Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy: Zobowiązanie pod znakiem żółwia

02-09-2021

Wydany z okazji 60-lecia wprowadzenia konceptu DS zegarek Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy, zachwyca swoim dopracowaniem. Męski, wyrazisty i nowoczesny model zaprojektowany został z myślą o każdym szczególe. Szwajcarska marka tym samym po raz kolejny pokazała, że doskonale zna przepis na udany projekt.


Dwie rocznice i nowy DS Action Diver Sea Turtle Conservancy

60 lat jest zdecydowanie warte świętowania, zwłaszcza gdy w tym samym roku przypadają dwie rocznice. W 1959 roku Certina DS-Concept została po raz pierwszy wprowadzona na rynek europejski, a Sea Turtle Conservancy (STC) opowiedziała się za ochroną żółwia morskiego. Z tej okazji szwajcarska marka wydała rocznicowy zegarek Certina C032.807.22.041.10 60th Anniversary DS Action Diver Sea Turtle Conservancy, gdzie część zysków z zegarka zostanie przeznaczona na wsparcie STC.

Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy


Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy - dopracowany w każdym szczególe 

Certina DS Action Diver ma bardzo czysty wygląd, co jest zaletą w przypadku zegarka dla nurków. Czarno-białą kolorystykę dopełnia jedynie niewielka dawka turkusu (sekundnik i napis na tarczy), na której powierzchni znajduje się dekoracyjny szlif słoneczny. Co ciekawe, sam niebieski kolor jest częścią sygnatury STC. Najbardziej charakterystycznym elementem projektu pozostaje jednak jednokierunkowy, obrotowy bezel z aluminium w kolorze niebieskim. Duża szerokość i bardzo wyraźny kształt wystających elementów na jej zewnętrznej krawędzi, nadaje całości ciekawego wyglądu. Wystarczy odwrócić zegarek, by na deklu zobaczyć grawer w postaci logo organizacji Sea Turtle Conservancy. 

Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy dekiel z logiem organizacji


Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy powłoka Super-LumiNova na indeksach i wskazówkach

Bardzo mocną stroną zegarka pozostaje dbałość o szczegóły. I tak indeks godzinowy na godzinie 12 różni się od tych na godzinie 3, 6 i 9, co podyktowane jest kwestią widoczności odczytu podczas nurkowania. Tutaj też wskazówki godzinowe w kształcie strzałki pomagają odróżnić znaczniki godzinowe i minutowe. Rozmiar grotu strzały jest wystarczająco duży, a jednocześnie nie przytłacza. Inną cechą umożliwiającą swobodny odczyt danych w trakcie nurkowanie jest nałożona na indeksy i wskazówki powłoka Super-LumiNova. 


Pasek i bransoleta w zestawie Certina DS Action Diver

Do zegarka Certina Sea Turtle Conservancy (STC) dołączana jest stalowa bransoleta zbudowana z trzech segmentów ogniw o mieszanej wielkości. Pokryte metodą PVD złote elementy zestawione z ciemną tarczą, tworzą bardzo ciekawy efekt. W ten sposób model prezentuje się bardzo elegancko. Dodatkowo w zestawie z egzemplarzem znajduje się także silikonowy pasek. Mocne, lekkie i odporne na wodę tworzywo sprawia, że idealnie sprawdzi się ono w trakcie sportowych aktywności. Dzięki specjalnej konstrukcji bardzo szybko możemy zamienić bransoletę na pasek i odwrotnie, poszerzając tym samym jego funkcjonalność.

Certina C032.807.22.041.10 DS Action Diver Sea Turtle Conservancy zegarek na bransolecie o wodoszczelności o wartości 30 barów z automatycznym mechanizmem

Certina DS Action Diver, czyli profesjonalny zegarek nurkowy

Zegarek Certina C032.807.22.041.10 Sea Turtle Conservancy zegarek dla nurków o wodoszczelności o wartości 30 barów

W 38-milimetrowej obudowie ze stali szlachetnej znajduje się automatyczny mechanizm Powermatic 80.611 z imponującą, bo aż 80-godzinną rezerwą chodu. Dzięki zastosowanej w werku sprężynie włosowej Nivachron, będzie on sprawnie działać nawet w pobliżu sprzętów wydzielających pole magnetyczne np. laptop, telewizor. Egzemplarz posiada wodoszczelność na poziomie 30 ATM z normą ISO 6425, co sprawia, że mamy tu do czynienia z profesjonalnym zegarkiem nurkowym. W podwodnych eskapadach pomoże nam także zakręcany dekiel, koronka, a także bransoleta z zapięciem zatrzaskowym z dwoma przyciskami i przedłużeniem nurkowym. Tarcza przykryta została z kolei wytrzymałym szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną, zapewniającą odporność na zarysowania i przejrzystość odczytu.


Certina DS Action Diver w stronę ekologii

Przy omawianiu nowego modelu Certina DS Action Diver warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt. Otóż opakowanie w którym znajduje się czasomierz, wykonane jest z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu. Takie rozwiązanie pokazuje, że marka coraz bardziej otwiera się na sprawy związane z ekologią i różnymi sposobami dąży do pełnego wcielenia idei zrównoważonego rozwoju.

Zegarek Certina C032.807.22.041.10 Sea Turtle Conservancy w pudełku wykonanym z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu

Zegarek Certina C032.807.22.041.10 Sea Turtle Conservancy
Zegarek Certina C032.807.22.041.10 Sea Turtle Conservancy