Japońskie zegarki Seiko należą do najlepiej sprzedających się czasomierzy na świecie i nie dałoby się osiągnąć takiego sukcesu bez zgrania wielu czynników. Trzeba jednak zaznaczyć, że szczególnie mocną kartą producentów z Kraju Kwitnącej Wiśni jest technologia, pozwalająca na polepszanie funkcjonalności oraz obniżanie kosztów produkcji. Zegarki Seiko Kinetic są owocem jej nieustannego rozwoju, oferując niespotykany wcześniej rodzaj napędu. W istocie modele z tej kolekcji, połączone są najważniejszym elementem czasomierza - mechanizmem, którego pojawienie się na zawsze pozostawiło ślad w historii branży. Zegarki męskie z mechanizmem kinetycznym są nad wyraz praktyczne, a ich unikalność i innowacyjność, dodają sporej dawki zegarmistrzowskiego prestiżu.

Seiko Kinetic to tak właściwie oddzielna platforma tworzenia mechanizmów. W największym skrócie jest to połączenie automatycznego mechanizmu z mechanizmem kwarcowym. Oznacza to, że zegarek z technologią Kinetic pobiera energię z ruchów naszego nadgarstka, ale przekształca ją w energię elektryczną zamiast standardową, mechaniczną. Dzięki temu zegarki Seiko Kinetic odznaczają się lepszą precyzją i likwidują problemy znane z klasycznego rozwiązania. Po raz pierwszy zaprezentowany w roku 1986 mechanizm, okazał się początkiem nowego sposobu napędzania zegarków, co po czasie zaowocowało stworzeniem nowych, jeszcze lepszych rozwiązań. Z biegiem lat pojawiały się coraz bardziej zaawansowane dodatki i mechanizmy jak Seiko Kinetic z chronografem, czy Seiko Kinetic Auto Relay, który pozwalał na pracę w spoczynku nieprzerwanie przez niesamowite 4 lata.

Zegarki z mechanizmem kinetycznym stworzone są dla miłośników czasomierzy, dla których tradycyjna rezerwa chodu jest dalece niewystarczająca. Połączenie, które oferują zegarki Seiko Kinetic sprawia, że nasz automatyczny zegarek jest znacznie lepiej dostosowany do współczesnego życia, charakteryzującego się nagłością i nieprzewidywalnością. Zegarek z technologią Kinetic można śmiało założyć nawet po miesiącu przerwy, z natychmiastowym dostępem do jego wskazań, bez konieczności martwienia się o wcześniejsze nakręcanie rezerwy chodu, co w tej sytuacji nieuchronnie czeka użytkowników standardowych mechanizmów automatycznych. Zegarki Seiko Kinetic  są zatem znacznie bardziej elastyczne co pozwoli łatwo dobrać model na specjalne okazje, które zawsze pozostanie w pełnej gotowości.

Choć mechanizm jest niewątpliwie najważniejszym elementem każdego zegarka, modele Seiko Kinetic oferują coś bardzo ważnego - doskonały, elegancki wygląd. W tej kolekcji licznie reprezentowane są klasyczne zegarki męskie, czerpiące z ponadczasowych kanonów, które wyewoluowały na przestrzeni lat. Znajdziemy tu typowe zegarki do garnituru, nieco bardzie casualowe modele z dodatkami, oryginalne, japońskie zegarki na bransolecie, a nawet uwielbiane przez Jamesa Bonda zegarki typu diver. Niezależnie od tego na jaki model ostatecznie się zdecydujemy, zawsze mamy 100% gwarancję, że zegarek Seiko Kinetic sprawdzi się jako nienaganny dodatek, którego stylistyka przetrwa nawet następne pokolenia.