Kolekcja zegarków Certina DS-8 to znana i ceniona na całym świecie seria bardzo wytrzymałych, profesjonalnych zegarków. Wyróżnia je nie tylko funkcjonalność i sportowy charakter, ale również niezwykła solidność i dbałość o detale. Certina DS-8 to szwajcarskie zegarki automatyczne, łączące w sobie klasyczną elegancję i sportowy charakter. Ich wytrzymałość i wielofunkcyjność powoduje, że z powodzeniem mogą być używane przez podróżników i miłośników aktywnego trybu życia, a nienaganny wygląd pozwala na łączenie z dowolnymi, również oficjalnymi stylizacjami, takimi jak garnitur, czy elegancka sukienka. Certina DS-8 to zegarki luksusowe, które podkreślają status ich właściciela, przyciągają spojrzenia i dodają pewności siebie. To wysmakowane dodatki, które oprócz względów praktycznych, charakteryzują się również niepodważalnymi walorami estetycznymi.

Wszystkie zegarki z kolekcji Certina DS-8 zostały wykonane ze stali szlachetnej oraz wyposażone w szwajcarski mechanizm automatyczny i autorski system zabezpieczeń DS. DS-8 Chronograph Moon Phase- zegarki z fazami księzyca. To seria męskich zegarków występujących w wersji z bransoletą lub skórzanym paskiem. Posiadają one bardzo wytrzymałe na zarysowania szkiełko, dodatkowo pokryte powłoką antyrefleksyjną. Wysoki poziom wodoszczelności pozwala na swobodne pływanie i nurkowanie bez obaw o uszkodzenie mechanizmu. Wskazówki i indeksy zostały pokryte powłoką Super-LumiNova, która umożliwia szybkie i bezproblemowe odczytanie godziny nawet w całkowitej ciemności. Każdy z modeli został wyposażony w  chronograf, wzbogacony o wyświetlacz faz księżyca. Nadaje on zegarkom tajemniczego i niezwykle męskiego charakteru.

DS- 8 Powermatic 80

To kolejna niezwykła, warta uwagi grupa zegarków Certina. Oprócz elegancji i klasycznego designu cechuje je wyjątkowa wytrzymałość. Modele te zostały wyposażone w automatyczny mechanizm Powermatic oraz rezerwę chodu aż do 80 godzin. Oznacza to, że zegarek może pracować nieprzerwanie przez ponad 3 doby. To rozwiązanie z pewnością zostanie docenione przez aktywne, często podróżujące osoby. Uwagę zwraca również dopracowany w każdym szczególne design. Zarówno modele na bransolecie, jak i na skórzanym pasku zostały wyposażone w okrągłą, bardzo czytelną tarczę, wykończoną cyframi rzymskimi. Ciekawe wzornictwo powoduje, że zegarki te oprócz praktycznego gadżetu stają się również eleganckim dodatkiem. Z powodzeniem można zabrać je na daleką, pieszą wyprawę, jak i ubrać na ważną uroczystość, zestawiając z elegancką marynarką.  

DS- 8 Lady Chronograph Chronometr

Zegarki Certina to nie tylko modele stworzone z myślą o mężczyznach. Są wśród nich również niepowtarzalne zegarki damskie. Zostały one wyposażone w szwajcarski mechanizm automatyczny z rezerwą chodu, wytrzymałe szkiełko z powłoką antyrefleksyjną, datownik oraz wskazówki i indeksy pokryte Super-LumiNovą. Każdy z nich posiada również umożliwiający dokładny pomiar czasu chronometr. Panie mogą wybierać spośród modeli na wykonanym ze skóry naturalnej pasku lub bransolecie. Oprócz funkcjonalności i wytrzymałości, zegarkom Certina z serii Lady Chronograph Chronometr nie można odmówić elegancji i kobiecego uroku. Występują one w kilku wersjach kolorystycznych, a każda z nich jest perfekcyjnie dopracowana. To wyjątkowo efektowny i stylowy model, który łączy w sobie perfekcjonizm i piękno.