Woda jest źródłem zarówno dla życia jak i niezapomnianych, sportowych doznań. Sportowe zegarki Certina Aqua Collection zostały stworzone, aby towarzyszyć śmiałkom w ich nawodnych i podwodnych wyczynach. Niezwykła wytrzymałość na wysokie ciśnienie, wyrafinowana technologia produkcji i szereg niezbędnych w wodzie narzędzi to znaki rozpoznawcze rodziny Certina Aqua Collection. Fascynacja wodą sprawiła, że pierwsze szwajcarskie zegarki sportowe stworzone przez markę Certina, pomagają w jej eksploracji od 1960 roku. Wysokie ambicje i dbałość o najwyższe standardy znalazły uznanie nawet wśród elity żołnierzy US NAVY. Pragnienie dostarczenia tego co najlepsze, doprowadziło do powstania wyjątkowej grupy czasomierzy, właśnie w postaci Certina Aqua Collection.

Modele z rodziny Certina Aqua Collection to doskonałe, sportowe zegarki do pływania i równie perfekcyjne zegarki do nurkowania. Niezależnie od modelu, zegarki Certina Aqua Collection, posiadają przynajmniej 200m wodoszczelności, a modele przeznaczone do nurkowania odeprą ciśnienie wody nawet na 300m głębokości. We wszystkich gałęziach przeważają nurkowe zegarki na bransolecie, których największym fanem był legendarny James Bond. Jak wszystkie zegarki Certina, modele zawarte w Certina Aqua Collection, to perfekcjonistyczne czasomierze, łączące niezrównaną elegancję ze sportowym zacięciem. 

Szwajcarskie zegarki Certina Aqua Collection wykonane są ze stali najlepszego sortu, niejednokrotnie z dodatkiem ultralekkiego aluminium. Tradycyjnie wyposażono je w wytrzymałe, szafirowe szkiełko oraz szwajcarskie mechanizmy ETA. Wśród wyjątkowej gromady Certina Aqua Collection znajdziemy m.in. sportowe zegarki do pływania Certina DS Action oraz Certina DS First Day-Date Automatic, wyposażone jedynie w subtelny datownik. Wszystkie pozostałe zegarki Certina Aqua Collection wyposażone są w pierścień antyrewersyjny, niezwykle przydatny podczas nurkowania. Bardzo ciekawie prezentują się zegarki damskie Certina DS Action Lady i zegarki męskie Certina DS Action, wyposażone w kwarcowy mechanizm Precidrive. Modele Certina Aqua Collection to także seria Certina Action Diver Automatic wyposażona w automatyczny mechanizm Powermatic 80 z niesamowitą, 80 godzinną rezerwą chodu. W gamie niewymagających nakręcania mechanizmów znalazły się również przepiękne chronografy Certina DS Action Diver Chronograph Automatic. Dla tradycjonalistów z potrzebą posiadania precyzyjnego stopera, stworzono z kolei eleganckie, sportowe zegarki Certina DS Action Chronograph. Szwajcarskie zegarki Certina udowadniają jak wiele dla ich twórców znaczy każdy rodzaj sportowego wyzwania. Jeżeli w wodzie czujesz się jak ryba i nawet w głębinach pragniesz prezentować doskonały styl, to modele Certina Aqua Collection są stworzone właśnie dla Ciebie.