Wyjątkowa seria zegarków Certina DS Action wywodzi się z kolekcji Certina Aqua Collection, wyróżniającej się sportowym charakterem oraz wysokim poziomem wodoszczelności. Znajdują się w niej zegarki umożliwiające pływanie bez obaw o uszkodzenie mechanizmu oraz profesjonalne zegarki nurkowe, którym nie straszne są nawet największe głębiny. Seria ta powstała z myślą o ludziach z pasją- pływakach, nurkach i podróżnikach, którzy na co dzień stawiają czoła wielkiemu żywiołowi, jakim jest woda. Wśród tych niezwykłych zegarków znajdują się zarówno modele męskie, jak i damskie.

Modele do nurkowania

To wyspecjalizowane zegarki nurkowe, o wodoszczelności do 300m. Zostały one wyposażone w zakręcaną koronkę, uniemożliwiającą dostanie się pod nią wody oraz  autorski system zabezpieczeń DS (double security), stworzony przez firmę Certina. Wykorzystanie tej innowacyjnej technologii dodatkowo podnosi odporność zegarka na szkodliwe działanie wody.  Niektóre zegarki diver proponowane przez markę Certina spełniają rygorystyczne normy ISO 6425, określające użyteczność zegarków w czasie profesjonalnego nurkowania głębinowego. Modele te posiadają specjalne oznaczenie na tarczy. Oprócz jednego z najwyższych poziomów wodoszczelności, cechuje je również niezwykła wytrzymałość na uszkodzenia i zarysowania. Modele te posiadają bardzo odporne szkiełko oraz specjalną antyrefleksyjną powłokę. Zostały również wyposażone w powłokę świetlną Neobrite. Gwarantuje ona długotrwałe świecenie w ciemności już po krótkim naświetleniu, umożliwiając szybkie i wygodne odczytanie godziny pod wodą. Kolejnym ciekawym udogodnieniem jest pierścień antyrewersyjny, który świetnie sprawdzi się jako minutnik w czasie nurkowania. Część modeli została wyposażone w chronograf. Umożliwia on dokładny pomiar czasu za pomocą manualnego stopera, a jednocześnie jest ciekawym elementem ozdobnym zegarka. 

DS Action Powermatic 80

Kolejnym, niesamowitym udogodnieniem jest wyposażenie zegarków Certina w automatyczny mechanizm z rezerwą chodu aż do 80 godzin. Funkcja te z pewnością będzie niezwykle ważna dla aktywnych osób, które dużo podróżują i często przebywają w terenie. Umożliwia ona nieprzerwaną pracę zegarka przez ponad 3 dni. W połączeniu z nowoczesnym mechanizmem Powermatic tworzy bardzo wytrzymałe zestawienie, skrojone na miarę każdego podróżnika, czy sportowca.

Sportowy design

Wszystkie zegarki z serii Certina DS Action posiadają niepowtarzalny design. Z jednej strony są to czasomierze o sportowym charakterze, z drugiej jednak staranność ich wykonania i niebanalne wzornictwo przyciągają wzrok i powodują, że każdy z tych modeli stanie się nie tylko doskonałym gadżetem sportowym, ale również atrakcyjnym dodatkiem. Seria ta cechuje się dużą różnorodnością kolorystyczną. Wzrok przyciągają detale- chronografy przypominające okrągłe liczniki, kolorowe wskazówki, czy wzór przypominający morskie fale umieszczony na tarczy modeli damskich. Dekielek każdego modelu został ozdobiony grawerunkiem żółwia, będącym znakiem rozpoznawczym marki. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby każdej z osób, możliwy jest również wybór modelu posiadającego bransoletę lub wykonany z kauczuku pasek. To niezwykłe wykończenie i dbałość o najdrobniejsze szczegóły, w połączeniu z niezawodną technologią powoduje, że całą serię można uznać za prestiżowe i niezastąpione zegarki sportowe, stworzone z myślą o miłośnikach wodnego żywiołu.