Jesienna Wyprzedaż 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Tissot Sideral

3wyniki
Zegarki Tissot SideralTissot to marka o bogatej historii. W ciągu 170 lat wprowadziła do sprzedaży dziesiątki rewolucyjnych modeli, a jednym z nich był Tissot Sideral. Poznaj bliżej jego nowe wcielenie!
pokaż więcej
FILTRY0
Zegarek Tissot Sideral z 1969 roku na bransolecie

Tissot Sideral - model z historią

Szwajcarska marka zaprezentowała Tissot Sideral Automatic w 1969 roku. Tym, co wyróżniało ten zegarek była koperta wykonana w całości z włókna szklanego.

Przygotowane z włókna szklanego Sideral zegarki, miały kształt tonneau. W tamtym czasie fiberglass był jednym z najtrwalszych materiałów, który nadawał się do masowej produkcji. Wszystkie przygotowane ze stali elementy Sideral, wykorzystywały stop pochodzący ze Szwecji, który w tamtym czasie uchodził za najlepszy na świecie.

Dwa lata później do butików trafił Tissot Sideral S, wyposażony w obrotowy pierścień do nurkowania. Bezel posiadał dodatkową podziałkę, pozwalającą używać zegarka jako licznik regatowy. Ten zegarek miał nowatorski pasek z tworzyw sztucznych, zapinany w nowy sposób. We wnętrzu tych modeli pracowały mechanizmy z automatycznym naciągiem o wyjątkowej precyzji odmierzania czasu.
Zegarek Tissot Sideral S z 1971 roku
Zegarek Tissot PRX na bransolecie

Zegarki Tissot - Innowatorzy z tradycji

Podobnie jak dziś, tak i w latach 70 ubiegłego wieku, Tissot był liderem wśród producentów zegarków. Tylko w tej dekadzie marka stworzyła wiele epokowych modeli. Były to między innymi:

  • Sideral - pierwszy zegarek wykonany z włókna szklanego;
  • PRX - zegarek sportowy ze zintegrowaną bransoletą, wodoszczelny do 100 metrów;
  • Research Idea 2001 - stworzony z tworzyw sztucznych zegarek mechaniczny, w którym metal wykorzystano do produkcji jedynie kilku części mechanizmu;
  • Navigator - zegarki ze stoperem, które były jednymi z pierwszych automatycznych zegarków ze stoperem.
Każdy z tych modeli był nowoczesny, a zawarte w nim innowacje z czasem stały się branżowymi standardami, które stosowane są do dziś. Marka kieruje się mottem Innowatorzy z tradycji. Wyraża ono znajomość klasycznych technik zegarmistrzowskich rozwijanych z pomocą nowych technologii.
Tissot Sideal S na niebieskim pasku
Zaawansowany zegarek Tissot Sideral na żółtym pasku

Tissot Sideral S Powermatic 80 - zaawansowana technologia

Nowa generacja Tissot Sideral S jest równie nowoczesna i rewolucyjna jak ta z 1971 roku.

Koperta współczesnego modelu Sideral S przygotowana została z kutego włókna węglowego (Forged Carbon). Materiał wynaleziony na potrzeby motorsportu i najbardziej ekstremalnych samochodów drogowych, jest niesamowicie trwały i lekki. Forged Carbon o gęstości równej ⅓ gęstości tytanu, ma taką samą wytrzymałość jak ten metal. Ponadto, każdy przedmiot z tego materiału wygląda inaczej - widoczne na powierzchni włókna układają się w różne wzory.

We wnętrzu zegarków Sideral S Powermatic 80 pracują werki automatyczne ETA, które dzięki najnowszym rozwiązaniom technicznym są odporne na wstrząsy i działanie pól magnetycznych. Dzięki temu, zegarków Sideral S można z powodzeniem używać podczas uprawiania sportu.
Mechanizm Powermatic 80 w zegarku Tissot Sideral S
Tarcza z licznikiem regatowym w zegarku Tissot Sideral S

Tissot Sideral S - tarcza z licznikiem regatowym

Tarcza w zegarku Tissot Sideral S jest w większości czarna. Zaznaczono na niej podziałkę minutową, która zależnie od wybranego numeru referencyjnego może być żółta, szara lub niebieska.

Dodatkowo, we wnętrzu okręgu minut, kolorami zielonym i czerwonym zaznaczono 10 minut licznika regatowego. Wystarczy odciągnąć koronkę i ustawić wskazówki minutową i sekundową na indeksie godziny 12, a w momencie gdy podany zostanie czas do startu, ponownie uruchomić mechanizm wciskając i zakręcając koronkę. Tak ustawiony Sideral S pomoże przekroczyć linię początkową dokładnie w momencie startu wyścigu.

