Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Certina DS-2

Kolekcja Certina DS-2 reprezentuje sportową grupę modeli marki Certina, tworzonych przy współpracy z prawdziwymi sportowcami. O jej wyjątkowości stanowi jednak fakt, że odwołuje się do jednego z najbardziej udanych konceptów w historii marki, od którego kolekcja powzięła swoja nazwę. Pierwsze zegarki Certina DS-2 były kolejnym etapem rozwoju systemu Double Security, który marka stosuje we wszystkich swoich modelach aż po dziś dzień.

czytaj więcej

Szwajcarskie zegarki dla każdego

Zegarki Certina DS-2 podobnie do swoich pierwowzorów, zapewniają różnorodność w zakresie posiadanych funkcji, przekładających się bezpośrednio na ich wygląd. Podstawowymi modelami są więc zegarki z prostym datownikiem na godzinie szóstej, oparte na wszechstronnej 40mm kopercie. Rozmiar ten jest dość typowy dla eleganckich czasomierzy, dzięki czemu świetnie nadadzą się one jako dodatki do garnituru.


Co ważne, możemy wybrać zarówno wersję na skórzanym pasku, jak i na bransolecie, która dzięki szerokiemu środkowemu rządowi nadaje im nieco muskularności. Podstawowe modele DS-2 wykorzystują przede wszystkim tradycyjną paletę barw, opartą na różnych odcieniach srebra, złota czy kobaltu. Tym co łączy je z pozostałymi czasomierzami z tej kolekcji jest z pewnością kwarcowy mechanizm Precidrive, który stanowi serce wszystkich modeli Certina DS-2.

Sportowy chronograf Certina

Nieco inaczej do kwestii kolorów podchodzą za to zegarki Certina DS-2 Chronograph, które chętnie korzystają ze wstawek czerwieni czy zieleni. Dzięki temu zyskują one znacznie więcej dynamizmu, co nie powinno z resztą zaskakiwać - zegarki z chronografem z samego założenia mocniej nawiązują do świata sportu. Dodanie komplikacji stopera już na pierwszy rzut oka ma znaczny i wyraźny wpływ na wygląd względem standardowych modeli. Zwiększenie średnicy kopert do 42 mm dało nieco więcej przestrzeni dla dodatkowych subtarcz oraz skali tachometrycznej opisanej na lunecie zegarka.


Po boku koperty pojawiły się też dodatkowe przyciski w kształcie tłoka, którymi obsłużymy stoper o dokładności 1/100 sekundy. Kolorowa cienka wskazówka wykonuje pełen obrót w czasie jednej sekundy, umożliwiając precyzyjny odczyt z podziałki znajdującej się na pierścieniu dystansującym. Jak wszystkie zegarki Certina DS.-2 pojawiają się one zarówno w wersji na pasku bądź bransolecie. Ostatnim przedstawicielem tej serii czasomierzy są zegarki Certina DS-2 Flyback, będące tym samym chronografem, obdarzonym trzecim, dodatkowym przyciskiem, który samodzielnie obsługuje wszystkie trzy tryby stopera.


Jakość i bezpieczeństwo

Zegarki Certina DS-2 są kontynuatorami ponad 60 lat rozwoju systemu zabezpieczeń Certina DS. Przez ten czas system ten był ciągle rozwijany, tak aby zegarki były gotowe sprostać wszystkim wyzwaniom. Modele tej marki od lat zdobywają w końcu szczyty gór i głębiny oceanów, co poświadcza ich niezwykła jakość i niezawodność. Niezależnie od wybranego modelu zegarki Certina zabezpieczone są przynajmniej 100m wodoszczelności, a to dopiero początek. Solidne wykonanie i wytrzymałość to coś, bez czego nie można byłoby podejmować najtrudniejszych wyzwań. Właśnie dlatego zegarki Certina odporne są na wstrząsy i upadki, których nie da się uniknąć, kiedy życie nabiera ekstremalnego rozpędu. Zegarki Certina dostosowywane są do nowych warunków, dlatego zadbano też o odporność na pola magnetyczne. Wszechobecne urządzenia elektryczne takie jak laptopy i smartfony, generują różne rodzaje pól magnetycznych, które mogą mieć katastrofalny wpływ na płynność odmierzania czasu. Na szczęście zegarki Certina DS zabezpieczone są także przed tym typem zagrożenia, dzięki czemu zawsze będziesz mógł cieszyć się ich szwajcarską precyzją.