Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Seiko Astron

Zegarek Seiko Astron

Zegarki Seiko Astron to arcydzieło japońskich inżynierów zegarmistrzostwa. Połączenie dwóch zaawansowanych technologii pozwoliło na stworzenie jedynego w swoim rodzaju niezwykle dokładnego zegarka ładowanego światłem. Zegarek z serii Astron GPS Solar podłącza się do sieci GPS i dostosowuje godzinę do aktualnej strefy czasowej. Z kolei dzięki mechanizmowi typu solar nie wymaga wymiany baterii. Zegarek kierowany jest do każdego obywatela świata, który nie zna granic zwłaszcza w dążeniu do sukcesu.

czytaj więcej

Historia zegarków Seiko Astron

Historia Seiko wiąże się z ciągłym łamaniem zasad i wprowadzaniem coraz to nowocześniejszych rozwiązań, które w błyskawicznym tempie stają się standardem na rynku produkcji zegarków. Idealnie tę zależność obrazuje zaprezentowany 25 grudnia 1969 roku model Seiko Quartz Astron, który był pierwszym zegarkiem kwarcowym na świecie. Pozyskiwanie energii do pracy mechanizmu z ogniw baterii dziś stanowi standard, a premiera kultowego modelu sygnowanego logo Seiko rozpoczęła tzw. rewolucję kwarcową, która raz na zawsze odmieniła oblicze zegarmistrzostwa.Kluczowa dla całej branży związanej z produkcją zegarków premiera to tylko początek niezwykłej historii kolekcji Astron. Japońska marka rozpoczęła bowiem pracę nad kolejnym innowacyjnym modelem, czyli zegarkiem solarnym, który wyposażony został w moduł GPS. Seiko Astron Solar GPS to jeden z najbardziej innowacyjnych i rozbudowanych modeli dostępnych na rynku.

Rewolucyjna technologia GPS Solar w zegarku Seiko Astron

Seiko Astron GPS Solar to zegarek, który imponuje swoją niezwykle innowacyjną i przede wszystkim praktyczną funkcjonalnością. Wbudowany moduł GPS sprawia, że za pomocą jednego przycisku połączy się on z nadajnikami GPS i na ich podstawie dostosuje wyświetlaną na cyferblacie godzinę do miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Po odebraniu sygnału, w ruch wprawiany jest sekundnik wskazujący liczbę dostępnych satelitów, które oddalone mogą być nawet o 20 000 km od samego zegarka. Wystawienie modelu na działanie światła słonecznego nie tylko zapewnia niezbędną do działania mechanizmu solarnego energię, ale również sprawia, że automatycznie odbiera on sygnały GPS. W przypadku schowania zegarka pod rękaw i braku dostępu do światła słonecznego, zapamiętuje on poprzednią regulację czasu lub aktualnej strefy czasowej, rozpoczynając pracę według wcześniejszej konfiguracji. Umieszczona pod pierścieniem antena pozwala na automatyczny odbiór sygnału GPS, niezależnie od pozycji, w jakiej znajduje się zegarek Seiko Astron GPS Solar.


Dla kogo funkcja automatycznej synchronizacji czasu?

Funkcja automatycznej synchronizacji czasu z GPS, w jaką wyposażone zostały zegarki Seiko z kolekcji Astron GPS Solar, to idealne rozwiązanie dla osób podróżujących. Znajdą one swoje zastosowanie nie tylko podczas wyjazdów o charakterze turystycznym, ale również podczas delegacji służbowych, czy pracy w transporcie. Zasilane energią słoneczną mechanizmy solarne, jakie zastosowano w tej wyjątkowej serii, czynią każdy z modeli idealnym dla najbardziej ekstremalnych podróżników. Rozwiązanie to sprawia, że zegarek nie potrzebuje do działania wymagających okresowych wymian baterii, jak w przypadku zegarków kwarcowych, czy dodatkowego nakręcania, którego wymagają zegarki mechaniczne. Pełne naładowanie zegarka zapewnia 6 miesięcy nieprzerwanej pracy w trybie normalnym oraz ok. 2 lata w trybie oszczędnościowym. Innowacyjna technologia sprawia, że zegarki sygnowane logiem japońskiej marki nie wymagają dodatkowej ingerencji w działanie ze strony użytkownika.


Ile stref czasowych obsługuje zegarek Seiko Astron?

Zegarki z kolekcji Seiko Astron GPS Solar pozwalają na automatyczną synchronizację za pomocą modułu GPS ze wszystkimi 39 strefami czasowymi, jakie obowiązują obecnie na świecie. Fakt ten sprawia, że zegarek Seiko idealnie sprawdzi się w podróży do dowolnie wybranego przez nas miejsca. Ponadto, warto zwrócić uwagę na wieczny kalendarz, w jaki wyposażone zostały modele z tej serii. Gwarantuje on wyświetlanie prawidłowej daty na tarczy aż do 2100 roku, uwzględniając przy tym lata przestępne.

Osoby które podróżują samolotem między poszczególnymi strefami czasowymi, na pewno zainteresują się funkcją trybu samolotowego, za pomocą której w prosty sposób możemy wyłączyć zegarek podczas lotu.
Co sprawia, że zegarek Seiko Astron jest wyjątkowy?

Innowacyjne i funkcjonalne technologie połączone z najwyższej jakości mechanizmami czynią serię zegarków Seiko Astron niesłychanie wyjątkową. Zastosowane mechanizmy solarne, które automatycznie synchronizują godzinę za pomocą wbudowanego modułu GPS zgodnie ze strefą czasową w której się znajdujemy, wyświetlają czas z precyzją zegara atomowego. Całość dopełnia niezwykle przemyślany i dopracowany w najmniejszych szczegółach design. Szeroki asortyment zegarków z linii Astron sprawia, że każdy znajdzie idealny model dla siebie.Z ofercie znajdują się zarówno zegarki zawieszone na niekrępujących ruchów paskach z tworzywa sztucznego, jak i na stalowych bransoletach. Pod szkiełkiem szafirowym, które zarysowane może być wyłącznie za pomocą diamentu, znajdują się niezwykle czytelne cyferblaty, na których umieszczono dodatkowe sub-tarcze, odpowiadające m.i.n. za wskazania datownika, rezerwy chodu oraz sekundnika. Każdy z wariantów wyprodukowany został w ściśle określonym, limitowanym nakładzie, co czyni serię Seiko Astron niezwykle atrakcyjną dla prawdziwych koneserów.