Zegarki Seiko Prospex stawiają pod znakiem zapytania wszystkie wyznaczone limity, dedykując japoński kunszt zegarmistrzostwa miłośnikom sportu oraz niestrudzonym poszukiwaczom przygód, na ziemi, w wodzie i w powietrzu. Przyczynkiem do powstania tej niezwykłej kolekcji, jest powrót do korzeni Seiko, kiedy w 1965 roku, marka stworzyła pierwszy, japoński zegarek do nurkowania. Ciągłe dążenie do perfekcji i stała poprawa parametrów produkowanych czasomierzy, stawia zegarki Seiko Prospex na czele walki o najdoskonalsze i najbardziej innowacyjne modele.

Producent wyróżnił w kolekcji trzy grupy modeli: 

Zegarki do wody

Większą część naszej planety pokrywa woda, nic więc dziwnego, że jej otchłanie przyciągają niezliczoną ilość zdobywców i śmiałków. Zegarki Seiko do nurkowania, wraz z pierwszym modelem, zapewniają wszystko czego może potrzebować nurek. Modele Seiko Diver's przeznaczone są do nurkowania na mniejszych głębokościach. Elegancka bransoleta lub wygodny pasek z tworzywa sztucznego oraz 200m wodoszczelności z powodzeniem sprawdzą się podczas przemierzania raf koralowych. Wszystkie zegarki do nurkowania od japońskiego producenta, wyróżniają się designem przygotowanym specjalnie do zejścia pod wodę. Modele Seiko PADI to czasomierze o podwyższonym standardzie, które są efektem współpracy z międzynarodową organizacją szkolącą nurków. Seiko Padi to profesjonalne zegarki dla nurków, których wodoszczelność jest nie mniejsza niż 300m. Niezależnie jak bardzo zaawansowanym pływakiem jesteś, wśród zegarków Seiko Prospex z łatwością znajdziesz model dostosowany do Twoich potrzeb. 

Zegarki lotnicze

Sporty powietrzne od zawsze przyciągały najodważniejszych śmiałków, a ich bezpieczne wykonywanie, nie byłoby możliwe bez precyzyjnych i bezawaryjnych narzędzi. Co ważne, zegarek dla pilota Seiko Prospex, nie jest jedynie stylistycznym nawiązaniem, ale w tej gałęzi znajdziemy naprawdę twarde i przygotowane do swojego zadania modele. Napędzane solarnym mechanizmem czasomierze, pobiorą energię potrzebną do pracy w trakcie Twoich podniebnych akrobacji, dzięki czemu nigdy nie zostaniesz zaskoczony przez niedziałający czasomierz. Lotnicze zegarki Seiko Prospex, w zależności od modelu, wyposażone są w różnorodne, bardzo przydatne dodatki, jak pierścień logarytmiczny czy bardzo precyzyjny stoper, mające niebagatelne znaczenie w powietrzu. W kolekcji znajdziemy też zegarki sterowane radiowo, które dzięki auto kalibracji zagwarantują, że zawsze dolecisz we wskazane miejsce na czas !

Zegarki na wyprawę

Sport to walka z własnymi słabościami, ale w trakcie ekspedycji konfrontowanie się z samym sobą nabiera całkowicie nowego wymiaru. Inżynierowie Seiko wiedzą o tym doskonale, dlatego outdoorowe zegarki Seiko Prospex przygotowane są tak, aby stanowić realne wsparcie, gdziekolwiek je ze sobą zabierzesz. Wśród niezwykłych, lądowych modeli, znajdziemy eleganckie propozycje na skórzanym pasku, stylowe modele na bransolecie, a dla maksymalnej wygody warto wybrać model z silikonowym paskiem. Zegarki Seiko Prospex posiadają bardzo wyraźne tarczy z mocno zaznaczonymi wskazówkami oraz indeksami. Dzięki umieszczonej na bezlu podziałce kierunków świata, zegarki Seiko Prospex pozwolą łatwo określić kierunek, dzięki czemu zyskamy gwarancję podążania we właściwą stronę.