Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300

Zegarki Seiko Diver

55wyniki

Zegarki Seiko Diver

Schodząc w morskie głębiny, potrzebujesz zegarka, który nie zawiedzie Cię w trudnej, niekiedy bardzo ekstremalnej sytuacji. Divera wyposażonego w wytrzymałą konstrukcję, wysoką klasę wodoszczelności oraz zestaw funkcji umożliwiających niezawodne działanie. Te wymagania spełnia każdy z zegarków nurkowych marki SEIKO, będącej od lat ekspertem w dziedzinie projektowania profesjonalnych diverów.

FILTRY0

SEIKO — producent kultowych diverów

Przygoda SEIKO ze zdobywaniem podmorskich głębin rozpoczęła się w 1965 roku, kiedy na rynku pojawił się pierwszy SEIKO 150M Diver. Zegarek od razu zdobył serca wielbicieli podwodnych przygód. O jego jakości i niezawodności świadczy fakt, że rok później znalazł się na nadgarstkach członków 8. Japońskiej Ekspedycji Badawczej Antarktyki. W 1967 roku światło dzienne ujrzał kolejny model — Diver 300M z kalibrem hi-beat (10 wibracji na sekundę), który zapewniał niespotykane dotąd precyzyjne działanie. To właśnie te dwa modele zapoczątkowały rozwój technologii, umożliwiających marce SEIKO tworzenie innowacyjnych i zaawansowanych konstrukcyjnie zegarków do nurkowania. Wiele z projektów Japończyków zaliczanych jest bowiem do kategorii “World’s First” - między innymi pierwszy profesjonalny zegarek do nurkowania wykonany z tytanu, czy napędzany kwarcowym mechanizmem.

W ciągu blisko 60 lat, jakie upłynęły od konstruowania pierwszego divera, SEIKO zaprezentowało wiele modeli, które przeszły do historii i zdobyły zaszczytne miano "kultowych".

W tym gronie znalazły się m.in.

 • popularny zegarek Jamesa Bonda Seiko SKX007,

 • Seiko 6309 (Seiko “Turtle” Dive Watch) pieszczotliwie nazywany „żółwiem” ze względu na charakterystyczny kształt koperty,

 • a także Seiko “Samurai” Dive Watch z kultową już konstrukcją wyróżniającą się połączeniem dużej okrągłej lunety z ostrą, kanciastą kopertą.

Dziś zegarki do nurkowania SEIKO uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Stały się synonimem wytrzymałości, zaawansowanej technologii a przede wszystkim doskonałej proporcji jakości do ceny.

SEIKO — producent kultowych diverówZegarki Seiko Diver – dla nurka i nie tylko

Choć przeznaczenie zegarków do nurkowania wydaje się oczywiste, swoją popularność zawdzięczają nie tylko parametrom, co charakterystycznej stylistyce. Szybko okazało się, że nietypowy wygląd diverów wynikający z przyczyn konstrukcyjnych, doskonale pasuje do męskiego nadgarstka. Zegarki nurkowe są niezwykle wyraziste i prezentują się bardzo masywnie, nawet jeśli ich średnica jest niewielka. Dzięki temu wspaniale podkreślają cechy cenione u mężczyzn, jak odwaga, pewność siebie i zdecydowanie.Zegarki nurkowe SEIKO — co je wyróżnia?

Divery SEIKO mają cechy, które stawiają je w gronie najbardziej poszukiwanych zegarków wśród amatorów nurkowania i sportów ekstremalnych. Zwracają uwagę starannością wykonania i wykończenia, niezawodnością, bezpieczeństwem, wyjątkową funkcjonalnością oraz nowoczesnym wzornictwem. To wszystko idzie w parze z doskonale skorelowanymi cenami. Na wysokiej klasy divera SEIKO stać nawet osoby ze stosunkowo skromnym budżetem.Divery Seiko na biegunach globu

Zegarki SEIKO DIVER brały udział w wielu ekspedycjach naukowych, przy okazji których sprawdzano ich krańcowe możliwości. Wiele z nich potwierdzonych zostało przez publikacje Japońskiego Instytutu JAMTEC. Już od 1966 roku divery brały udział w misjach rządu japońskiego, mających na celu zbadanie obu biegunów. Podczas czterech misji, egzemplarze sprawdziły się wzorcowo, zapewniając precyzję i niezawodność. To właśnie dzięki tym wydarzeniom, zegarki Seiko stały się ulubionymi czasomierzami odkrywców. Choć zaprojektowane do schodzenia w głębię, sprawdziły się między innymi podczas zdobywania Mount Everest.Seiko Diver - atuty zegarków

 1. Wodoszczelność 20 atm.

Chyba nikt nie może wyobrazić sobie zegarka nurkowego pozbawionego wodoszczelności. Parametry osiągane przez zegarki Seiko Diver są jednak wyjątkowe, a to za sprawą opracowania specjalnej uszczelki. Mając zakrzywienie w kształcie litery “L”, równomiernie rozkłada ciśnienie, umożliwiając szczelniejsze spasowanie elementów. Większość zegarków nurkowych SEIKO ma klasę wodoszczelności na poziomie 20 ATM, przystosowanej do nurkowania z akwalungiem. W linii PROSPEX znajdują się również egzemplarze o podwyższonej wodoszczelności na poziomie 100 ATM przeznaczone do nurkowania profesjonalnego, głębinowego.

Wodoszczelność 20 atm. 1. Jednokierunkowy obrotowy pierścień.

