako jedne z nielicznych, oferują poziom wykonania luksusowych modeli za ułamek ich wartości. Dziś przybliżymy Wam nieco dwa klasyczne zegarki Epos Zegarki Epos Oeuvre D'Art ze wskaźnikiem faz księżyca, które w majestatyczny sposób przenoszą nocne niebo na nadgarstek.


Zegarek Epos Big Moon – blask w każdym calu

Wystarczy krótkie spojrzenie na model Big Moon, aby przyciągnął nas do siebie pięknem swojej tarczy. Jej mieniący się granatowy odcień wspaniale oddaje barwę oświetlonego przez księżyc nocnego nieba, stanowiąc piękny podkład dla naniesionych na powierzchnię tarczy gwiazd. Na godzinie pierwszej nie mogło zabraknąć oczywiście samego księżyca, którego wizerunek zmienia się zgodnie z jego aktualną fazą w rzeczywistości. Widoczne na tarczy dość nietypowe i pogłębione linie, symbolizują tor ruchu ciał niebieskich, a przy okazji wykorzystano je do umiejscowienia okienek datownika, prezentującego skróconą nazwę zarówno miesiąca, jak i dnia. Na uwagę z pewnością zasługuje w nim także sama koperta, którą wykonano w uniwersalnym rozmiarze 42 mm. Cała jej powierzchnia jest spolerowana na lustro, a cebulkowata koronka dodaje nieco vintage-owego charakteru.

Zegarek Epos Big Moon 3440.322.24.16.25

Zegarek Epos North Star – gwiazda północy

Zegarek Epos North Star 3439.322.24.16.25

Kolejny model równie jasno prezentuje swoją inspirację, urzekając jakością zastosowanych detali. W zegarku Epos North Star również znajdziemy subtarczę faz księżyca oraz pogłębione podłużne linie, które tutaj jednak mają nieco inne odniesienie. Nawiązują one bowiem do układu gwiazd Małego Wozu, którego najważniejszą gwiazdą jest Gwiazda Polarna. Jej wizerunek widoczny jest z resztą tuż ponad logo marki Epos, co świadczy o kompletnym i przemyślanym podejściu projektanta. Podobnie do poprzednika, zegarek Epos North Star oparty jest o 42 mm kopertę, posiadającą jednak nieco bardziej rozbudowaną linię. Pięknie zaoblona luneta wypolerowana na lustro robi równie oszałamiające wrażenie, zmiękczając przy tym jego wizualny odbiór.


Co łączy oba te modele?

Każdy z zaprezentowanych modeli posiada swój własny charakter, ale choćby z faktu przynależności do jednej kolekcji, współdzielą one kilka cech. Przede wszystkim jest to inspiracja pięknem nocnego nieba. Mowa także o przepięknych wskazówkach typu dauphine oraz nietypowej 4 wskazówce, zakończonej wizerunkiem półksiężyca. Jej zadaniem jest nie tylko urozmaicenie wyglądu tych modeli, ale także wskazywanie numeru dnia, który jest opisany na zewnętrznej podziałce cyferblatu.

Zegarek Epos Big Moon 3440.322.24.16.25

Zachwyć się magią luminescencji

Zegarek Epos North Star 3439.322.20.16.25 pokryty masą luminescencyjną

Co prawda masa luminescencyjna jest powszechnie stosowana w zegarmistrzostwie, ale w przypadku zegarków Epos Zegarki Epos Oeuvre D'Art spełnia ona dodatkowo funkcję ozdobną. Poza wskazówkami oraz indeksami, pokryto nią także dodatkowe elementy, co zdecydowanie zmienia wizerunek tych czasomierzy. Po zapadnięciu zmroku ich tarcze rozświetlają się światłem niewielkich gwiazdeczek, co nadaje im niewiarygodnego uroku.


Doświadcz szwajcarskiej precyzji

Dla żadnego pasjonata nie będzie zaskoczeniem informacja, że wszechświat na tarczy zegarków Epos Zegarki Epos Oeuvre D'Art napędzany jest przez szwajcarski mechanizm automatyczny. Mowa tutaj o mechanizmie ETA 2824 z dodatkową komplikacją datownika i oczywiście faz księżyca. Jego rezerwa pracy szacowana jest na ok. 42 godziny, a 21 kamieni łożyskujących zapewnia mu płynne i precyzyjne działanie.

Szwajcarski mechanizm ETA 2824 w zegarkach Epos Oeuvre D'Art

Poczuj jakość zastosowanych materiałów

Zegarek Epos North Star 3439.322.20.16.25

Za kunsztem wykonania stoi nie tylko geniusz projektantów, ale także jakość zastosowanych materiałów. W przypadku zegarków Epos zawsze były one na najwyższym poziomie i nie inaczej jest w przypadku niniejszych modeli. Ich koperty wykonane są ze stali 316L, której zawdzięczają przepiękny wygląd oraz odporność na procesy korozyjne. W przypadku tej klasy czasomierzy oczywista jest też obecność szafirowego szkiełka, które przy normalnym noszeniu jest w zasadzie niemożliwe do zarysowania. Zarówno Epos Big Moon, jak i Epos North Star zawieszone są na skórzanym pasku z naturalnej skóry, który wytłoczono na wzór skóry aligatora.