Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki damskie ze złota AU: próba 585 - 14k, próba 750 - 18k

Damski zegarek ze złota to synonim prestiżu i luksusu, niezwykły dodatek, którym dopełnisz stylizację. To efektowny gadżet, który doda Ci splendoru i sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Damskiego zegarka ze złota może być doskonałą inwestycją w dodatek, który zostanie z Tobą na długi czas. Z każdym rokiem będzie zyskiwać na wartości – a przy tym sprawi, że otoczysz się aurą elegancji i luksusu.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 23 z 23 produktów

Zegarek złoty damski – synonim prestiżu i luksusu

Nie od dziś stylowe czasomierze są traktowane jako dodatki, które podnoszą status społeczny, dodają prestiżu i kojarzą się z dobrami luksusowymi – zwłaszcza te z asortymentu najbardziej renomowanych marek czy wykonane z ekskluzywnych materiałów. A do takiej kategorii można z całą pewnością zaliczyć zegarek ze złota damski próby 585 czy wyższej.
Złoto to kruszec nie tylko piękny i cenny, ale również odznaczający się ponadprzeciętną trwałością. To z kolei oznacza długą żywotność i możliwość przekazywania małego, damskiego zegarka ze złota z pokolenia na pokolenie – jako pamiątkę po dawnych czasach i rodzinną biżuterię.

Zegarki damskie ze złota – rodzaje prób złota

W przypadku tak drogiego kruszcu jak złoto, wartość damskiego zegarka ze złota zależy od tego, jaka próba złota została wykorzystana przy produkcji. Czyste złoto jest bowiem zbyt miękkie, by być używane jako główny element konstrukcyjny biżuterii czy zegarków damskich złotych.
W związku z tym miesza się je z innymi metalami, które nadają odpowiednią twardość i odporność na uszkodzenia, a także estetyczną barwę. Mimo wszystko najcenniejsze są te stopy, które mają w składzie jak najwięcej złota i jak najmniej dodatków. W zegarkach ze złota damskich najczęściej stosuje się próby 750, 585 i 500. Co warto o nich wiedzieć?
Jeśli interesują Cię zegarki ze złota damskie w najbardziej atrakcyjnej cenie, dobrym wyborem będą modele wykonane ze złota próby 500. Cechują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości wykonania i nie ustępują prestiżem droższym propozycjom. Damski zegarek ze złota 585 zawiera 58,5% czystego złota – lub 14 karatów.
Wygląda niemal identycznie jak droższe stopy, a jednak stanowi mniejsze obciążenie dla portfela. Najdroższą z tych opcji są zegarki damskie ze złota 750, w których znajduje się aż 75% tego szlachetnego kruszcu (18 karatów). Przekłada się to na nieco wyższą wagę niż w złotych zegarkach damskich 585 czy 500, a także zwiększa wartość takiego czasomierza.