Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300

Zegarki Tissot VISODATE

4wyniki

Zegarki Tissot HERITAGE VISODATE

Firma Tissot od ponad 160 lat nieprzerwanie produkuje wysokiej jakości zegarki szwajcarskie. Wiele kolekcji zyskało już miano kultowych. Pierwszy zegarek Tissot Visodate ujrzał światło dzienne w 1957 roku i praktycznie od razu został hitem na całym świecie. Zegarki Tissot Heritage Visodate Automatic są współczesną interpretacją modeli z lat 50-tych XX wieku. Ich znakomity, ponadczasowy wygląd sprawia, że są chętnie wybierane przez klientów jako zegarek uniwersalny, który będzie idealnie uzupełniał strój oficjalny i codzienny.

FILTRY0

Niesamowity styl retro w nowoczesnym wydaniu - Tissot Visodate

Zegarki Tissot Heritage Visodate zostały stworzone z myślą o mężczyznach ceniących ponadczasowy styl. Cechą charakterystyczną modeli Tissot Visodate jest wąska luneta utrzymująca wypukłe szkło. Zabieg taki stosowany był w zegarkach naręcznych w latach 40-tych i 50-tych XX wieku. Rozwój technologii pozwolił na zastąpienie szkła akrylowego szafirowym, dzięki czemu współczesne zegarki Tissot Heritage Visodate są o wiele lepiej chronione przed zarysowaniami od swoich poprzedników.

Tissot visodate


Zegarek Tissot Visodate

Styl retro podkreślają znakomitej jakości paski ze skóry naturalnej oraz bransolety mesh. Skórzane paski uszyto ze specjalnie wyselekcjonowanej skóry, natomiast bransolety wykonano z wysokiej jakości stali szlachetnej 316L.


Bez względu na wybór rodzaju mocowania, możemy być pewni, że zegarek Tissot Heritage Visodate będzie wyglądał jak model żywcem wyjęty z witryny sklepowej w latach 50-tych. W przypadku modeli automatycznych, spód zdobi przeszklony dekiel, przez który możemy podziwiać pracę mechanizmu automatycznego Powermatic 80.

Zegarek Tissot Visodate

Minimalistyczny design zapewniający dużą czytelność

Tissot Visodate na bransolecie

Proste indeksy, czytelna tarcza i wskazówki typu dauphine to cechy charakterystyczne zegarków Tissot Visodate. W latach 50-tych producenci zegarków skupiali się przede wszystkim na czytelności cyferblatów. Z tego względu współczesne zegarki Tissot Visodate, inspirowane tamtym okresem, posiadają duże, czytelne indeksy w postaci podłużnych prostokątów i cyfr arabskich.


Tarcze zegarków Tissot Heritage zostały zaprojektowane w kilku podstawowych wariantach kolorystycznych: szampańskim, niebieskim, białym i czarnym. Część z nich została poddana szlifowi słonecznemu, co powoduje, że mienią się różnymi odcieniami, w zależności od rodzaju i kąta padania na nie światła.

Tissot Visodate z czarną tarczą


Tissot Visodate z białą tarczą

Wszystkie modele wyposażono w funkcję datownika, który w zależności od rodzaju mechanizmu, wyświetla dzień miesiąca (mechanizm kwarcowy) bądź dzień miesiąca i dzień tygodnia (mechanizm automatyczny). Proste i zarazem perfekcyjnie wykończone tarcze zegarków Tissot Heritage Visodate wieńczy logo Tissot, zdobiące zegarki tego producenta w latach 1931-1959.


Szwajcarska precyzja i dbałość o szczegóły w kolekcji Tissot Visodate

Szwajcarskie zegarki od kilku stuleci uchodzą za najlepsze na świecie. Wpływ na taką opinię ma wiele czynników, jednak najważniejszym z nich jest wysoka jakość wykonania. Zegarki Tissot Heritage Visodate to znakomity przykład szwajcarskiej precyzji i dbałości o szczegóły. Pięknie wykończone koperty w idealny sposób korespondują z nakładanymi, polerowanymi indeksami znajdującymi się na tarczy.

Zegarek męski Tissot Visodate na bransolecie mesh


Zegarek męski Tissot Visodate z kwarcowym mechanizmem

Zegarki Tissot Heritage Visodate posiadają dwa rodzaje mechanizmów. Dla mężczyzn, którzy cenią sobie bezobsługową pracę czasomierza, producent przygotował modele z mechanizmem kwarcowym. Znakomitej jakości szwajcarskie mechanizmy kwarcowe charakteryzuje niska awaryjność, a także świetna dokładność chodu, wynosząca +/- 10 sekund na miesiąc.

Miłośnicy tradycyjnego zegarmistrzostwa docenią modele z mechanizmem automatycznym Powermatic 80. Bardzo dobre właściwości antymagnetyczne mechanizmu Powermatic 80 sprawiają, że zegarki Tissot Heritage Visodate wykazują się dokładnością rzędu +/- 10 sekund na dobę, co jest bardzo dobrym wynikiem w segmencie zegarków automatycznych. Dodatkowym atutem mechanizmu Powermatic 80 jest jego rezerwa chodu wynosząca 80 godzin. Czas ten pozwala na odłożenie zegarka na kilka dni, bez obawy o rozładowanie skumulowanej w bębnie sprężyny energii.

Zegarek Tissot Visodate z automatycznym mechanizmem