Damskie zegarki nie muszą być jedynie klasycznym czasomierzem. Coraz więcej cenionych firm stawia na zegarki biżuteryjne, które przykuwają uwagę wyszukanymi zdobieniami i niebanalnym kształtem. Dzięki zastosowaniu ciekawej kompozycji oraz zdobień charakterystycznych dla wyrobów jubilerskich, chętnie wybierane są jako dodatek do wieczorowej kreacji. Umieszczane w niektórych modelach prawdziwe diamenty oraz gięte bransolety sprawiają, że dodatkowe elementy ozdobne stają się zupełnie zbędne. Zegarek będący dziełem sztuki doskonale uzupełni stylizację i skupi na sobie uwagę.

Na szczególną uwagę zasługują eleganckie zegarki Adriatica. Przemyślane kompozycje stanowią niezwykłe połączenie obecnych trendów modowych oraz ponadczasowych form, które nadają im uniwersalności. Biżuteryjne zegarki Adriatica odznaczają się doskonale wyeksponowaną tarczą. Efekt uzyskiwany jest przez zastosowanie delikatnej, wąskiej bransolety o bardzo drobnym splocie, wykorzystanie bransolet z pustymi przestrzeniami lub bogato zdobiony obwód koperty. Kobiece, lekko połyskujące elementy doskonale komponują się z masą perłową. Wykorzystanie jej do dekoracji tarczy sprawia, że każdy zegarek jest unikalny, a padające na tarczę światło za każdym razem pozostawi nas z innym wrażeniem estetycznym. 

Panie preferujące nieco bardziej minimalistyczne zdobienia, jakimi charakteryzują się klasyczne zegarki damskie, powinny zwrócić uwagę na modele Anne Klein. Projektantka stawia na proste, przejrzyste tarcze, manipulując zdobieniem bransolet. Szczególną uwagę przyciągają zegarki, których paski wysadzane są cyrkoniami, a także bransolety uzupełnione masą perłową. Ta wykorzystywana jest także do wypełnienia tarczy, co gwarantuje uzyskanie niesamowitych walorów estetycznych biżuterii. Świetnym podkreśleniem prostego, wyrazistego stylu będzie zegarek z diamentem wyznaczający godzinę dwunastą. Duży kamień umieszczony na głębokim, czarnym tle staje się widocznym zdobieniem. Poszukiwania niezwykle modnego, młodzieżowego, nieco sportowego wzornictwa połączonego z jubilerskimi zdobieniami, zaprowadzą nas do zegarków Esprit. Obecne w nich dodatkowe zegary, klasyczne, proste elementy i cyrkonie występujące szczególnie na obwodzie koperty, sprawiają, że zegarki doskonale prezentują się jako biżuteria codzienna. Bezpretensjonalny charakter pozwoli na noszenie ekskluzywnego dodatku nawet z mniej formalnym strojem. Młodsze amatorki zegarków biżuteryjnych także znajdą coś dla siebie! Swatch, który w swojej linii postawił na swoje charakterystyczne, proste wzornictwo i grę kolorami, zadziwia zróżnicowaniem bransolet. Wśród modeli znajdziemy zegarki z bransoletą z koralików, dłuższym paskiem umożliwiającym wielokrotne owinięcie nadgarstka, a także ciekawe łączenia w formie łańcuszka.