Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Małe zegarki męskie

Małe zegarki męskie baner

Czym wyróżnia się mały zegarek męski? Głównym kryterium jest średnica czasomierza. Mały zegarek posiada średnicę równą lub mniejszą niż 40 mm. Wśród ofert producentów znajdziesz także modele mierzące np. 36 albo 38 mm. Dzięki temu możesz mieć pewność, że uda Ci się znaleźć egzemplarz, który będzie idealnie pasował do Twojej ręki.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 2468 produktów
Mały zegarek jest wybierany m.in. ze względu na swoją funkcjonalność oraz niezwykłą wygodę użytkowania. Niewielka koperta nie haczy o swetry czy mankiety koszuli, co bywa problemem w przypadku większych czasomierzy. Ponadto producenci oferują niezwykłą różnorodność modeli. Marzy Ci się zegarek męski mały w klasycznym, designerskim, a może sportowym stylu? Teraz to żaden problem
Zegarek Citizen z żółtą tarczą

Dla kogo mały zegarek męski?

Mały zegarek męski bywa określany mianem zegarka z duszą. To dodatek, który posiada swój indywidualny charakter. Niewielkie czasomierze są świetnym wyborem dla Panów ceniących akcesoria w stylu retro. Zegarek męski mały pozwala odnaleźć w sobie pierwiastek eleganckiego gentlemana. To także znakomity wybór dla mężczyzn szukających komfortowych i funkcjonalnych dodatków. Tego typu zegarki są bardzo wygodne w noszeniu. Nie haczą o ubrania, a przy tym zapewniają pełną swobodę ruchu. Jeżeli nie lubisz dużych i ciężkich zegarków, powinien przypaść Ci do gustu mały model. Niewielkie czasomierze świetnie sprawdzają się także na początku przygody z męskimi akcesoriami. Mały model pozwoli Ci się przyzwyczaić do noszenia zegarka i nie obciąży przesadnie ręki.

Jakie marki oferują mały zegarek męski?

W ofercie jakiej marki znajdziesz mały zegarek męski? Wybór jest naprawdę spory, a poszczególne firmy proponują modele o rozmaitej stylistyce.Zegarki męskie Adriatica słyną ze swojej ponadczasowej elegancji. Szwajcarskie czasomierze występują m.in. w wersji z bransoletą mesh. Znak Swiss Made posiadają również zegarki męskie Atlantic. Ponownie mamy tu do czynienia z wysoką jakością oraz klasyczną stylistyką. Chętnie wybierane są m.in. czasomierze ze skórzanym paskiem.
Zegarek Atlantic na złotej bransolecie z czerwoną tarczą
Zegarek Ball na bransolecie
Miłośnikom lodowych krajobrazów Arktyki powinny przypaść do gustu zegarki męskie Bering, które przyciągają spojrzenia swoim szlachetnym wyglądem. Z niezwykłej precyzji pomiaru słyną m.in. zegarki męskie Casio oraz zegarki męskie Ball. To czasomierze, których dokładność jest nie do przecenienia. Szukasz nowoczesnego designu? W takim razie Twoje serce może skraść zegarek męski Citizen lub zegarek męski Meller. Stylowe modele doskonale pasują do entuzjastów świata mody.
Połączenie nowoczesności z nutą klasyki znajdziesz w zegarkach męskich Junghans, zegarkach męskich Festina oraz zegarkach męskich Timex. W ofercie producentów znalazły się zarówno czasomierze ze skórzanym paskiem, jak i ze stalową bransoletą. Na koniec ponownie wracamy do szwajcarskich czasomierzy. Zegarki męskie Tissot i zegarki męskie Certina udowadniają, że doskonała jakość nigdy nie wychodzi z mody.
Zegarek Timex na bransolecie z czarną tarczą
Zegarek Epos Originale 3437

Zegarek męski mały – krótka historia

Współcześnie zegarek męski mały przeważnie zaliczany jest do kategorii ekstrawaganckich albo nietypowych dodatków. Jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu to właśnie niewielkie czasomierze dominowały w zegarmistrzowskim świecie. Znaczenie miała przede wszystkim funkcjonalność zegarków męskich.

Pierwsze czasomierze na rękę zostały wprowadzone do stałej produkcji w okresie I wojny światowej. To właśnie zegarek męski mały najlepiej sprawdzał się na froncie. Był dobrze czytelny, poręczny i wygodny. Dzięki swoim wymiarom nie ograniczał ruchów, a skórzany pasek był komfortowy w noszeniu, a przy tym nie generował niepotrzebnego hałasu. Pierwsze modele wyróżniały się nie tylko niewielkim rozmiarem, ale i mechanicznym sposobem nakręcania.

Obecnie to duże zegarki pozostają w dominacji, jednak małe modele wciąż znajdują swoich entuzjastów. Z pewnością jest to doskonały wybór dla mężczyzn ceniących dyskretne dodatki oraz dla miłośników mody retro.