Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Seiko Padi

Zegarki Seiko PADI

Padi Seiko to wynik współpracy z Profesjonalnym Stowarzyszeniem Instruktorów Nurkowania, w skrócie PADI, z japońskim kunsztem zegarmistrzowskim.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 8 z 8 produktów

Seiko PADI - początki kolaboracji

Dlaczego właśnie Seiko i PADI zdecydowały się na tę owocną współpracę? Odpowiedź tkwi w ich wspólnych wartościach i dążeniu do doskonałości. Seiko, jako uznany lider w branży zegarkowej, zawsze kładł nacisk na precyzję, trwałość i niezawodność swoich produktów. Podobnie, PADI, będące światowym autorytetem w dziedzinie nurkowania, wyznacza najwyższe standardy bezpieczeństwa i szkolenia dla nurków na całym świecie. Połączenie tych dwóch potęg zaowocowało zegarkami, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających nurków.
Logo PADI
Pierwszy zegarek dla nurków marki Seiko ujrzał światło dzienne w 1965 roku, a rok później grupa światowej sławy nurków założyła stowarzyszenie PADI. Od samych początków korzystali oni podczas nurkowania z zegarków Seiko, jako lidera w branży. W połowie lat 70-tych Seiko opracowało pierwszy dostępny komercyjnie zegarek, który wytrzymywał nurkowania na głębokości w których ciśnienie przekracza 30 bar. Od tamtego czasu powstała znaczna ilość kolekcji reprezentujących wspólne wartości obydwu organizacji.
Zegarek Seiko Prospex PADI Diver Solar Special Edition na srebrnej bransolecie

Po czym poznać zegarki Padi Seiko?

Modele powstałe we współpracy pomiędzy dwoma ekspertami w swojej branży posiadają charakterystyczną stylistykę. Przede wszystkim tarcze lub bezel zachowane są w większości przypadków w niebiesko-czerwonych barwach, nawiązując do logo PADI. Żywe kolory nadają zegarkom sportowego wyrazu, a kontrast pomiędzy nimi odzwierciedla nieprzewidywalną naturę oceanów. Na deklu zegarka znajdziemy wytłoczone logo PADI, dzięki czemu nie sposób pomylić się dla kogo powstały te modele.

Niezawodne w każdych warunkach - zegarki Padi Seiko

W zegarkach Seiko Padi znajdziemy wszystko to, czego oczekuje się od zegarków typu diver. Przede wszystkim tarcze tych modeli posiadają duże i czytelne wskazówki oraz indeksy godzinowe. Dzięki pokryciu ich substancją luminescencyjną LumiBrite tarcza jest widoczna nawet w warunkach słabego oświetlenia, co ma szczególne znaczenie podczas nurkowania na znaczne głębokości.

W każdym z modeli nie mogło zabraknąć obrotowego bezela, który najczęściej wykonany jest z wytrzymałej i lekkiej ceramiki. Umieszczona na nim podziałka minutowa pozwoli Ci ustawić czas przed nurkowaniem, po którym należy rozpocząć wynurzanie się.

Zegarek Seiko Prospex PADI King Samurai Diver Automatic Special Edition
Zegarek Seiko Prospex PADI King Turtle Diver Automatic Special Edition
Oprócz faktu, że każdy z zegarków posiada wodoszczelność na poziomie minimum 20 bar, zegarki wyposażono w zakręcany dekiel i koronkę. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które zapobiega przedostaniu się drobnych pyłków i wilgoci do wnętrza zegarka. Część z modeli zawieszonych jest na lekkich, ale niezwykle wytrzymałych paskach silikonowych. Pozostałe zegarki spina bransoleta ze stali szlachetnej, która także jest odporna na wpływ korozji.

Seiko Padi Automatic - zegarmistrzowski kunszt

W celu zapewnienia zegarkom Seiko Padi Automatic najlepszego poziomu działania wyposażono je w autorskie mechanizmy automatyczne marki Seiko. W aktualnych czasach, gdy większość z firm korzysta z ogólno dostępnych mechanizmów jest to wyróżnik, który stawia Seiko PADI wysoko na drabinie prestiżu. Rezerwa chodu stosowanych mechanizmów sięga nawet 70 godzin, dzięki czemu nawet w przypadku odłożenia zegarka na kilka dni dalej będzie wskazywał aktualny czas.
Zegarek Seiko SRPG21K1 na czarnym pasku
Informacja na tarczy Zegarka Seiko Padi o tym czy zegarek jest solarny

Zegarek PADI Seiko z automatycznym mechanizmem idealnie sprawdzi się dla osób, które cenią sobie tradycję. Należy jednak pamiętać, że ten typ napędu wymaga noszenia zegarka na nadgarstku w celu wprawienia go w ruch. Automatyczne mechanizmy nie wymagają wymiany baterii, a odpowiednio pielęgnowane mogą precyzyjnie działać przez dziesiątki lat.

Informację o tym, czy zegarek jest automatyczny, czy solarny znajdziesz na tarczy zegarka.

Ekologiczne zegarki Seiko Padi Solar

Seiko jest jednym z liderów w branży jeżeli chodzi o produkcję zegarków z mechanizmem solarnym. Kalibry używane w zegarkach Seiko Padi Solar to autorskie projekty marki, dzięki czemu są idealnie dostosowane do funkcji znajdujących się w wybranym modelu. Ze względu na naturę swojego działania, solarne zegarki będą strzałem w dziesiątkę dla osób aktywnych fizycznie i idących z duchem czasu.

Ten typ mechanizmu jest w ostatnich latach coraz częściej wybierany. Nie odbiega precyzją od kwarcowych napędów, a czas żywotności jego baterii jest nawet 3 krotnie dłuższy. Dzięki temu generuje mniej odpadów i nie wymaga częstych wysyłek serwisowych.

Zegarek Seiko Prospex PADI Compact Solar Scuba Diver na srebrnej bransolecie
Zegarek Seiko SRPG21K1 Padi na czarnym pasku funkcjonalny zegarek do nurkowania

Dla kogo sprawdzą się zegarki Seiko PADI?

Zegarki Seiko Padi są dedykowane aktywnym osobom, które czerpią radość z życia pod wodą i pragną mieć pewność, że ich narzędzie czasu nie zawiedzie ich w najważniejszych momentach. Dzięki połączeniu doskonałej jakości, funkcjonalności i niezawodności, te zegarki spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających nurków.
Niech zegarek Seiko Padi stanie się Twoim nieodłącznym towarzyszem podczas podwodnych ekspedycji, dostarczając Ci precyzyjnych pomiarów i niezawodności w każdej chwili. Przygotuj się na odkrywanie nieznanego i podążaj z pewnością ku kolejnym przygodom, mając na ręku zegarek Seiko Padi - synonim doskonałości dla prawdziwych miłośników nurkowania.
Zegarek Seiko PADI do nurkowania

Podobne strony