Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Certina na pasku

Certina na pasku

Szwajcarskie zegarki Certina na pasku stworzono z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach. Szeroka funkcjonalność modeli robi wrażenie swoim dostosowaniem do sportowych i codziennych warunków. Szwajcarskie czasomierze to bowiem nie tylko praktyczne urządzenia , ale również eleganckie dodatki dopełniające wyglądu każdej stylizacji.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 169 produktów

Zegarki Certina na pasku — jaki model wybrać?

Marka Certina oferuje nam szeroki wybór modeli na paskach. W zależności od naszych gustów i potrzeb znajdziemy tutaj czasomierze zawieszone na paskach skórzanych, z tworzywa sztucznego oraz tekstylnych typu NATO. Każdy z nich posiada własne szczególne właściwości, które sprawdzą się w zróżnicowanych okolicznościach. Zapinane na sprzączkę wykonaną ze stali szlachetnej lub zapięcie motylkowe. Mocowanie do koperty odbywa się za pomocą klasycznych teleskopów. W zależności od modelu, szerokość paska wynosi od 12-24mm, natomiast maksymalny obwód paska wraz z zegarkiem wynosi 18-22 cm.
Certina DS-1 na skórzanym pasku w brązowym kolorze.


Zegarek Certina na brązowym pasku z subtarczami na tarczy.Zegarki Certina na pasku skórzanym

Zegarki Certina na pasku skórzanym prezentują bardzo wytworne wzornictwo, dające wyraz długoletniej szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Będą to modele typowo klasyczne o mniejszych kopertach, które idealnie pasują do garnituru i swobodnie wsuwają się pod mankiet koszuli. Spotkamy tutaj również egzemplarze zachowane w bardziej sportowych charakterze z naniesionymi na cyferblat subtarczami.
W połączeniu ze skórzanymi paskami wpisują się one w styl sportowej elegancji. Bardzo często mają widoczne, kontrastujące przeszycia. W zależności od modelu, Certina proponuje paski skórzane gładkie lub fakturowane na wzór skóry krokodyla. Wybierane są one przez osoby poszukujące czasomierzy o ponadczasowym wyglądzie, pasującym do każdej okazji.


Klasyczny zegarek Certina z niebieską tarczą na brązowym pasku.
Elegancki damski zegarek Certina na białym pasku.


Zegarki Certina na pasku z tworzywa sztucznego

Zegarki Certina na pasku z tworzywa sztucznego w tym kauczuku, występują w modelach o sportowej stylistyce. Odporne na warunki zewnętrzne tworzywo, pozwala na korzystanie z zegarka podczas treningów sportowych i survivalowych wypraw.  Zegarki Certina na pasku z tworzywa sztucznego pozostają także odporne na wodę, co oznacza, że mogą być z powodzeniem używane podczas pływania lub nurkowania. Dobrze przylegający do nadgarstka pasek sprawdzi się podczas biegania, czy górskiej wspinaczki. W razie zabrudzenia nie musimy się martwić, ponieważ wystarczy przemyć go samą wodą lub przetrzeć wilgotną ściereczką.
Sportowy zegarek Certina na pasku z tworzywa sztucznego.
Zegarki Certina na pasku tekstylnym typu NATO

Sportowy zegarek Certina na tekstylnym pasku NATO.
Zegarki Certina na pasku NATO dedykowane zostały osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Mocna struktura materiału zapewnia jego bezpieczne użytkowanie nawet w najbardziej wymagających warunkach. Stworzony pierwotnie dla brytyjskiej armii pasek dołączony jest przede wszystkim do czasomierzy sportowych, których funkcjonalność staje się pomocna podczas wypraw lub ćwiczeń. Nie mniej zegarki Certina na pasku tekstylnym to również dobra propozycja na lato dlatego, że materiał nie chłonie potu. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego ocierania się paska o rękę i ewentualnego tworzenia się małych ran.

Dlaczego zegarki Certina na paskach są tak wytrzymałe?

Marka Certina przywiązuje dużą uwagę do każdego elementu wykorzystywanego w swoich zegarkach. Równie ważną częścią czasomierzy, co mechanizm i obudowa jest także pasek. To on odpowiada za bezpieczne trzymanie się zegarka na nadgarstku, a także wpływa na jego ogólny wygląd. Z tych też powodów, wszystkie używane przez szwajcarską firmę paski, poddawane są specjalnym testom sprawdzającym ich wytrzymałość.
Zegarek Certina na skórzanym brązowym pasku z fazami księżyca na tarczy.

Test tarcia w paskach zegarków Certina

Paski umieszczane są w specjalnej maszynie, testującej ich warstwę wykończeniową. Ciężar podszyty filcową podkładką dociska skórę zegarka, a maszyna wykonuje ruchy w jedną i drugą stronę. Celem tego jest ocena wytrzymałości powierzchni paska oraz zachowania jego kolorytu. Pasek przechodzi test, jeśli sama skóra pozostaje nienaruszona po określonej liczbie ruchów tam i z powrotem.


Analiza substancji obecnych w paskach marki Certina

Celem testu jest analiza substancji obecnych w materiale. Najpierw skórzane paski są kruszone i rozpadają się na drobne opiłki. Następnie materiał poddany jest analizie za pomocą ultra-zaawansowanej maszyny, która jest w stanie określić stężenie w próbce badanych cząsteczek. Substancja alergizująca lub toksyczna nie może przekraczać ścisłego, prawnie certyfikowanego progu.


Test rozciągania pasków do zegarków Certina

Zegarek jest umieszczony na wsporniku. Maszyna pociągnie jednocześnie pasek w górę i w dół, aby sprawdzić rozciągliwość materiału. Pasek musi unieść się powyżej ustalonej wartości siły, aby był zgodny z normami bezpieczeństwa.