Myśląc o doskonałym czasomierzu często kierujemy się krajem pochodzenia. Szukając czegoś absolutnie wyjątkowego przemierzamy całą gamę producentów od Japonii po Stany Zjednoczone. Kontrola czasu jest bliska każdemu człowiekowi, ale tylko jeden kraj podobnie do Alberta Einsteina zrozumiał, że przestrzeń i czas są ze sobą nierozerwalnie związane. Tak właśnie narodziły się jedyne w swoim rodzaju, rosyjskie zegarki Sturmanskie.

12 kwietnia 1961, rosyjski astronauta Yuri Gagarin jako pierwszy człowiek znalazł się w przestrzeni kosmicznej, przebywając w niej przez niespełna dwie godziny. Kiedy otwierał on nowy rozdział w historii ludzkości, na jego nadgarstku znajdował się szczególny towarzysz - rosyjski zegarek Sturmanskie. Nie było to bynajmniej dziełem przypadku, a celowym i przemyślanym procederem. Zegarki Sturmanskie stworzono specjalnie z myślą o podboju kosmosu, a noszony przez Gagarina czasomierz był pierwszym zegarkiem naręcznym w kosmosie i pierwszym w historii egzemplarzem w całości pomyślanym i zaprojektowanym w celu kontroli czasu w stanie nieważkości. Zerowa grawitacja, potężne przeciążenia, niespodziewane turbulencje i zmienna temperatura to zjawiska, którym czoła od samego początku stawiają właśnie rosyjskie zegarki Sturmanskie. Chyba trudno o lepszy dowód zegarmistrzowskiej jakości, dlatego marka nie skończyła swojej kariery na tym wydarzeniu. Innowacyjność i doskonałe spasowanie sprawiły, że zegarki Sturmanskie, szybko trafiły na nadgarstki wojskowych. Marka brała udział w rozwoju technologii militarnych, produkując także chronometry dla marynarki wojennej oraz rosyjskich asów przestworzy. Zegarki Sturmanskie czynnie uczestniczyły w zdobywaniu kosmosu, wielokrotnie okrążały ziemie w powietrzu i na lądzie, a morskie głębiny nie stanowią dla nich żadnych tajemnic. Niezwykłe dziedzictwo marki Sturmanskie to połączenie genialnej inżynierii i doświadczenia, którego pozazdrościć mogą jej producenci na całym świecie.

 Współczesne czasomierze marki to przede wszystkim oryginalne zegarki retro zapewniające nieprzejednany prestiż i iście luksusowy charakter. Konieczność dostosowania czasomierzy do naprawdę nietypowych warunków, przekłada się również na ich bardzo interesujący wygląd. W ofercie marki można znaleźć nie tylko wspaniałe, rosyjskie zegarki retro, ale również doskonałe zegarki z tarczą 24h, której próżno poszukiwać u konkurencji z całego świata. Zegarki Sturmanskie od pierwszej wyprodukowanej sztuki, aż po dziś dzień, są w całości zaprojektowane i wykonane w Moskwie, zaledwie kilka minut drogi od Kremla. Genialni inżynierowie są nieustannie zaliczani do grona najlepszych na świecie, a rosyjskie zegarki Sturmanskie uchodzą za najbardziej sentymentalne i prestiżowe czasomierze. Żaden miłośnik zegarmistrzostwa nie może przejść obok nich obojętnie, a ich dowiedziona jakość to gwarant, że rosyjskie zegarki Sturmanskie będą cieszyć swoją pracą przez wiele lat użytkowania.