TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Zegarki Seiko Presage

Ponad 100 lat temu marka Seiko stworzyła pierwszy japoński zegarek naręczny. To właśnie wtedy narodziła się w Japonii tradycja jednego z najpiękniejszych ręcznych rzemiosł – zegarmistrzostwa. Tradycja ta rozkwitała przez lata i jest kultywowana po dziś dzień, dzięki pasji i umiejętnościom mistrzów, w których rękach powstają japońskie zegarki Seiko. Precyzja wykonania elementów zegarka, wykwintna technika ich składania zbudowane na długoletnim doświadczeniu pozwalają tworzyć arcydzieła jak modele Seiko Presage. Ręcznie składane zegarki są poddawane rygorystycznym testom, a tylko egzemplarze z pozytywnym wynikiem są akceptowane i oddawane do dystrybucji.


czytaj więcej
Kategoria:

Seiko Presage - zegarki mechaniczne z tradycją

Zegarki Seiko jako zegarki z tradycją
Presage to wyjątkowa kolekcja w portfolio Seiko, która czerpie inspirację z bogatej, sięgającej 1913 roku, spuścizny marki związanej z projektowaniem i produkcją mechanicznych zegarków naręcznych. W 1913 roku na rynku pojawił pierwszy w historii Seiko, jak i Japonii zegarek naręczny zaprojektowany przez Kintaro Hattori - model Laurel.

Laurel był zegarkiem wszechstronnym i - jak na tamte czasy - bardzo innowacyjnym. Znamienne jest również to, że był w 100% produktem japońskim - wszystkie elementy i mechanizm zegarka wytworzone zostały w K. Hattori R.Co.Ltd.


Do niedawna produkcja zegarków mechanicznych Seiko Presage trafiała tylko i wyłącznie na rodzimy rynek japoński. W 2016 roku firma Seiko  zdecydowała się zaprezentować zegarki Presage całemu światu. Promocję linii Presage rozpoczęła z wielkim przytupem. Dla uczczenia tego wydarzenia wprowadziła na rynek imponujące dwa modele Seiko Presage 60th Anniversary Chronograph z kalibrem 8R48 inspirowane legendarnymi modelami Laurel - każdy z nich dostępny w limitowanej edycji 1000 egzemplarzy.
Wyjątkowy zegarek Seiko Presage 60th Anniversary Chronograph z kalibrem 8R48Precyzyjne mechanizmy i technologia w zegarkach Seiko Presage

Czym wyróżnia się kolekcja Seiko Presage? Przede wszystkim tym, że tworzą ją tylko i wyłącznie zegarki mechaniczne. Oczywiście to samo w sobie nie jest niczym niezwykłym, gdyby nie jeden fakt - wszystkie mechanizmy napędzające zegarki tej serii produkowane są in house - w manufakturze Seiko. Z tego też powodu w zegarkach z linii Presage nie znajdziemy mechanizmów kwarcowych, ani solarnych. Kolekcja w całości zawiera zegarki z kalibrami mechanicznymi, manufakturowymi, wytwarzanymi zgodnie z ponad 100- letnią tradycją marki.

Seiko w kolekcji Presage wykorzystuje pełną gamę swoich kalibrów mechanicznych. Od takich, które możemy nazwać „budżetowymi” 4R, poprzez 6R, aż po ekskluzywne 8R. Zegarki prócz precyzyjnych i niezawodnych napędów wyróżniają się również doskonałym wykonaniem (co w przypadku firmy Seiko nie jest pustym frazesem) i najwyższej jakości komponentami i materiałami
Niezawodna technologia w zegarkach Seiko PresagePod względem technicznym linia Presage łączy w sobie trzy najlepsze udoskonalenia technologiczne firmy Seiko w mechanizmach mechanicznych:

  • dwukierunkowy automatyczny naciąg Magic Level

  • opracowany przez Seiko stop Spron zastosowany w sprężynach, który poprawia trwałość, praktycznie czyniąc te elementy niezniszczalnymi