Zegarki SEIKO standardowo wyposażone są w bezel, który obraca się tylko w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jest to funkcja bezpieczeństwa, która zapobiega przypadkowemu przesunięciu się pierścienia i zaniżeniu całkowitego czasu nurkowania. Dzięki nim divery umożliwiają stałą kontrolę czasu zejścia pod wodę, co stanowi kluczowy element przy ograniczonym dostępie do tlenu.

Jednokierunkowy obrotowy pierścień. 1. Technologia LumiBrite.

LumiBrite to wysokiej jakości materiał luminescencyjny, którym są pokrywane wskazówki i indeksy na tarczach zegarków do nurkowania SEIKO. Umożliwia on wyraźne odczytywanie godziny nawet w całkowitej ciemności.

Technologia LumiBrite. 1. Mocne i odporne szkła.

W zegarkach do nurkowania zastosowane są dwa rodzaje szkieł - mineralne utwardzane Hardlex opatentowane przez SEIKO oraz szafirowe. Oba z nich zapewniają trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

Mocne i odporne szkła. 1. Zakręcana koronka.

W zegarkach nurkowych bezpieczeństwo i komfort pracy są niezwykle istotne, dlatego divery Seiko przemyślane są na wielu płaszczyznach. Koronka w modelach nurkowych zawsze jest osłonięta, zakręcana i/lub umieszczona na godzinie 4, aby uniemożliwić przypadkowe przestawienie wskazań.

Zakręcana koronka. 1. Duża tarcza i łatwa czytelność.

Jedną z zalet zegarków nurkowych SEIKO jest czytelność wskazań. Japońskie divery wyposażone są w większą niż zwykle kopertę oraz przejrzystą tarczę umożliwiają odczyt parametrów pod wodą, nawet w mocno ograniczonej widoczności.

Duża tarcza i łatwa czytelność. 1. Fałdowane paski

To właśnie zegarki Seiko Diver jako pierwsze wykorzystywały charakterystyczne paski z “harmonijką”, będące standardem wszystkich obecnych modeli nurkowych. Dzięki nim łatwiej jest nałożyć czasomierz na nadgarstek, kiedy założymy piankę nurkową.

Fałdowane paskiZegarki do nurkowania SEIKO - wybierz zegarek dla siebie

Seiko Prospex Diver

W tym gronie znajdują się modele projektowane z myślą o profesjonalnych nurkach oraz sportowcach. Zegarki nurkowe z kolekcji PROSPEX wyróżnia wytrzymała konstrukcja, która pozwala wytrwać nawet w ekstremalnych warunkach w wodzie. Wiele z nich posiada podwyższoną klasę odporności (100 atm) umożliwiającą na pełne zanurzenie i schodzenie w morskie głębiny.

Seiko Prospex Diver


Seiko PADI Diver

Specjalna seria diverów PROSPEX, które powstały we współpracy z Professional Association of Diving Instructors. PADI to wiodąca na świecie organizacja szkoląca płetwonurków. Jej logo na zegarkach SEIKO jest jednym z najwyższych form uznania jakości i funkcjonalności zegarków. Modele z tej serii oprócz klasycznej i wytrzymałej konstrukcji posiadają także charakterystyczne wzornictwo. Ich luneta wyróżnia się czerwono-niebieskimi kolorami (popularna “luneta pepsi”).

Seiko PADI Diver


Seiko Automatic Diver

To zegarki nurkowe, które pracują w oparciu o zaprojektowane w pracowniach SEIKO kalibry mechaniczne. Modele oferowane są w szerokim spektrum mechanizmów wyróżniających się niezawodnością oraz niezwykłą precyzją działania. W zależności od ceny i prestiżu możemy w tym gronie znaleźć Seiko Diver Automatic wyposażone w “budżetowe" kalibry 4R, a także popularne 6R. Zegarki nurkowe z półki premium, dla profesjonalistów napędzane są przez zaawansowane kalibry jak 8L55. Ten automatyczny mechanizm Hi-Beat z 5Hz balansem i 55 h rezerwą chodu używany jest m.in. w zegarku nurkowym Seiko ProspexSLA025 / SBEX001. Każdy z nich gwarantuje trwałość, funkcjonalność i z pewnością sprawdzi się w trudnych wodnych warunkach.

Seiko Automatic Diver


Seiko Solar Diver

Wiele diverów SEIKO napędzanych jest ekologiczną technologią solarną. W tych zegarkach połączono zaawansowaną technologię umożliwiającą penetrowanie podmorskich głębin z dbałością o środowisko, w tym delikatny ekosystem mórz i oceanów. Solarne zegarki nurkowe SEIKO oprócz wszystkich tych atutów, charakteryzują się też długim czasem działania. Po pełnym naładowaniu mogą funkcjonować przez kolejne 6 do 12 miesięcy.Seiko Diver - obowiązkowy zegarek w kolekcji

Zegarki SEIKO DIVER mają szczególne uznanie w środowisku kolekcjonerów i pasjonatów, ciesząc się statusem legendarnych klasyków zegarmistrzostwa. Charakterystyczna budowa, kształty oraz jakość wykonania, tworzą ponadczasowy styl. W szerokim portfolio SEIKO DIVER znajdziemy mnogość modeli do nurkowania, które różnią się od siebie źródłem zasilania (kwarcowe, mechaniczne, solarne, kinetyczne), materiałem (tytan, stal szlachetna), funkcjami oraz wzornictwem. Możemy śmiało powiedzieć, że japońskie divery zapewniają niezrównany stosunek jakości do ceny, bez problemu konkurując ze znacznie droższymi propozycjami konkurencji.