Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Seiko Presage

38wyniki
Reklama zegarka Seiko Presage na tle rozbryzgów tuszu, z napisem podkreślającym japońskie rzemiosło artystyczne.Ponad 100 lat temu marka Seiko stworzyła pierwszy japoński zegarek naręczny. To właśnie wtedy narodziła się w Japonii tradycja jednego z najpiękniejszych ręcznych rzemiosł – zegarmistrzostwa. Tradycja ta rozkwitała przez lata i jest kultywowana po dziś dzień, dzięki pasji i umiejętnościom mistrzów, w których rękach powstają japońskie zegarki Seiko. Precyzja wykonania każdego elementu, wykwintna technika ich składania zbudowane na długoletnim doświadczeniu pozwalają tworzyć arcydzieła takie jak modele Seiko Presage. Ręcznie składane modele są poddawane rygorystycznym testom, a tylko egzemplarze z pozytywnym wynikiem są akceptowane i oddawane do dystrybucji.
FILTRY0
Mężczyzna uciera proszek w moździerzu. Drugie zdjęcie to piec z ceramiką.

Seiko Presage - zegarki mechaniczne z tradycją

Presage to wyjątkowa kolekcja w portfolio Seiko, która czerpie inspirację z bogatej, sięgającej 1913 roku, spuścizny marki związanej z projektowaniem i produkcją mechanicznych zegarków naręcznych. W 1913 roku na rynku pojawił się pierwszy w historii Seiko, jak i Japonii zegarek naręczny zaprojektowany przez Kintaro Hattori - model Laurel.
Laurel był czasomierzem wszechstronnym i - jak na tamte czasy - bardzo innowacyjnym. Znamienne jest również to, że był w 100% produktem japońskim - wszystkie elementy oraz mechanizm wytworzone zostały w K. Hattori R.Co.Ltd. Do niedawna produkcja zegarków mechanicznych Seiko Presage trafiała tylko i wyłącznie na rodzimy rynek japoński. W 2016 roku firma Seiko zdecydowała się zaprezentować zegarki Presage całemu światu. Promocję linii Presage rozpoczęła z wielkim przytupem.Dla uczczenia tego wydarzenia wprowadziła na rynek imponujące dwa modele Seiko Presage 60th Anniversary Chronograph z kalibrem 8R48 inspirowane legendarnymi modelami Laurel - każdy z nich dostępny w limitowanej edycji 1000 egzemplarzy.
Zegarek na brązowym pasku z białą tarczą, wskazówkami i trzema mniejszymi tarczami.
Tył srebrnego zegarka Seiko z widocznym mechanizmem automatycznym i detalami w złotym kolorze.

Precyzyjne mechanizmy i technologia w zegarkach Seiko Presage

Czym wyróżnia się kolekcja Seiko Presage? Przede wszystkim tym, że tworzą ją tylko i wyłącznie zegarki mechaniczne. Oczywiście to samo w sobie nie jest niczym niezwykłym, gdyby nie jeden fakt - wszystkie mechanizmy napędzające zegarki tej serii produkowane są in house - w manufakturze Seiko. Z tego też powodu w modelach z linii Presage nie znajdziemy mechanizmów kwarcowych, ani solarnych. Kolekcja w całości zawiera zegarki z manufakturowymi kalibrami mechanicznymi wytwarzanymi zgodnie z ponad 100- letnią tradycją maki Seiko w kolekcji Presage wykorzystuje pełną gamę własnych kalibrów mechanicznych. Od takich, które możemy nazwać „budżetowymi” 4R, poprzez 6R, aż po ekskluzywne 8R. Zegarki prócz precyzyjnych i niezawodnych napędów wyróżniają się również doskonałym wykonaniem (co w przypadku firmy Seiko nie jest pustym frazesem) oraz najwyższej jakości komponentami.