  • system przeciwwstrząsowy Diashock, który zabezpiecza mechanizm  i dokładność ruchu przed szkodliwymi wstrząsamiZegarki Seiko Presage w stylu vintage 

Zegarek Seiko Presage w stylu vintage
W zegarkach z kolekcji Presage widoczne są silne inspiracje stylem retro. Design wielu zegarków nawiązuje do klasycznych,  tradycyjnych wzorów, w tym kultowego modelu Laurel. Zegarki wyróżniają się przejrzystą czytelną tarczą z prostymi indeksami, cyframi rzymskimi lub stylizowanymi na czcionkę retro cyframi arabskimi. W kolekcji oprócz klasyków garniturowych z datownikiem znajdują się również limitowane edycje ze wskaźnikiem rezerwy chodu czy chronografem, a także wersje zegarków Presage w wersji open heart. Pasek zegarków Seiko Presage jest wykonany albo ze stali nierdzewnej, albo z prawdziwej skóry. Zegarki Seiko Presage w dużej mierze są zegarkami casualowymi, chociaż te, które mają skórzany pasek, mogą być również używane jako zegarki wizytowe.  Japoński styl i wzornictwo, perfekcja wykonania sprawia, że zegarki są doskonałym wykończeniem zarówno codziennej jak i eleganckiej stylizacji.Limitowane edycje zegarków Seiko Presage

Presage to również kolekcja, w której bardzo często powstają unikalne i wyjątkowe zegarki w ograniczonym limitowanych seriach. Każda z nich wznosi zegarki Presage na wyższy poziom i jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów i miłośników japońskiej myśli zegarmistrzowskiej.
Seiko Presage Cocktail

Linia powstawała przy współpracy z barmanami z całego świata. Każdy z modeli znajdujących się w tej kolekcji inspirowany jest innym koktajlem i każdy posiada inną kolorystykę. Zegarki łączą subtelne akcenty projektowe jak np. wyróżniające się tarcze ze szlifem słonecznym z głębokim, tłoczonym wzorem. Zwracają uwagę smukłe, lśniące markery, przywodzące na myśl nóżkę kieliszka koktajlowego. W tej serii znajdują się również modele open heart Presage Cocktail Blue Moon, czy Honeycomb z charakterystycznym wzorem na tarczy.


Niepowtarzalne zegarki Seiko Presage Cocktail
Niezwykle piękne zegarki Seiko Presage Cocktail Honeycomb


Seiko Presage Blue Enamel Limited Edition

Wyjątkowa limitowana edycja zegarków, która jest hołdem dla rodowych technik japońskiego savoir-faire, takich jak lakier Urushi czy emaliowanie. Zainspirowana japońską tradycją i nocnym niebem, Presage Blue Enamel Limited Edition to oszałamiająca wariacja na temat klasycznego projektu. Zegarki z tej linii wyróżniają się emaliowaną tarczą w oszałamiającym granatowym kolorze. Niebieskie tarcze emaliowane zostały stworzone przez mistrza emalii Mitsuru Yokozawę i jego współpracowników.
 Wyjątkowe zegarki Seiko Presage Blue Enamel limited edition


Dlaczego warto wybrać zegarki Seiko Presage?

Innowacyjna marka z tradycjami - Zegarki renomowanej japońskiej firmy o ponad 100-letniej tradycji zegarmistrzowskiej. Synonim innowacyjności, niezawodności i precyzji działania.

Ponadczasowy design i japońska estetyka - Zegarki wyróżniają się gustownym designem, który pasuje do wielu okoliczności. Cechuje je precyzja wykonania i wykończenia, której próżno szukać wśród innych marek. 

Mechanizmy in house - Wszystkie zegarki Presage wykorzystują japoński automatyczny, ręcznie nakręcany mechanizm. Mechanizmy zegarków projektowane i wytwarzane  są  in house przez manufakturę Seiko.