Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Tissot Powermatic 80

162wyniki

Zegarki Tissot Powermatic 80

Powermatic 80 powstał dzięki wiedzy i doświadczeniu specjalistów z firmy Tissot. Dlatego to właśnie w kolekcjach tej marki automatyczny mechanizm z 80 godzinną rezerwy chodu. Interesuje Cię zegarek Tissot Powermatic 80? Odkryj stylowe modele z różnych kolekcji! 

czytaj więcej
FILTRY0

Innovators by Tradition, czyli jak Tissot kreuje trendy

Udział zegarmistrzów Tissota przy tworzeniu mechanizmu Powermatic 80 nie zaskakuje. W projektach marki tradycja od początku idzie bowiem w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami, co jest zgodne z dewizą producenta: Innovators by Tradition.  Zanim współtworzony przez Tissot Powermatic 80 zrewolucjonizował branżę, brand zdążył dokonać już kilku przełomów. W latach 30 XX w. — zaledwie dekadę po rozpoczęciu masowej produkcji — zelektryzował świat zegarmistrzowski mechanizmem antymagnetycznym.

Tissot Powermatic 80


Zegarki Tissot Powermatic 80

Wyposażony w niego czasomierz zachowywał precyzję nawet pod wpływem działania fal magnetycznych. W 1971 r. przyszedł czas na zegarek Tissot IDEA 2001 napędzany przez mechanizm z…plastiku. Dzięki temu nie wymagał on oliwienia, a cały czasomierz przekonywał do siebie atrakcyjną ceną. Wreszcie nie można zapomnieć o roku 1998 i pierwszym zegarku solarnym z dotykowym ekranem.


Czym wyróżnia się mechanizm Tissot Powermatic 80? 

2013 rok najsilniej zapisał się jednak w historii marki i całej sztuki zegarmistrzowskiej. To wtedy Tissot wraz z inżynierami ETA i specjalistami grupy Swatch udowodnił, że 40-godzinna rezerwa chodu w mechanizmie automatycznym to zdecydowanie za mało. Powermatic 80 zaskoczył 80-godzinną rezerwą chodu i jak dotąd nie znalazł równego sobie konkurenta. To oznacza, że możesz odłożyć zaprojektowany przez markę Tissot zegarek na ponad trzy dni, a wskazanie godziny wciąż będzie w tym czasie precyzyjne.

Mechanizm Tissot Powermatic 80


Tissot PRX z mechanizmem Powermatic 80

Projektantom udało się osiągnąć ten rekordowy wynik dzięki kilku zmianom w konstrukcji napędu ETA Calibre C07. Były to: 

  • obniżenie częstotliwości chodu o 1 Hz (obecnie wynosi on 3 Hz),
  • zwiększenie długości krzemowej sprężyny naciągu,
  • modyfikacja sposobu regulacji chodu.

Tissot Powermatic 80. W jakich kolekcjach go znajdziesz? 

Interesuje Cię nowoczesny szwajcarski zegarek Tissot z najbardziej precyzyjnym mechanizmem automatycznym? Znajdziesz go w aż ośmiu modnych kolekcjach o zróżnicowanym stylu.

Zegarki Tissot z mechanizmem Powermatic 80  
Tissot Powermatic 80 Le Locle 

Tissot Powermatic 80 Le Locle

Nazwa serii, zaczerpnięta od miasta, w którym mieści się siedziba marki, nawiązuje do wartości i tradycji Tissot. Zegarki szwajcarskie z tej kolekcji reprezentują klasyczne wzornictwo w ekskluzywnym wydaniu. Dzięki temu modele wyposażone w precyzyjny mechanizm łączą tradycyjną sztukę zegarmistrzowską z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Zegarki Tissot Chemin des Tourelles

Chemin des Tourelles oznacza z kolei ulicę nieopodal fabryki Tissota, co ponownie kieruje uwagę na zegarmistrzowską tradycję marki. Rzeczywiście każdy obecny tu zegarek Tissot reprezentuje wyrafinowaną klasykę. Jego wyróżnik stanowi dwutonowy cyferblat z okienkiem datownika nad indeksem godz. 6.00.

