Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Zegarki vintage


Zegarki vintage to pamiątki z minionych dekad, na które polują kolekcjonerzy i miłośnicy dawnej sztuki zegarmistrzowskiej. Dziś wiele marek wraca do typowej dla nich stylistyki, oferując zegarek retro. Łączy on design sprzed lat z nowoczesną technologią i materiałami. Marzy Ci się zegarek vintage? Odkryj nasze propozycje od prestiżowych marek!

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 327 produktów

Vintage a retro – czy są różnice między zegarkami vintage a retro?

W odniesieniu do zegarków w dawnym stylu określenia vintage i retro często traktuje się synonimicznie. Jest jednak między nimi różnica. Za vintage zegarki uznaje się czasomierze, które powstały w poprzednim stuleciu. Najczęściej są napędzane mechanicznie, ale mogą mieć też mechanizm kamertonowy czy elektromechaniczny. Na ich tarczy znajdziesz niekiedy nazwy nieistniejących już marek. Choć wiele z nich, np. Casio czy Tissot, z powodzeniem działa do dzisiaj.

Zegarki Vintage


Zegarki Vintage w ZEGAREK.NET

Natomiast czasomierze retro, lub inaczej mówiąc zegarki w stylu vintage, są produkowane współcześnie, ale naśladują wzornictwo typowe dla określonej epoki. Pomimo że nie mają za sobą długiej historii, ich wygląd wzbudza sentyment i porusza modowe gusta. To właśnie takie modele znajdziesz w ZEGAREK.NET (w odniesieniu do nich pojęcia vintage i retro będziemy stosować zamiennie).


Zegarki w stylu vintage – jak je rozpoznać? Poznaj charakterystyczne cechy

Zegarki vintage z epoki rozpoznasz przede wszystkim po charakterystycznym wyglądzie. Wiele z nich spełnia kryteria klasycznego wzornictwa. Nie brakuje też jednak ciekawych chronografów czy modeli nurkowych. Wachlarz designerskich rozwiązań jest spory, co znakomicie odzwierciedla nawiązująca do stylu vintage kolekcja Tissot Heritage.

Czasomierze sprzed lat różnią się od współczesnych linią, kształtem i designem. Dodatkowo zegarki vintage męskie są znacznie mniejsze - szerokość ich koperty wynosi ok. 35 mm. Modele dla kobiet i mężczyzn najczęściej mają też inny odcień, co wynika z prób nadania luksusowego charakteru materiałom o przeciętnej, dostępnej wtedy jakości. To jednak nie oznacza, że ich technologia pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się, że wyprodukowane przed pięcioma dekadami mechanizmy niezawodnie działają do dziś.

Cechy zegarków Vintage


Cechy zegarków Vintage

Zegarek retro bardzo przypomina stare czasomierze pod względem designu. Jest jednak wykonany za pomocą tworzonych współcześnie napędów i nowoczesnych, wytrzymałych materiałów. Producenci stawiają nacisk na jego jakość, aby podobnie jak poprzednicy służył przez lata.


Vintage – zegarki ponadczasowo piękne. Modele, które zachwycają wzornictwem minionych dekad

Retro zegarek sięga do różnych tradycji i epok. Dla przykładu zegarek kieszonkowy vintage składa hołd XVI-wiecznym dokonaniom w zakresie mechaniki. Kultowy zegarek Casio vintage przypomina zaś o technologicznej rewolucji, jaką w latach 70. XX w. przeprowadziła japońska marka. Ciągle żywym wspomnieniem tego jest zegarek elektroniczny retro z nieregularną kopertą i ciekawymi funkcjami. Poza nim warto wspomnieć też o serii Aviator vintage Family, która nawiązuje do stylu lotniczego z czasów największego rozwoju awiacji.

Casio Vintage


 Aviator vintage Family

Jak widać charakterystykę dawnego wzornictwa trudno ująć w jednolite ramy. Wszystkie zegarki vintage łączy jednak ponadczasowy, opierający się zmiennym modom design. Pomimo że jego koncept powstał lata temu, wpisuje się we współczesne kanony zegarmistrzowskiego piękna.


