TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 28-11-2018

Mechanizm mechaniczny

Zegarki nakręcane spotyka się na rynku coraz rzadziej. Takie modele są jednak cenione ze względu na tradycyjne rozwiązania i nadal są często poszukiwane. O takich zegarach mówi się, że mają w środku mechanizm mechaniczny. Cechuje się on brakiem baterii a w związku z tym koniecznością codziennego nakręcania zegarka.

 

 Nakręcane zegarki mechaniczne spotyka się dzisiaj głównie w ofercie marki Atlantic. Są to modele, które pochodzą z serii Worldmaster. Doskonałym mechanizmem tego typu może się też poszczycić między innymi marka Doxa. Bardzo interesujące zegarki z tej serii to Atlantic 51651.41.65G Worldmaster Mechanical, Atlantic 51651.41.65S Worldmaster Mechanical, Atlantic 53654.41.25R Worldmaster The Original Mechanical Incabloc oraz Atlantic 51651.41.25G Worldmaster Mechanical.

Klasyczny, męski zegarek Atlantic 51651.41.65S Worldmaster Mechanical na skórzanym pasku w czarnym kolorze z wzorem imitującym skórę krokodyla. Okrągła koperta zegarka Atlantic jest w srebrnym kolorze wykonana ze stali. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z srebrnymi indeksami oraz datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki zegarka są również w srebrnym kolorze. Wskazówka sekundnika wyróżnia się czerwoną strzałką, która jest na samym końcu zegarka. Elegancki, męski zegarek Atlantic 53654.41.25R Worldmaster The Original Mechanical Incabloc na czarnym skórzanym pasku z wzorem krokodylej skóry. Analogowa tarcza zegarka jest w srebrnym kolorze z giloszowanym kołem. Indeksy jak i wskazówki są w kolorze różowego złota. Luksusowy, męski zegarek Atlantic 51651.41.25G Worldmaster Mechanical na skórzanym, czarnym pasku z wzorem skóry krokodyla. Okrągła koperta zegarka Atlantic jest srebrna, wykonana ze stali. Analogowa tarcza zegarka jest w srebrnym kolorze, ozdobiona metoda giloszowania. Wskazówki jak i indeksy są w złotym kolorze. Na tarczy znajduję się również datownik na godzinie trzeciej pokazujący dzień miesiąca.


Jak działa zegarek nakręcany?

Zegarek ten zbiera energię mechaniczną, dzięki nakręceniu sprężyny napędowej zegarka za pomocą koronki. Nakręcana sprężyna zbiera energię kinetyczną w sobie i po nakręceniu rozprężając się powoli wyzwala energię, dzięki której mechanizm zegarka chodzi przez kolejne 24 do 46 godzin, w zależności od technologii mechanizmu.


Dlaczego warto wybrać zegarek mechaniczny?

Zadbane zegarki nakręcane, czyli takie które przechodzą przegląd u zegarmistrza co kilka lat, będą działać wiecznie. Nie trzeba w nich wymieniać baterii, ale żeby zegarek działał trzeba pamiętać o nakręcaniu. Można też powiedzieć, że jest to zegarek elektroniczny, ponieważ nie produkuje elektrośmieci. 


Luksusowy, męski zegarek Tissot T070.405.16.411.00 T-COMPLICATION SQUELETTE MECHANICAL na skórzanym, czarnym pasku z motywem skóry krokodyla. Analogowa tarcza zegarka jest w style skeleton pokazująca cały mechanizm jak i prace zegarka. Indeksy zegarka są w białym kolorze, a wskazówki w granatowym.

Jak wybrać zegarek mechaniczny?

Warto zwrócić uwagę na producenta mechanizmu. Czasami mało znane marki używają w swoich zegarkach bardzo dobre, szwajcarskie mechanizmy czego się możemy nie spodziewać. Zamiast patrzeć tylko na markę warto też zwrócić uwagę na mechanizm. Kolejna kwestia to rezerwa chodu. Im dłuższa, tym lepiej, bowiem będziemy nakręcać zegarek rzadziej. Trzeba też sprawdzić dokładność chodu. W wypadku chronometru, który spełnia wymagania instytutu wydającego certyfikat może to być -3/+12 sekund na dobę. Ale w przeciętnych modelach może to być aż -30/+40 sekund na dobę. Im bardziej dokładny chód zegarka, tym lepiej.