Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

DS Action Diver: Nowa odsłona zwycięskiego modelu

23-03-2022

Certina to uznany szwajcarski producent zegarków naręcznych. Przez ponad 130 lat firma wprowadziła szereg rozwiązań, które zrewolucjonizowały świat zegarmistrzostwa. Jednym z najbardziej znanych patentów firmy jest DS – Double Security – system w perfekcyjny sposób chroniący mechanizm przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych i wstrząsami. Nowa Certina DS Action Diver to flagowy model producenta, wyprodukowany z najlepszych surowców, dzięki którym zegarek przez wiele lat będzie wyglądał jak nowy. Certina DS Action Diver, poprzez nowoczesny wygląd oraz znakomitą jakość wykonania na nowo definiuje pojęcie uniwersalnego zegarka nurkowego.


Stylowy design w wielu kolorystykach

Zegarek Certina DS Action Diver to bezkompromisowy wybór dla osób preferujących styl sportowy. W dużej, 43-milimetrowej kopercie umieszczono czytelną tarczę, na której znajdują się nakładane indeksy wypełnione grubą warstwą fluorescencyjną SuperLuminova. Wysokiej jakości masa luminescencyjna sprawia, że odczyt aktualnego czasu jest możliwy przez wiele godzin, nawet w całkowitej ciemności. Tej samej substancji użyto w znaczniku bezela na godzinie 12-tej. Oprócz podstawowej funkcji wskazania czasu, zegarek został wyposażony w niezwykle przydatną funkcję wskazania dnia miesiąca. Okno datownika zostało umieszczone na wysokości godziny „3” i w naturalny, niezaburzony sposób komponuje się z pozostałymi elementami tarczy. Pięknie lakierowaną tarczę chroni od zewnątrz szkło szafirowe, pokryte od wewnątrz warstwą antyrefleksu.


W nowej odsłonie aluminiowa wkładka bezela została zastąpiona ceramicznym pierścieniem, który jest o wiele bardziej odporny na zarysowania i otarcia. Dodatkowo, pierścień ceramiczny pięknie połyskuje w świetle, co nadaje charakteru i szczypty elegancji temu sportowemu modelowi. Koperta oraz bransoleta zostały wyprodukowane z najwyższej jakości stali szlachetnej 316L, charakteryzującej się znakomitymi parametrami antykorozyjnymi i antyalergicznymi. Doskonale wyprofilowane uszy koperty oraz trójrzędowa bransoleta sprawiają, że zegarek nosi się niezwykle komfortowo. Nowa odsłona modelu Certina DS Action Diver dostępna jest w 6 wersjach kolorystycznych.


Odporność: W swoim żywiole na lądzie i w wodzie

Prawdziwy zegarek nurkowy musi być niezawodny w każdych warunkach, dlatego Certina DS Action Diver został wyposażony w szereg rozwiązań zabezpieczających mechanizm przed pyłem i wodą, a także wstrząsami. Nurkowe korzenie modelu podkreśla również specjalne zapięcie bransolety, które posiada ruchomy element, dodatkowo zwiększający obwód mocowania, co pozwala na założenie zegarka bezpośrednio na rękaw kombinezonu. Zakręcana i zabezpieczona koronka oraz zakręcany dekiel gwarantują wodoszczelność do 300 M. Specjalny system uszczelnień powoduje, że zegarek Certina Action Diver spełnia wszystkie wymagania normy ISO 6425 dla zegarków do nurkowania. Wartość 300 M pozwala na swobodne nurkowanie na znacznych głębokościach bez obawy o przedostanie się wody do podzespołów znajdujących się wewnątrz koperty. Kultowy system DS, opatentowany przez firmę Certina w 1959 roku sprawia, że mechanizm jest mniej podatny na uszkodzenia wywołane silnymi wstrząsami, dlatego nową Certinę DS Action Diver śmiało możemy nazwać zegarkiem do zadań specjalnych.


Precyzyjny w każdej sytuacji

Zegarek Certina DS Action Diver został wyposażony w szwajcarski mechanizm ETA Powermatic 80.611. Ten nowoczesny werk charakteryzuje się wysoką kulturą pracy, na którą niewątpliwie ma wpływ sprężyna włosowa Nivachron TM. Materiał, z którego jest stworzona, całkowicie opiera się działaniu pola elektromagnetycznego, dlatego amplituda chodu jest niewielka i często odchyłka dokładności chodu zbliżona jest do osiągnięć mechanizmów z certyfikatem chronometru. Niewątpliwym atutem mechanizmu Powermatic jest jego rezerwa chodu, wynosząca 80 godzin. Jest to dwa razy więcej niż w tradycyjnym mechanizmie automatycznym. Mechanizm zegarka Certina DS Action Diver posiada zabezpieczenie w postaci systemu DS, o czym informuje napis na tarczy oraz grawer przedstawiający żółwia – symbol długowieczności – znajdujący się na zakręcanym dekielku. Zastosowanie mechanizmu Powermatic 80 gwarantuje długą i bezawaryjną pracę przez wiele lat.


Odkryj całą kolekcję zegarków Certina DS Action Diver na naszej stronie!

FILTRY0