Udział zegarmistrzów Tissota przy tworzeniu mechanizmu Powermatic 80 nie zaskakuje. W projektach marki tradycja od początku idzie bowiem w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami, co jest zgodne z dewizą producenta: Innovators by Tradition. Zanim współtworzony przez Tissot Powermatic 80 zrewolucjonizował branżę, brand zdążył dokonać już kilku przełomów. W latach 30 XX w. — zaledwie dekadę po rozpoczęciu masowej produkcji — zelektryzował świat zegarmistrzowski mechanizmem antymagnetycznym.
Wyposażony w niego czasomierz zachowywał precyzję nawet pod wpływem działania fal magnetycznych. W 1971 r. przyszedł czas na zegarek Tissot IDEA 2001 napędzany przez mechanizm z…plastiku. Dzięki temu nie wymagał on oliwienia, a cały czasomierz przekonywał do siebie atrakcyjną ceną. Wreszcie nie można zapomnieć o roku 1998 i pierwszym zegarku solarnym z dotykowym ekranem.
2013 rok najsilniej zapisał się jednak w historii marki i całej sztuki zegarmistrzowskiej. To wtedy Tissot wraz z inżynierami ETA i specjalistami grupy Swatch udowodnił, że 40-godzinna rezerwa chodu w mechanizmie automatycznym to zdecydowanie za mało. Powermatic 80 zaskoczył 80-godzinną rezerwą chodu i jak dotąd nie znalazł równego sobie konkurenta. To oznacza, że możesz odłożyć zaprojektowany przez markę Tissot zegarek na ponad trzy dni, a wskazanie godziny wciąż będzie w tym czasie precyzyjne.
Projektantom udało się osiągnąć ten rekordowy wynik dzięki kilku zmianom w konstrukcji napędu ETA Calibre C07. Były to:
Interesuje Cię nowoczesny szwajcarski zegarek Tissot z najbardziej precyzyjnym mechanizmem automatycznym? Znajdziesz go w aż ośmiu modnych kolekcjach o zróżnicowanym stylu.
Nazwa serii, zaczerpnięta od miasta, w którym mieści się siedziba marki, nawiązuje do wartości i tradycji Tissot. Zegarki szwajcarskie z tej kolekcji reprezentują klasyczne wzornictwo w ekskluzywnym wydaniu. Dzięki temu modele wyposażone w precyzyjny mechanizm łączą tradycyjną sztukę zegarmistrzowską z nowoczesnymi rozwiązaniami.
Chemin des Tourelles oznacza z kolei ulicę nieopodal fabryki Tissota, co ponownie kieruje uwagę na zegarmistrzowską tradycję marki. Rzeczywiście każdy obecny tu zegarek Tissot reprezentuje wyrafinowaną klasykę. Jego wyróżnik stanowi dwutonowy cyferblat z okienkiem datownika nad indeksem godz. 6.00.
Kolekcja Ballade to kolejne już prestiżowe połączenie nowatorstwa i tradycji. Design, jaki wyróżnia zaprojektowane przez Tissot zegarki z tej linii, nie wychodzi poza klasyczne ramy. Napęd prezentuje zaś najwyższą szwajcarską jakość. Otrzymał prestiżowy certyfikat chronometru COSC, który potwierdza precyzję chodu w zmiennych warunkach położenia i otoczenia.
Na najbardziej ponadczasowy, uniwersalny design możesz jednak liczyć w kolekcji Gentleman. Tworzą ją oszczędne, typowo klasyczne modele Tissot Powermatic 80 silicium na pasku i bransolecie. Zastosowanie dyskretnego datownika, minimalistycznych indeksów kreskowych i stonowanej kolorystyki czyni z nich idealni zegarki do garnituru.
Szwajcarski producent chętnie sięga też po sportowy design, czego przykładem jest kolekcja PRS 516. Składają się na nią zegarki Tissot inspirowane wyścigami samochodowymi z lat 60. XX w. Projektanci zadbali o to, aby nie zabrakło w nich nawiązań do rajdowego stylu. Widoczne są one między innymi w następujących elementach:
Precyzja Powermatic 80 niesamowicie współgra tu z motoryzacyjną retro stylistyką oryginalnych modeli.
Styl retro wyróżnia też kolekcję PRX, która stanowi unowocześnioną odsłonę bestsellerowej serii z 1978 r. Od tego czasu zegarek Tissot PRX nie zmienił swojego wyglądu. Nad swoim pierwowzorem góruje jednak pod względem technologii. Dzięki temu możesz cieszyć się kultowym PRX w niespotykanie precyzyjnej wersji.
Połączenie klasycznej elegancji ze sportowym stylem stało się wyróżnikiem bogatej kolekcji PR100. Tissot nie poprzestał w niej na nienagannym designie, dbając równocześnie o funkcjonalność czasomierzy. Wodoszczelność 100m, chronograf, datownik, stoper to funkcje, które oferują określone zaprojektowane przez Tissot zegarki PR100. Z nimi podejmiesz zarówno codzienne, jak i sportowe aktywności.
Jeszcze dalej pod względem technologii szwajcarski producent posunął się w kolekcji Seastar. Nie dość, że wyposażył czasomierze w innowacyjny mechanizm, to jeszcze spełnił wyśrubowane standardy dla zegarków nurkowych. Ich wodoszczelność ma co najmniej 200 m, a w najbardziej zaawansowanym zegarku Tissot Seastar 1000 wynosi nawet 300 m. Komfort i bezpieczeństwo użytkowania nawet na dużych głębokościach dopełniają: wyraźny cyferblat, obrotowy bezel oraz zakręcana koronka i dekiel.
Proponowane przez markę Tissot zegarki ze wszystkich kolekcji z Powermatic 80 znajdziesz w ZEGAREK.NET. Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą, co daje Ci gwarancję ich oryginalności. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą!