Dobrze zakorzenione tradycje mają niebagatelne znaczenie w zegarmistrzowskim świecie. Certina to jedna z marek, która dumnie może spoglądać na 130 lat doświadczenia w branży. Zegarki Certina Heritage Collection są zbiorem ponadczasowych modeli, oddających wszystkie niesamowite osiągnięcia szwajcarskiego producenta. Duma z własnej przeszłości przemawia tu przez każdy model i rodzi nadzieje na kolejne sukcesy w przyszłości. Certina Heritage Collection to niezwykle prestiżowe zegarki, będące symbolem doskonałej jakości, dostarczanej nieprzerwanie od 1888 roku. Wśród nich znajdują się edycje specjalne zegarków, upamiętniające dokonania, w których brały udział zegarki Certina. Wszystkie gałęzie zawierają oryginalne zegarki swiss made, tworząc most pomiędzy przeszłością marki Certina, a tym co dostarcza dzisiaj. Certina Heritage Collection są obrazem tego, jak wiele serca wkłada się, aby stworzyć luksusowe zegarki szwajcarskie.

Prestiżowe zegarki swiss made z rodziny Certina Heritage Collection, wykonane są ze stali nierdzewnej 316L. Jest to najwytrzymalszy i najbardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych gatunek stali. W zestawieniu z szafirowym szkiełkiem przykrywającym ich tarcze, otrzymujemy oryginalne zegarki szwajcarskie, które posłużą przez wiele lat intensywnego użytkowania. Nawiązanie do tradycji przekłada się też na design czasomierzy Certina Heritage Collection. Wszystkie edycje specjalne zegarków Certina Heritage odwzorowują klasyczny wygląd doskonałych, szwajcarskich czasomierzy na tradycyjnym, skórzanym pasku bądź bransolecie. Niezależnie, którą z nich wybierzemy, mamy absolutną pewność, że otrzymamy niezwykle elegancki zegarek.

Luksusowe zegarki Certina Heritage Collection są wysoce wodoszczelne i napędzane przez niezawodne, szwajcarskie mechanizmy ETA. Znaczna część kolekcji nie posiada odwracających uwagę dodatków, lecz dzięki linii Certina DS-1 Chronograph Automatic, możemy wybrać wspaniały chronograf z automatycznym mechanizmem. Podobny, niewymagający nakręcania mechanizm posiadają również zegarki Certina DS Caimano Lady Automatic. W sentymentalnym zbiorze Certina Heritage Collection znalazło się również miejsce dla genialnego, automatycznego mechanizmu Powermatic 80, który znajdziemy w seriach Certina DS-1 Powermatic 80 oraz Certina DS Caimano Powermatic 80. W upamiętniającej wspaniałą historię kolekcji, nie mogło zabraknąć nakręcanych, kwarcowych mechanizmów, w które wyposażono modele Cerina DS Caimano i Certina DS Caimano Lady. Nie ulega wątpliwości, że wszystkie czasomierze Certina Heritage Collection to niezwykle prestiżowe zegarki. Ten wyjątkowy zbiór to prawdziwa gratka dla każdego pasjonata, który uwielbia oryginalne, szwajcarskie zegarki klasyczne.