Rodzina zegarków Certina Sport Collection doskonale oddaje zamiłowanie marki do sportu. Ta niezwykła więź nie przejawia się jedynie w ogólnym nastawieniu do świata, ale odzwierciedla jak wysokie wymagania muszą spełniać szwajcarskie zegarki sportowe. Certina jako marka, która nie uznaje kompromisów, oferuje wspaniałe modele dla sportowców wszystkich dyscyplin. Zegarki Certina Sport Collection to zestawienie oryginalnych kolekcji, poświęconych niezwykle dynamicznemu światu wyścigów samochodowych. Wieloletnia współpraca, między innymi z serią wyścigową ADAC GT Masters, ujawnia się w niej w wielu ciekawych aspektach. Sportowe zegarki Certina to przede wszystkim niezwykła dokładność pomiaru, którą zapewniają kwarcowe oraz automatyczne mechanizmy. Co zrozumiałe, rodzina Certina Sport Collection, to także pewność wykorzystania jedynie najlepszej jakości materiałów.

Szwajcarskie zegarki nie kończą się jednak na doskonałych parametrach technicznych. Wszystkie serie czasomierzy zawarte w Certina Sport Collection, wyróżnia dynamiczny i młodzieżowy design, który charakteryzuje najszybszych kierowców świata. Filozofia marki nie pozwala na żadne kompromisy. Jak wszystkie zegarki Certina, modele z rodziny Certina Sport Collection, wyposażone są w autorskie zabezpieczenie mechanizmu - Certina DS. Niezwykła jakość i wyrafinowanie sprawiają, że te wspaniałe szwajcarskie zegarki sportowe, są tak innowacyjne, krzepkie i zróżnicowane.

Wśród poszczególnych linii Certina Sport Collection, znajdziemy zarówno klasyczne zegarki na pasku oraz niezwykle eleganckie zegarki na bransolecie. Sportowe modele Certiny to nie podważalny dowód na to, że doskonały wygląd może być naszym atutem, nawet podczas ekstremalnych wyzwań sportowych. Lwia część kolekcji to sportowe zegarki ze stoperem, który pozwala odmierzyć czas z dokładnością do 1/10s w linii Certina DS Sport lub 1/100 sekundy w serii Certina DS Podium Chronograph. Wśród modeli z Certina Sport Collection, znajduje się również gałąź eleganckich modeli na bransolecie Certina DS Podium, wyposażonych w niezwykły, automatyczny mechanizm Powermatic 80. W świecie motorsportu niezwykle ważnym elementem jest waga. Zegarki Certina DS Podium Chronograph GMT Aluminium to odpowiedź na to zapotrzebowanie, a fani serii ADACT GT MASTER znajdą specjalne, inspirowane modele w linii Certina DS Podium Chronograph Lap Timer. W zależności od modelu, te szwajcarskie zegarki sportowe, obdarzono najczęściej szafirowymi szkiełkami, a także wysoką wodoszczelnością. Jak widać, zegarki Certina Sport Collection oferują bardzo wiele, a więcej szczegółów dotyczących poszczególnych linii znajdziecie Państwo w przygotowanych dla nich, oddzielnych podkategoriach.