Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki mechaniczne męskie

115wyniki

Zegarki mechaniczne męskie

Zegarki mechaniczne męskie to nie tylko propozycja dla miłośników klasyki, ale wszystkich lubiących niezawodny sprzęt. Zegarki mechaniczne z ręcznym naciągiem pomimo zmieniających się mód i ogromnej popularności innych mechanizmów, wciąż uznawane są za najbardziej prestiżowe modele na rynku. Wszystko to za sprawą mistrzowskiego rzemiosła i fenomenalnego wzornictwa.

FILTRY0

Luksus męskich zegarków mechanicznych

Przez większość historii jedynymi dostępnymi zegarkami były te mechaniczne. Pierwszy raz pojawiły się one podobno we Włoszech, Niemczech i Francji około 1492 roku. Jednak zasada działania współczesnych czasomierzy pojawiła się dopiero wieki później – a dokładnie po tym, kiedy Galileo Galilei stworzył pierwsze konstrukcje zegarów wahadłowych. W następnych stuleciach Szwajcarzy uczynili z nich prawdziwe dzieła sztuki.

Luksus męskich zegarków mechanicznych


Luksus męskich zegarków szwajcarskich mechanicznych

Wtedy też Genewa stała się duchową ojczyzną zegarmistrzostwa, a pochodzący stamtąd rzemieślnicy wymyślali coraz to nowe sposoby na uczynienie zegarków mechanicznych jeszcze piękniejszymi i bardziej funkcjonalnymi. Wszystkie ulepszenia były wynikiem ciężkiej pracy wykwalifikowanych fachowców. Z tego też powodu po dziś dzień, zegarki mechaniczne męskie uważa się za najbardziej luksusowy produkt w całej branży.Jak działają męskie zegarki mechaniczne?

Zegarki mechaniczne to czasomierze nakręcane ręcznie, które wykorzystują złożony mechanizm składający się często z setek małych części, które są ustawione tak, aby harmonijnie współpracowały. Energia pobierana jest ze sprężyny głównej, która napędza koło balansowe. Ono z kolei wprawia w ruch wskazówki zegarka. Aby jednak wszystko działało sprawnie, trzeba codziennie nawijać sprężynę poprzez nakręcanie zegarka.

Jak działają męskie zegarki mechaniczne?Dokładność działania zegarków mechanicznych męskich

Dokładność wskazywania czasu przez zegarki mechaniczne męskie zależna jest przede wszystkim od zastosowanego w nim mechanizmu, a także sposobu użytkowania. Przy tego typu egzemplarzach należy bowiem pamiętać o regularnym nakręcaniu werka. Nie mniej w przypadku większości tych „zegarków z duszą” średni odchył wynosi -30/+40 sekund na dobę. Oczywiście podany tu zakres, w wielu modelach nie musi być tak szeroki. Jeżeli zależy nam na dużej precyzji odmierzania czasu, powinniśmy zainteresować się czasomierzami z certyfikatem wydawanym przez Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres. Męskie zegarki mechaniczne z certyfikatem COSC

COSC to oficjalny szwajcarski instytut odpowiedzialny za certyfikację mechanizmów zegarka. Tylko werki posiadające takie oznaczenie mogą posługiwać się terminem „Official Swiss Chronometer” lub nawet używać słowa „Chronometer” na produkcie, opakowaniu lub w reklamie. Standardem używanym przez COSC jest testowanie dokładności mechanicznego mechanizmu zegarka pod kątem stałej dokładności w różnych pozycjach i temperaturach.


Instytut przeprowadza siedem testów w ramach certyfikacji. Jednym z ważniejszych pozostaje zmierzenie „średniego odchyłu”, w przypadku którego mechaniczny czasomierz musi utrzymywać dokładność w zakresie od -4 do +6 sekund dziennie. Pozostałe sześć pomiarów to: średnia zmiana szybkości, największa zmiana szybkości, różnica pozioma i pionowa, największe odchylenie szybkości, zmiana szybkości spowodowana temperaturą.Popularne marki zegarków mechanicznych męskich

Znaczną część zegarków mechanicznych męskich zajmują modele szwajcarskie. Znane ze swoich znakomitych mechanizmów i wyrafinowanego wzornictwa czasomierze, wielokrotnie są prawdziwymi dziełami sztuki. Wśród tych najbardziej prestiżowych spotkamy markę EPOS, Aerowatch, czy Tissot. Prezentują one niezwykle elegancki styl, oparty na klasycznym wzornictwie w nowoczesnej wersji. Niekiedy na tarczach występują drobne zdobienia w postaci fakturowania, giloszowania, bądź szlifu słonecznego. 


Wśród nich znajdziemy luksusowe modele o cienkich kopertach do koszul i garniturów, jak również egzemplarze utrzymane w sportowo-eleganckiej stylistyce. Panowie lubiący zegarki w retro stylistyce powinni przypatrzeć się rosyjskim zegarkom Sturmanskie — ich tradycyjny mechanizm i bardzo charakterystyczna stylistyka z pewnością nie pozostawią nikogo obojętnym. Będą one dobrym dopełnieniem codziennego stroju, w którym dobry wygląd idzie w parze z funkcjonalnością.Wyrafinowany styl modeli skeleton i open heart

Wśród zegarków mechanicznych męskich w sposób szczególny wyróżniają się modele open heart i skeleton. Częściowo lub całkowicie wycięta tarcza pozwala na podziwianie przez szkło pracy mechanizmu. Obserwacja rytmicznie działającego werku, naprawdę hipnotyzuje! Wrażeń dopełniają tutaj ręczne zdobione mostki, czy ozdobne śrubki. To propozycja dla prawdziwych koneserów sztuki zegarmistrzowskiej i estetów, uwielbiającymi otaczać się unikatowymi przedmiotami.Zegarek mechaniczny męski - dlaczego warto wybrać?

Jeśli jesteś fanem oryginalnych czasomierzy, to zegarek mechaniczny męski jest z pewnością dla Ciebie. Dzięki doskonałemu kunsztowi oraz misternej pracy włożonej w ich złożenie emanują one klasą i długowiecznością. Między innymi z tych powodów są chętnie wybierane przez kolekcjonerów, a także miłośników zegarmistrzostwa. Pozostają także ulubionymi dodatkami biznesmenów, ze względu na ich wizerunkowe korzyści. Tego typu zegarek określa bowiem użytkownika, jako takiego, który dba o najdrobniejsze szczegóły, ceni historię i dziedzictwo. Dodatkową korzyścią z zainwestowania w zegarek mechaniczny męski jest to, że nie wymaga on wymieniania baterii.