Inspirowane sportem czasomierze nie bez przyczyny zdobyły uznanie milionów mężczyzn na całym świecie. Nie chodzi w nich bowiem jedynie o funkcjonalność, gdyż doskonały wygląd stał się z biegiem lat równie ważnym elementem. Doskonały, dynamiczny design łatwo dopasować do casualowej kreacji, a w oficjalnych sytuacjach elegancki, sportowy zegarek z chronografem doskonale uzewnętrzni nasze pasje oraz zapatrywania. Szwajcarskie zegarki Tissot PRS 516 stworzono właśnie z myślą o nowoczesnym, dbającym o nienaganny wygląd mężczyźnie, który ceni sobie zarówno tradycję jak i indywidualizm. Sportowe zegarki Tissot PRS 516 to prawdziwa, zegarmistrzowska pasja, zamknięta w najwyższej jakości materiałach i ukryta w technologii stworzonej przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek świata.

Kolekcja modeli Tissot PRS 516 jest dowodem na to, że w pozornie jednolitej linii, można łatwo znaleźć czasomierz dobrany do swoich własnych preferencji. Znajdziemy tu zarówno eleganckie zegarki sportowe na skórzanym pasku, wyjątkowe zegarki z karbonową tarczą, modele z chronografem, a nawet szwajcarskie zegarki automatyczne. Pomimo jasnej, wizualnej przynależności do rodziny Tissot PRS 516, każdy model zawiera w sobie unikalną cząstkę, która inspiruje do podejmowania nowych wyzwań i urzeka wyjątkowymi, stylistycznymi smaczkami. Niezależnie od występujących różnić, każdy z tych niezwykłych modeli dostępnych w tej kategorii to oryginalny zegarek szwajcarski, w całości opracowany przez najlepszych zegarmistrzów i dostarczony wyłącznie z oficjalnego źródła. Wybierając więc czy to zegarek z karbonu lub chronograf na bransolecie, zawsze otrzymamy wysokiej klasy czasomierz, z którego radość będziemy czerpać przez wiele lat.

Szczególnie charakterystyczne, sportowe zegarki na skórzanym pasku, podkreślają nietuzinkowe podejście do projektowania czasomierzy. Niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane paski Tissot PRS 516, znajdziemy na nich charakterystyczne otwory. Co ciekawe, owe otwory w skórzanych modelach, przechodzą na wylot, co nie tylko przyciąga wzrok, ale również zwiększa ich komfort noszenia. Z kolei bransoleta w zegarku męskim Tissot PRS 516, zawsze odznacza się wyraźnie zaznaczonym, środkowym rzędem segmentów co genialnie podkreśla męski charakter i podkreśla jej wizualne walory. Przeglądając zegarki Tissot PRS 516 można dopatrzyć się wielu różnorodnych dodatków, służących czasem jako łącznik pomiędzy rodziną modeli. Charakterystyczna wskazówka sekundnika, zakończona wzorem litery "T" to wspaniałe nawiązanie do nazwy marki oraz interesujący sposób na podkreślenie dynamizmu. Spory wachlarz dodatków jak skala tachometryczna, stoper, czy jedno lub dwu kratkowy datownik pozwala na swobodne rozważenie potrzeby ich posiadania, dzięki klasycznym barwom wykorzystanym do stworzenia kolekcji. Sportowe zegarki Tissot PRS 516 z mechanizmem Powermatic 80 pozwolą też zapomnieć o konieczności wymiany baterii. Oczywiście inspirowana sportem seria musi być przygotowana na kontakt z wodą, dlatego niezależnie od wybranego mechanizmu, zawsze będzie on chroniony przez 100m wodoszczelności, pozwalając na swobodne użytkowanie czasomierza podczas pobytu nad wodą lub intensywnego treningu.