Pod względem technicznym linia Presage łączy w sobie trzy najlepsze udoskonalenia technologiczne firmy Seiko w mechanizmach mechanicznych:

  • dwukierunkowy automatyczny naciąg Magic
  • Level opracowany przez Seiko stop Spron zastosowany w sprężynach, który poprawia trwałość, praktycznie czyniąc te elementy niezniszczalnymi
  • system przeciwwstrząsowy Diashock, który zabezpiecza mechanizm i dokładność ruchu przed szkodliwymi wstrząsami

Zegarki Seiko Presage w stylu vintage

W zegarkach z kolekcji Presage widoczne są silne inspiracje stylem retro. Design wielu zegarków nawiązuje do klasycznych, tradycyjnych wzorów, w tym kultowego modelu Laurel. Zegarki wyróżniają się przejrzystą czytelną tarczą z prostymi indeksami, cyframi rzymskimi lub stylizowanymi na czcionkę retro cyframi arabskimi. W kolekcji oprócz klasyków garniturowych z datownikiem znajdują się również limitowane edycje ze wskaźnikiem rezerwy chodu czy chronografem, a także wersje zegarków Presage w wersji open heart. Pasek zegarków Seiko Presage jest wykonany albo ze stali nierdzewnej, albo z prawdziwej skóry. Zegarki Seiko Presage w dużej mierze są zegarkami casualowymi, chociaż te, które mają skórzany pasek, mogą być również używane jako zegarki wizytowe. Japoński styl i wzornictwo, perfekcja wykonania sprawia, że zegarki są doskonałym wykończeniem zarówno codziennej jak i eleganckiej stylizacji.
Elegancki zegarek męski Seiko na brązowym pasku, z białą tarczą, niebieskimi wskazówkami i rzymskimi cyframi.

Limitowane edycje zegarków Seiko Presage

Presage to również kolekcja, w której bardzo często powstają unikalne i wyjątkowe zegarki w ograniczonym limitowanych seriach. Każda z nich wznosi zegarki Presage na wyższy poziom i jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów i miłośników japońskiej myśli zegarmistrzowskiej.
Elegancki zegarek Seiko z niebieską tarczą, rzymskimi cyframi i skórzanym paskiem, obok mechanizmu.

Seiko Presage Cocktail

Linia powstawała przy współpracy z barmanami z całego świata. Każdy z modeli znajdujących się w tej kolekcji inspirowany jest innym koktajlem i każdy posiada inną kolorystykę. Zegarki łączą subtelne akcenty projektowe jak np. wyróżniające się tarcze ze szlifem słonecznym z głębokim, tłoczonym wzorem. Zwracają uwagę smukłe, lśniące markery, przywodzące na myśl nóżkę kieliszka koktajlowego. W tej serii znajdują się również modele open heart Presage Cocktail Blue Moon, czy Honeycomb z charakterystycznym wzorem na tarczy.
Dwa złote zegarki marki Seiko Presage Automatic na ciemnym tle, z eleganckimi, czarnymi tarczami.
Zdjęcie dwóch eleganckich zegarków marki Seiko na brązowym tle z szklanką wody.

Seiko Presage Blue Enamel Limited Edition

Wyjątkowa limitowana edycja zegarków, która jest hołdem dla rodowych technik japońskiego savoir-faire, takich jak lakier Urushi czy emaliowanie. Zainspirowana japońską tradycją i nocnym niebem, Presage Blue Enamel Limited Edition to oszałamiająca wariacja na temat klasycznego projektu. Zegarki z tej linii wyróżniają się emaliowaną tarczą w oszałamiającym granatowym kolorze. Niebieskie tarcze emaliowane zostały stworzone przez mistrza emalii Mitsuru Yokozawę i jego współpracowników.
Zbliżenie na niebieską tarczę eleganckiego zegarka z białymi wskazówkami i złotą małą wskazówką w kształcie księżyca.
Męski zegarek na ręku z niebieską tarczą, automatycznym mechanizmem i czarnym paskiem.