Zegarki Tissot Chemin des Tourelles 
Tissot Ballade Powermatic 80  

Tissot Ballade Powermatic 80 

Kolekcja Ballade to kolejne już prestiżowe połączenie nowatorstwa i tradycji. Design, jaki wyróżnia zaprojektowane przez Tissot zegarki z tej linii, nie wychodzi poza klasyczne ramy. Napęd prezentuje zaś najwyższą szwajcarską jakość. Otrzymał prestiżowy certyfikat chronometru COSC, który potwierdza precyzję chodu w zmiennych warunkach położenia i otoczenia.

Zegarki Tissot Gentleman

Na najbardziej ponadczasowy, uniwersalny design możesz jednak liczyć w kolekcji Gentleman. Tworzą ją oszczędne, typowo klasyczne modele Tissot Powermatic 80 silicium na pasku i bransolecie. Zastosowanie dyskretnego datownika, minimalistycznych indeksów kreskowych i stonowanej kolorystyki czyni z nich idealni zegarki do garnituru.

Zegarki Tissot Gentleman 
Tissot Powermatic 80 PRS 516 

Tissot Powermatic 80 PRS 516

Szwajcarski producent chętnie sięga też po sportowy design, czego przykładem jest kolekcja PRS 516. Składają się na nią zegarki Tissot inspirowane wyścigami samochodowymi z lat 60. XX w. Projektanci zadbali o to, aby nie zabrakło w nich nawiązań do rajdowego stylu. Widoczne są one między innymi w następujących elementach: 

  • dziurkach na pasku wzorowanych na rękawicach kierowców
  • aranżacji tarczy przypominającej deskę rozdzielczą
  • grawerze kierownicy rajdowej na deklu i elemencie mechanizmu automatycznego

Precyzja Powermatic 80 niesamowicie współgra tu z motoryzacyjną retro stylistyką oryginalnych modeli.

Tissot PRS 516 z mechanizmem powermatic 80 
Tissot Powermatic 80 PRX 

Tissot Powermatic 80 PRX

Styl retro wyróżnia też kolekcję PRX, która stanowi unowocześnioną odsłonę bestsellerowej serii z 1978 r. Od tego czasu zegarek Tissot PRX nie zmienił swojego wyglądu. Nad swoim pierwowzorem góruje jednak pod względem technologii. Dzięki temu możesz cieszyć się kultowym PRX w niespotykanie precyzyjnej wersji.

Zegarki Tissot PR100

Połączenie klasycznej elegancji ze sportowym stylem stało się wyróżnikiem bogatej kolekcji PR100. Tissot nie poprzestał w niej na nienagannym designie, dbając równocześnie o funkcjonalność czasomierzy. Wodoszczelność 100m, chronograf, datownik, stoper to funkcje, które oferują określone zaprojektowane przez Tissot zegarki PR100. Z nimi podejmiesz zarówno codzienne, jak i sportowe aktywności.

Zegarki Tissot PR100


Zegarki Tissot Seastar 1000 

Zegarki Tissot Seastar 1000

Jeszcze dalej pod względem technologii szwajcarski producent posunął się w kolekcji Seastar. Nie dość, że wyposażył czasomierze w innowacyjny mechanizm, to jeszcze spełnił wyśrubowane standardy dla zegarków nurkowych. Ich wodoszczelność ma co najmniej 200 m, a w najbardziej zaawansowanym zegarku Tissot Seastar 1000 wynosi nawet 300 m. Komfort i bezpieczeństwo użytkowania nawet na dużych głębokościach dopełniają: wyraźny cyferblat, obrotowy bezel oraz zakręcana koronka i dekiel.

Proponowane przez markę Tissot zegarki ze wszystkich kolekcji z Powermatic 80 znajdziesz w ZEGAREK.NET. Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą, co daje Ci gwarancję ich oryginalności. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą!