Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki z podświetleniem Super-LumiNova

Podświetlenie Superluminova

Zegarki z podświetleniem Superluminova to obecnie jedne z najczęściej poszukiwanych modeli. Zobacz czym ten rodzaj podświetlenia wyróżnia się na tle innych i dlaczego używają go najbardziej prestiżowe marki

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 1390 produktów

Zegarki z podświetleniem Superluminova - doskonała funkcja dla nowoczesnych klientów

W dzisiejszym zabieganym świecie zegarki pełnią rolę nie tylko narzędzi do pomiaru czasu, ale również jako wyrażenie stylu i osobowości ich właścicieli. Zegarki z podświetleniem Superluminova to jedna z najnowocześniejszych technologii, która dodaje zegarkom wyjątkowego charakteru, zapewniając wyjątkowe korzyści dla ich użytkowników.
Superlumiova w zegarku Certina na srebrnej bransolecie
Podświetlone indeksy superluminovą w zegarku Certina
Podświetlenie Superluminova zostało opatentowane w 1993 roku i znacząco różniło się od standardowych farb luminescencyjnych. Przede wszystkim nie znajdziemy tutaj substancji radioaktywnych, dzięki czemu jest bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Ponadto świeci nawet 10 razy jaśniej niż zwykłe powłoki, zapewniając lepszą czytelność w ciemności. To innowacyjne rozwiązanie jest stosowane przez wielu producentów zegarków na całym świecie, takich jak Rolex, Tissot, Seiko, Atlantic i wiele innych.

Superluminova - technologia, która daje zegarkom nowy wymiar

Powłoka luminescencyjna standardowa umieszczana jest na indeksach i wskazówkach godzinowych po to, aby zapewnić im czytelność. Farba ta jest naładowywana energią światła, a następnie emituje ją w ciemności w postaci światła o dłuższym okresie półtrwania, co powoduje efekt podświetlenia w ciemności. Producenci znaleźli jednak też bardziej fantazyjne sposoby na jej wykorzystanie, nadając zegarkom nowego oblicza gdy znajdują się w ciemności. Przykładem takiego zastosowania jest kolekcja zegarków Epos Oeuvre D Art w której tarcza zamienia się w zapierający dech w piersiach gwiazdozbiór.
Superluminova w zegarku Epos 3439 North Star
Podświetlenie Superluminova na tarczy zegarka Certina
Podświetlenie Superluminova będzie nieocenione także w przypadku zegarków do nurkowania. Po zanurzeniu na dużą głębokość pozwoli ono na bezproblemowe odczytanie czasu co jest kluczowe do obliczenia momentu, w którym należy zacząć się wynurzać.

Wyjątkowe korzyści związane z podświetleniem Superluminova na zegarkach

1. Wyjątkowa jasność i długi okres świecenia - Superluminova charakteryzuje się niezwykłą jasnością i długością trwania efektu. Po naładowaniu energią światła, farba ta jest w stanie emitować intensywne światło w ciemności przez długi czas, nawet do kilkunastu godzin. Dzięki temu, zegarek z podświetleniem Superluminova pozostaje czytelny nawet w ekstremalnie ciemnych warunkach, co sprawia, że jest doskonałym narzędziem dla osób pracujących w nocy lub podróżujących.

Podświetlenie Superluminova w zegarku Traser

2. Szeroki zakres kolorów - farba Superluminova jest dostępna w różnorodnych kolorach, takich jak zielony, niebieski, pomarańczowy, czerwony i wiele innych. To pozwala producentom zegarków na tworzenie oryginalnych wzorów i designów, dodając zegarkom indywidualności i unikalnego charakteru. Wybór koloru podświetlenia może być dostosowany do preferencji klienta lub motywu zegarka, co czyni Superluminova jeszcze bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Jednak najczęściej spotykanym kolorem jest niebieski lub zielony.

Podświetlenie Superluminova w zegarku Aviator