Ekskluzywne zegarki Seiko Presage Open Heart

Twoje miejsce w kolekcji Presage mają także zegarki Seiko Open Heart. Egzemplarze w bielach, brązach i granatach prezentują się bardzo klasycznie. Po lewej stronie tarczy widnieje wycięte w kształcie koła okienko, spod którego widoczny jest fragment mechanizmu. Dodatkową ozdobą okazuje się samo cieniowanie cyferblatu zegarka – tutaj też jego środek pozostaje jaśniejszy od zewnętrznych stron. Wyglądu dopełniają mocne, skórzane paski z ozdobnymi przeszyciami po boku. Typowo klasyczny cyferblat w zestawieniu z nieco ekstrawaganckim okienkiem open heart sprawia, że czasomierz pozostając bardzo elegancki może jednocześnie spełniać funkcję zegarka codziennego. Będzie on świetnie wyglądać w zestawie ze koszulą i marynarką.

Dlaczego warto wybrać zegarki Seiko Presage?

  • Innowacyjna marka z tradycjami - Zegarki renomowanej japońskiej firmy o ponad 100-letniej tradycji zegarmistrzowskiej. Synonim innowacyjności, niezawodności i precyzji działania.
  • Ponadczasowy design i japońska estetyka - Zegarki wyróżniają się gustownym designem, który pasuje do wielu okoliczności. Cechuje je precyzja wykonania i wykończenia, której próżno szukać wśród innych marek.
  • Mechanizmy in house - Wszystkie zegarki Presage wykorzystują japoński automatyczny, ręcznie nakręcany mechanizm. Mechanizmy zegarków projektowane i wytwarzane są in house przez manufakturę Seiko.

Blog

Nowości Seiko Presage Sharp Edged na horyzoncie

Nowości Seiko Presage Sharp Edged na horyzoncie

W te wakacje poczuj powiew nowości prosto z Japonii. Przedstawiamy najnowsze modele Seiko Presage Sharp Edged, dostępne już od czerwca.
Czytaj
Jubileuszowe modele Seiko Presage Craftsmanship Series

Jubileuszowe modele Seiko Presage Craftsmanship Series

Z okazji 110 rocznicy powstania pierwszego japońskiego zegarka naręcznego, Seiko przygotowało 4 limitowane i eleganckie modele z rodziny Presage. Warto poznać je bliżej!
Czytaj
Edycja limitowana Seiko Presage Laurel z okazji 110 rocznicy pierwszego japońskiego zegarka naręcznego

Edycja limitowana Seiko Presage Laurel z okazji 110 rocznicy pierwszego japońskiego zegarka naręcznego

Poznaj limitowany Zegarek Seiko Presage 110th Anniversary “Laurel” Limited Edition, który jest inspirowany modelem Laurel z 1913 roku!
Czytaj
Zegarki inspirowane nocnym życiem Tokio - nowe modele Seiko Presage Coctail Time Star Bar

Zegarki inspirowane nocnym życiem Tokio - nowe modele Seiko Presage Coctail Time Star Bar

Seiko i pan Hisashi Kishi serwują dwa nowe, limitowane modele z linii Presage. To kolejna edycja Seiko Presage Star Bar, równie ciekawa jak poprzednie, przynosząca jednak zupełną nowość. Przyjrzyjmy im się bliżej!
Czytaj
Nowa odsłona zegarków Seiko Presage - Urushi Green Dial Double-Retrograde

Nowa odsłona zegarków Seiko Presage - Urushi Green Dial Double-Retrograde

Poznaj piękno Kanazawy z nowym limitowanym zegarkiem Seiko Presage - Urushi Green Dial Double-Retrograde, inspirowanym tradycyjnym japońskim rękodziełem!
Czytaj
Nowe zegarki Seiko Presage Sharp Edged „Kabuki” inspirowane japońskim teatrem

Nowe zegarki Seiko Presage Sharp Edged „Kabuki” inspirowane japońskim teatrem

Odkryj nowe zegarki Seiko Presage Sharp Edged inspirowane japońskim teatrek Kabuki
Czytaj