Zegarki vintage męskie i damskie od uznanych marek - współczesne propozycje


Do stylu sprzed lat najczęściej wracają marki chcące w ten sposób przypomnieć o swojej historii i tradycji. Są to bardzo często brandy szwajcarskie i japońskie, które wiedzą, jak połączyć nowoczesne technologie z udaną stylizacją. Wystarczy wspomnieć o Atlantic, Aerowatch, Seiko czy Casio. To dzięki nim możemy mieć dziś na nadgarstkach modne kiedyś czasomierze w stylach od eleganckiego po sportowy. Marzy Ci się szykowny klasyk do garnituru? A może wybierasz profesjonalny model nurkowy (taki jak Davosa Vintage Diver)? Zobacz, na jakie zegarki vintage damskie i męskie we współczesnym wydaniu warto zwrócić uwagę.

Davosa Vintage Diver

Tissot Retro - czyli kolekcje Tissot PRXi Tissot Visodate

Tissot PRX

Udany powrót do stylu sprzed lat zaliczyły dwie modne kolekcje Tissot. Zegarki Tissot PRX z oszczędną tarczą w charakterystycznej obudowie mają niemal niezmieniony design od lat 70-tych. Wykorzystana w nich technologia i materiały pochodzą jednak ze współczesności.


Wiele nawiązań do stylistyki z ubiegłego wieku zawiera linia Tissot Visodate, wchodząca w skład kolekcji Tissot Heritage. Jest to współczesna interpretacja kultowych modeli zegarków z lat 50-tych XX wieku. Zegarki Tissot Visodate cechuje wąska luneta utrzymująca wypukłe szkło. Dodatkowo na ich tarczach widoczne jest logo marki Tissot z lat 50-tych.

Tissot Visodate

Bestsellerowe zegarki Casio Vintage

Casio Vintage

Niestandardowa koperta stała się również elementem, któremu zegarki Casio Vintage zawdzięczają rozpoznawalność do dziś. Marka stale oferuje ich unowocześnione formy. A dobrym tego przykładem jest bestsellerowy zegarek damski Casio Vintage na złotej bransolecie typu mesh.


Rewolucyjny zegarek Timex Retro

Stylistyka vintage znalazła się także w rodzinie zegarków Timex Retro. Producent odwołuje się nimi do elektronicznej rewolucji z lat 70/80 XX w. Wzbogaca jednak modele o nowoczesne akcenty, np. różową ramkę wyświetlacza.

Timex Retro

Ponadczasowy zegarek Atlantic Vintage

Atlantic Vintage

Bezdyskusyjną popularnością cieszą się także szwajcarskie zegarki męskie retro Atlantic Worldmaster. Ich klasyczna elegancja i charakterystyczna tarcza nawiązują do jednej z pierwszych kolekcji z 1888 r. Miłośnicy stylu Art Déco powinni zwrócić uwagę na model Atlantic Worldmaster Art Déco Automatic.


Niezawodne Seiko Vintage

Mówiąc o propozycjach retro, nie sposób pominąć fenomenu zegarków vintage męskich Seiko Prospex Alpinist. Stworzone w 1959 r. doczekały się wzorniczej reinterpretacji oraz unowocześnionej technologii. Dzięki temu także dzisiaj Seiko Vintage należą do najchętniej wybieranych przez podróżników czasomierzy.

Seiko Vintage

Eleganckie zegarki Davosa Pilot

Davosa Pilot

Dla lotników i miłośników awiacji powstały natomiast zegarki retro męskie Davosa Pilot. Wyraziste indeksy i poszerzona funkcjonalność zamknięte w eleganckiej formie to wyróżniki ich stylu. Są dostępne w wersji z datownikiem, chronografem lub prędkościomierzem.


Sportowe zegarki Certina DS Action Diver

Jeśli cenisz sobie sportową funkcjonalność, zwróć też uwagę na zegarek retro Certina dla nurków. W kolekcji Certina DS Action Diver niezawodność działania na dużych głębokościach połączyła się ze wzornictwem z początku lat 60. XX w. A może wolisz klasyczne zegarki w stylu vintage? Ich propozycje znajdziesz w kolekcji Powermatic 80 i DS Caimano.

Certina DS Action Diver

Markowy zegarek vintage znajdziesz w ZEGAREK.NET

Zegarek Tissot

Lubisz styl vintage i chętnie podkreślisz go, nosząc retro zegarek? A może kolekcjonujesz czasomierze stylizowane na modele sprzed lat? W ZEGAREK.NET oferujemy unowocześnione odsłony wielu kultowych zegarków od Tissot, Casio, Aviator czy Certina. Sprawdź nasze propozycje!