Historyczne logo marki widnieje przy godzinie 9. Data jest prezentowana przy 3. Wszystkie oznaczenia minutowe oraz wskazówki wypełnione są kolorową substancją Super-LumiNova.

U dołu zapisano informację o mechanizmie Powermatic 80 i szwajcarskim pochodzeniu.

Super LumiNova w zegarku Tissot Sideral S
Rozmiar koperty w zegarku Tissot Sideral S

Wymiary modelu Tissot Sideral

Koperta z kutego włókna węglowego zachowała beczułkowaty kształt modeli z lat siedemdziesiątych. Jej średnica to 41 milimetrów, zaś sam bezel ze skalą nurkową i regatową ma średnicę 39 milimetrów.

Grubość obudowy to 14, a jej wysokość to 46,5 milimetra. Ponieważ zegarek nie ma klasycznych uszu mocujących pasek, to doskonale układa się na najdrobniejszym nawet nadgarstku.

Stalowe są zakręcana koronka i obrotowy w jednym kierunku bezel. Pierścień nurkowy wykończono trwałą powłoką PVD. Od spodu i od wierzchu zegarek zabezpieczono odpornymi na zarysowania szkłami szafirowymi.

Waga kompletnego zegarka to około 90 gram, co oznacza, że nie obciąża on nadgarstka i może być z powodzeniem noszony przez kobiety. Tissot Sideral S Powermatic 80 jest wodoszczelny do 300 metrów, dlatego może być noszony podczas uprawiania sportów wodnych.

Koperta w zegarku Tissot Sideral S
Gumowe paski w zegarkach Tissot Sideral

Gumowe paski w Tissot Sideral

Sportowy zegarek nie może obejść się bez odpornego na działanie wody i wilgoci paska. W modelu Sideral S Powermatic 80 zastosowano gumowe paski z otworami wentylacyjnymi poprawiającymi komfort użytkowania zegarka w wodzie i upale.

Zapinanie pasków w Sideral S jest nowatorskie. Sprzączka jest integralną częścią jednej z części paska. Drugą część przekłada się przez otwór i blokuje sztyftem wbudowanym w skraj sprzączki. Na końcu dłuższego elementu paska jest drugi sztyft, który wciśnięty w jeden z otworów wentylacyjnych zastępuje szlufkę.

To rozwiązanie umożliwia pewne zapięcie zegarka nawet na szczupłym, damskim nadgarstku.

Podstawowe modele oferowane są z paskami w kolorach żółtym, czerwonym i niebieskim, dopasowanymi do kolorowych elementów na tarczach. Dodatkowo oferowane są paski pomarańczowe, zielone i czarne.

Tissot Sideral - Unisex

Koperta z włókna węglowego, charakterystyczny pasek i ciekawa kolorystyka sprawiają, że zegarek Tissot Sideral S Powermatic 80 jest doskonale rozpoznawalny.

Zegarek jest modelem Unisex. Mężczyźni docenią jego doskonałe właściwości techniczne i wysoką wodoszczelność. Kobietom do gustu przypadnie lekka koperta, wygodny pasek pozwalający pewnie zapiąć zegarek na drobnym nadgarstku oraz możliwość dopasowania do stroju dzięki łatwej wymianie pasków za pomocą teleskopów typu Quick Release.

Zegarek Tissot Sideral S Unisex na wytrzymałym pasku
Mechanizm ETA 80.111 w Tissot Sideral

Mechanizm ETA 80.111 w Tissot Sideral

Tissot Sideral to zegarek z duszą - w jego wnętrzu pracuje mechanizm z automatycznym naciągiem ETA Powermatic 80 80.111.

Ten nowoczesny kaliber oferuje aż 80 godzinną rezerwę naciągu, która pozwala odłożyć Sideral S do szkatułki w piątek po południu, a w poniedziałek rano założyć zegarek prezentujący właściwą godzinę i datę.

W mechanizmie zastosowano sprężynę balansu z Nivachron. To najnowszy materiał wykorzystywany do produkcji tego elementu - do sprzedaży trafił w 2018 roku. Jest odporny na wstrząsy i działanie pól magnetycznych. Jego zastosowanie sprawia, że pole magnetyczne emitowane przez wszelkiego rodzaju urządzenia, nie zaburzają dokładności chodu kalibru.

Klasycznie wykończony mechanizm jest widoczny przez przejrzysty dekiel. Producent zastosował w nim nowy, ażurowy wzór wachnika.

Widoczny mechanizm ETA 80.111 przez dekiel w zegarku Tissot Sideral