Seria zegarków Le Locle od marki Tissot jest doskonałym utożsamieniem prestiżu oraz najwyższej jakości, jaką wyróżniać powinny się wszystkie szwajcarskie zegarki. Nazwa tej eleganckiej oraz wręcz klasycznej serii pochodzi od małego, szwajcarskiego miasteczka, w którym powstała marka Tissot oraz do dzisiaj ma tam swoją siedzibę. Jest to wspaniałe nawiązanie do tradycji marki, realizowane również poprzez wykwintną, zewnętrzną szatę oraz wspaniałe wnętrze, które stanowi niezwykle precyzyjny mechanizm automatyczny. Warto wspomnieć, że pośród niezwykle prestiżowych zegarków z serii Le Locle, znajdują się również certyfikowane chronometry.

Choć seria Le Locle to przede wszystkim zegarki tradycyjne. Nie można zapomnieć, że ich styl jest niesamowicie oryginalny oraz dobrany tak, aby cieszyć oko każdego klienta. W stylistyce zegarków  można dostrzec idealnie precyzyjne dopracowanie detali, fakturowanie tarczy, zdobiony dekielek, a także delikatną nutkę vintage. Zegarki vintage to w wykonaniu marki Tissot fascynujące arcydzieła, których twórcy oraz projektanci czerpali pomysły ze wspaniałej tradycji oraz historii. Kolorystyka zegarków z tej serii to przede wszystkim barwy luksusowe, takie jak wykwintnie dobrane odcienie złota i srebra, a także urokliwej, oceanicznej czerni. 

Zegarki Tissot Le Locle to jednak nie tylko stylistyka. Najważniejszym elementem każdego z zegarków jest bowiem jego wnętrze, które w tym przypadku klasyfikuje się na bardzo wysokim poziomie. Precyzyjny oraz trwały mechanizm automatyczny w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem projektantów nadaje zegarkom z serii Le Locle zupełnie najwyższą jakość, która to jest osiągana tylko i wyłącznie przez najlepsze marki z branży. Równie cennym elementem jest zastosowanie szkiełka szafirowego, które jest niezwykle odporne na zarysowania oraz zniszczenia. Zdecydowanie jest to bardzo praktyczne oraz solidne rozwiązanie, respektowane przez klientów na całym świecie. 

Marka Tissot przyzwyczaiła swoich klientów do najwyższej jakości oraz niezwykle dopracowanych  mechanizmów. Dokładnie tak samo jest w serii La Locle, przy której to projektanci mieli okazję nawiązać do korzeni swojej marki oraz udowodnić, że to właśnie ich produkty charakteryzują się najwyższą precyzją oraz jakością wykonania.