Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Tissot HERITAGE 1973

3wyniki

Zegarki Tissot należą do jednej z najlepiej rozpoznawalnych manufaktur w historii. Historia sięgająca 1853 roku i nieprzerwana obecność na rynku sprawiają, że wzbudza ona uznanie miłośników zegarmistrzostwa na cały świecie. Tissot od samego początku, aż po dziś dzień, angażuje się w różnorodne przedsięwzięcia czy to w roli sponsora, czy oficjalnego chronometrażysty. W odwołującej się do dziedzictwa marki kolekcji Tissot Heritage 1973 przypomniano długą i jakże udaną tradycję współpracy przy sportach motorowych. 

FILTRY0

Zegarki Tissot Heritage 1973 i wyścigi samochodowe 

Sama opowieść o zaangażowaniu się marki w wyścigi samochodowe zaczyna się w 1958 roku, kiedy to uwagę firmy do świata motorsporu przyciągnął szwajcarski kierowca Harry Zweifel. Po jednym z wyścigów wysłał on do siedziby Tissot swoje zdjęcie podczas Grand Prix z inskrypcją “Mój Tissot jest ze mną w trakcie każdego wyścigu”. W 1973 roku szwajcarski producent wsparł zespół Alpine w rajdzie Monte Carlo, czego rezultaty były wręcz niewiarygodne. Samochody teamu Alpine nie tylko zwyciężyły, ale zajęły pięć pierwszych miejsc całkowicie dominując podium i bezpieczny fragment tuż za nim.
Zegarki Tissot Heritage 1973 inspirowany wyścigami


Zegarki Tissot Heritage 1973 i wyścigi samochodowe
Dobre wyniki już przy pierwszym podejściu sprawiły, że marka postanowiła pójść jeszcze krok dalej, angażując się z zespołem Alpine w wyścigi Formuły 1. Zegarki Tissot były wykorzystywane też przez innych kierowców, takich jak Loris Kessel, który brał udział w pięciu wyścigach Grand Prix. Na przednim skrzydle jego samochodu, Brabhama BT44, widniało wielkie logo marki, co zainspirowało ją do stworzenia specjalnej kampanii reklamowej. Jej motyw przewodni wizerunek auta na tle tarczy zegarka Tissot opatrzono słynnym hasłem “Tissot - in the race”.Zegarek Tissot dla fana motoryzacji – i nie tylko! 

Zegarki Tissot Heritage 1973 wyglądają naprawdę oryginalnie, a ich design docenią nie tylko fani motoryzacji. Owalny kształt koperty sprawia, że bezel jest nieregularny, czego efekt wzmocniony został przez zeszlifowaną powierzchnię. Gładkie boki koperty tworzą z bezelem swego rodzaju kontrast dzięki zestawieniu powierzchni matowej i połyskującej. Kolejnym charakterystycznym elementem zegarków Tissot Heritage 1973 jest bez wątpienia ich pasek. Wszystkie modele w tej serii zaopatrzone są w przeszywany pasek z naturalnej skóry, inspirowany kierownicami klasycznych samochodów wyścigowych. Nietypowe otwory skutecznie urozmaicają wygląd, poprawiając jednocześnie wentylację. Cała kolekcja oparta jest o zegarki z automatycznym mechanizmem ETA 7753, łożyskowanym na 27 kamieniach i zabezpieczonym przez 100m wodoszczelności. Do dyspozycji mamy też szereg funkcjonalnych dodatków, jak skala tachometryczna, datownik i oczywiście stoper.
Zegarek Tissot dla fana motoryzacji – i nie tylko!