Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Mechanizm Powermatic 80

Kiedy w 2013 r. na rynku pojawił się innowacyjny Powermatic 80, zostawił inne mechanizmy automatyczne daleko w tyle. Sprawiają to 23 kamienie łożyskowe i ekstremalnie długa rezerwa chodu, wynosząca aż 80 godzin.

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 255 produktów


Jak powstał mechanizm Powermatic 80?

Nowatorski mechanizm z automatycznym naciągiem Powermatic 80 wyznacza nowe standardy w dziedzinie napędów automatycznych. To niezawodny przedstawiciel ery tzw. wydajnych mechanizmów niskokosztowych, który nie ma sobie równych pod względem precyzji. Jako jedyny na rynku oferuje o ponad 100% dłuższą rezerwę chodu niż standardowe zegarki automatyczne. Jest przy tym niemal tak dokładny, jak mechanizmy kwarcowe.

 Mechanizm Powermatic 80
 Mechanizm Powermatic 80 Certina

Zegarmistrzom udało się to osiągnąć dzięki wprowadzeniu kilku zmian konstrukcyjnych w używanym dotąd mechanizmie ETA Calibre C07. Były to: 

  • zmniejszenie częstotliwości chodu z 4 do 3 Hz,
  • wydłużenie sprężyny naciągu,
  • zmiana sposobu regulacji chodu.


To ogromny sukces grupy Swatch, która w 2013 r. we współpracy z inżynierami ETA wypuściła Powermatic 80 na rynek. 


Co wyróżnia Powermatic 80? Jakie daje korzyści? 

Największą korzyścią, jaką przyniosły wprowadzone innowacje, jest wydłużenie rezerwy chodu i brak konieczności jego ręcznej regulacji. Napędzany przez ten mechanizm zegarek czerpie energię z ruchów dłoni osoby, która go nosi. Natomiast, gdy nie jest noszony, jeszcze przez ponad 3 dni precyzyjnie wskazuje aktualną godzinę. Dzięki zastosowaniu krzemowej, odpornej na działanie pola magnetycznego sprężyny balansu gwarantuje największą dokładność w kategorii mechanizmów automatycznych.

 Działanie mechanizmu Powermatic 80

Które marki stosują napęd Powermatic 80? 

mechanizm Powermatic 80 w zegarku Tissot

Jako że przy tworzeniu mechanizmu współpracowali specjaliści z Tissot, to właśnie w zegarkach tej marki najczęściej znajduje on zastosowanie. Brand działa na rynku od ponad 170 lat. A jego przywiązanie do tradycji wyraża się w licznych modelach klasycznych i retro. Jednocześnie nieustannie pozostaje otwarty na nowe technologie, oferując m.in egzemplarze hybrydowe i z napędem solarnym.

Nie tylko Tissot korzysta jednak z mechanizmu Powermatic 80. Występuje on w zegarkach wszystkich marek z Grupy Swatch, w tym Mido i Hamilton. Przede wszystkim warto tu jednak wspomnieć o Certinie. Szwajcarski producent słynie z przywiązania do precyzji, wytrzymałości i wyrafinowanego designu. Jednym z jego największych osiągnąć jest system podwójnego bezpieczeństwa Double Security.

 Mechanizm Powermatic 80 w zegarkach Certina

Poznaj popularne kolekcje z Powermatic 80! 

Zainteresował Cię innowacyjny mechanizm? Zobacz, w jakich zegarkach możesz go znaleźć! 

Zegarek Tissot Powermatic 80 PRX 

Tissot Powermatic 80 PRX

PRX to reedycja wydanej w 1978 r. bestsellerowej kolekcji Tissot. Charakterystyczna dla tych zegarków koperta zaskoczyła w tamtym czasie nowoczesnością i robi wrażenie do dzisiaj. Z tego powodu projektanci niemal nie zmienili wyglądu zegarka. Jego technologiczne zaawansowanie sprawia jednak, że pozostawia on swojego poprzednika daleko w tyle. To znakomita propozycja dla każdego, kto chce mieć na nadgarstku kultowy PRX w bezkonkurencyjnie precyzyjnej odsłonie.

Tissot Seastar

W kolekcji Seastar Tissot sięga szczytów technologii. Zegarki tej serii mają nie tylko innowacyjny mechanizm. Spełniają też wszystkie standardy opracowane dla profesjonalnych czasomierzy nurkowych. Ich wodoszczelność nie jest mniejsza niż 200 m. A najbardziej zaawansowany Seastar 1000 oferuje nawet klasę 300 m. Bezpieczeństwo i wygodę stosowania na dużych głębokościach dopełniają: czytelna tarcza, obrotowy bezel oraz zakręcana koronka i dekiel. To wszystko sprawia, że ten Tissot Powermatic 80 zachowuje precyzję wskazań podczas podwodnych wojaży.

 Zegarek Tissot Seastar
Zegarek Tissot PRS 516 

Tissot PRS 516

Jak widać, mechanizmu od grupy Swatch nie mogło zabraknąć tam, gdzie precyzja jest najważniejsza. Nie zaskakuje więc, że znajdujemy go również w kolekcji PRS 516 inspirowanej sportami motorowymi. Wersje z niezawodnym napędem wyróżniają się obecnością datownika i wyraźnym bezelem z oznaczeniem sekund. Nadaje im to dynamicznej, sportowej elegancji

 

Tissot Powermatic 80 Le Locle

Kolekcja Le Locle nie bez powodu wzięła swoją nazwę od miasteczka, w którym narodziła się marka i do dzisiaj ma ona swoją siedzibę. Zegarki z tej serii reprezentują klasykę w najbardziej wyrafinowanym wydaniu. Dzięki temu modele wyposażone w precyzyjny mechanizm stają się punktem styku tradycji z nowoczesnością.

zegarek Tissot Powermatic 80 Le Locle
  zegarek Certina Powermatic 80

Certina Powermatic 80

Innowacyjnemu mechanizmowi całą kolekcję poświęciła szwajcarska marka Certina. Tworzą ją eleganckie, klasyczne zegarki również w wersji retro oraz sportowej na materiałowym pasku. Dzięki temu każdy, kto chce korzystać z precyzji Powermatic 80, ma szansę znaleźć tu model dla siebie.  Warto przy tym wspomnieć, że wyróżnikiem linii jest nie tylko niezawodny napęd, ale też system DS. Pod tym skrótem kryje się określenie Double Security, czyli technologia podwójnej ochrony mechanizmu.


Chcesz mieć zegarek Tissot lub Certina Powermatic 80? W ZEGAREK.NET znajdziesz kilkadziesiąt w 100% oryginalnych, niezawodnych modeli z prekursorskich napędem. Sprawdź naszą ofertę!