Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki solarne damskie

127wyniki

Zegarki Solarne Damskie

Są niezawodne, wygodne i przyjazne dla środowiska – zegarki solarne damskie mają wszystko, żeby podbić serca współczesnych użytkowniczek. Zaawansowane technologicznie wnętrze idzie zresztą w parze z atrakcyjną formą wizualną. Zegarek damski solarny zachwyci Cię zatem nie tylko swoim praktycznym charakterem, ale również (a może przede wszystkim) wyglądem.

FILTRY0

Zegarek damski z mechanizmem solarnym – zasada działania

Sercem każdego zegarka solarnego damskiego jest tarcza, na której znajdują się miniaturowe panele słoneczne – porównywalne do tych montowanych na dachach budynków, lecz w znacznie mniejszej skali. Choć nie widać ich gołym okiem, to jednak spełniają swoją funkcję polegającą na wychwytywaniu światła słonecznego i przekształcaniu go w energię. Jest ona magazynowana w specjalnym kondensatorze, a z niego trafia wprost do mechanizmu zegarka solarnego damskiego i wprawia w ruch wskazówki.

Zegarek Seiko z mechanizmem solarnym


Zegarek Citizen EcoDrive na pasku

Energia zgromadzona w kondensatorze wystarcza do zasilania zegarka przez pewien czas bez dostępu do światła, więc nie musisz przez cały czas przebywać na słońcu, żeby mieć pewność, że zegarek solarny damski będzie działać. Długość okresu między poszczególnymi sesjami ładowania zależy od konkretnego modelu.


Kiedy warto zdecydować się na zegarek damski solarny?

Zakup zegarków damskich solarnych to dobry pomysł w przypadku osób, którym leży na sercu dobro Matki Natury. Brak zużywających się baterii zmniejsza bowiem zaśmiecenie planety toksycznymi odpadami, a zatem mechanizm solarny jest obecnie jednym z najekologiczniejszych rozwiązań na rynku zegarmistrzowskim.

Zegarek Damski Ice Solar Power


Zegarek damski z mechanizem solarnym

Zegarek damski z mechanizmem solarnym będzie również dobrym rozwiązaniem, jeśli cenisz sobie wygodę w codziennym życiu. Jego użytkowanie nie wiąże się z koniecznością pamiętania o nakręcaniu lub o wymianie baterii na nową. Wystarczy tylko kilka godzin w naturalnym oświetleniu i zegarek solarny damski będzie działać bez zarzutu.


Zegarki solarne damskie – Casio, Citizen i nie tylko

Pierwszy zegarek solarny na rynku to zasługa Seiko. Choć miało to miejsce w latach 70., to i dziś producent ten ma wiele do powiedzenia w kwestii czasomierzy zasilanych energią słoneczną. Zegarki damskie solarne Seiko występują w wielu wariantach, spośród których każdy wybierze coś dla siebie – bez względu na to, czy ceni sobie klasyczny czy też nowoczesny design.

Zegarek Seiko na bransolecie z mechanizmem solarnym 
Zegarek Damski Citizen

Warte uwagi są również zegarki damskie Citizen, które są wyposażone w unikalny, autorski mechanizm solarny Eco-Drive stworzony przez tego producenta. Jego największym atutem jest to, że wykorzystuje różne źródła zasilania, a nie tylko słońce. W rezultacie bateria solarna ładuje się także wtedy, gdy przez cały dzień siedzisz w domu przy sztucznym oświetleniu. Przekłada się to na wygodę dla Ciebie, bo nie musisz wymieniać baterii ani pamiętać o nakręcaniu oraz korzyść dla Matki Natury – nie zanieczyszczasz środowiska wyrzucanymi bateriami.


W asortymencie sklepu ZEGAREK.NET znajdziesz także zegarki solarne damskie Casio. Co je wyróżnia? Mechanizm solarny Touch Solar, który sprawdza się nawet wtedy, gdy niebo jest przesłonięte chmurami – a zatem zapewnia wysoką skuteczność ładowania. To z kolei oznacza, że damski zegarek solarny, który bazuje na tym mechanizmie, może działać nawet do 2 lat, o ile będzie naładowany do pełna i użytkowany w oszczędnym trybie.

Zegarek damski Casio Touch Solar


Jakie inne zegarki solarne damskie znajdziesz w naszej ofercie? Zobacz wszystkie modele zebrane w tej kategorii – na pewno coś przypadnie Ci do gustu.